UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

W naszym serwisie stosuje się pliki cookies, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Zablokowanie zapisywania plików cookies na urządzeniu końcowym lub ich usunięcie możliwe jest w po właściwym skonfigurowaniu ustawień przeglądarki internetowej. Więcej o blokowaniu i usuwaniu plików cookies znajdziesz w Polityce Prywatności. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

Rozumiem
Benjamin Bayl / fot. Bart Barczyk

Artysta jest współzałożycielem i pierwszym dyrygentem gościnnym Australian Romantic & Classical Orchrestra (ARCO) – zespołu grającego na instrumentach dawnych, a także zastępcą dyrektora The Hanover Band. Posiada obywatelstwo holenderskie i australijskie – był pierwszym australijskim studentem klasy organów w King’s College Cambridge; studiował również dyrygenturę w londyńskiej Royal Academy of Music pod kierunkiem Colina Mettersa i George’a Hursta. W 2006 r., po ukończeniu National Opera Studio, został asystentem Ivána Fischera – dyrygenta Budapest Festival Orchestra. Wśród jego mentorów znaleźli się również sir John Eliot Gardiner, Yannick Nézet-Séguin, Richard Hickox, Harry Christophers i Ivor Bolton. W latach 2007–2010 był asystentem dyrektora artystycznego Gabrieli Consort, Paula McCreesha, współpracował także z Ivánem Fischerem i Konzerthausorchester Berlin.

Niedawno zadebiutował jako dyrygent w Concertgebouw w Amsterdamie z Collegium Vocale Gent oraz Akademie für Alte Musik Berlin – w niedługim czasie został ponownie zaproszony do prowadzenia tych zespołów podczas europejskiej trasy koncertowej z utworami C.Ph.E. Bacha (sezon 2018/19). Artysta jest bardzo aktywny na polu muzyki dawnej, zarówno jako dyrygent, jak i prowadzący od instrumentu. Ostatnio regularnie współpracuje z The Hanover Band, Concerto Copenhagen, Concerto Köln, Wrocławską Orkiestrą Barokową i Warszawską Operą Kameralną. Jako dyrygent operowy występuje w Wiener Staatsoper (Fatima, oder von den mutigen Kindern Johanny Doderer), Dutch National Touring Opera (Il matrimoniosegreto Cimarosy), Staatsoper Berlin (AscheMOND oder The Fairy Queen Oehringa/Purcella), Royal Danish Opera (Don Giovanni Mozarta), Danish National Opera (Così fan tutte Mozarta), Opera Vlaanderen (Idomeneo Mozarta), State Theatre w Melbourne (Orlando Händla), Ópera de Oviedo (Agrippina Händla i Wesele Figara Mozarta), Węgierskiej Operze Państwowej w Budapeszcie (The Fairy Queen), Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (Łaskawość Tytusa Mozarta), Deutsche Oper am Rhein i w Teatro Comunale di Sassari (Carmen Bizeta), Norrlandsoperan (Wesele Figara), Warszawskiej Operze Kameralnej (Pigmalion Rameau), jak też w Nordic Opera (Koronacja Poppei Monteverdiego, Gli amori d’Apollo e di Dafne Cavallego).

Współpracuje z wieloma wybitnymi reżyserami, takimi jak Claus Guth, Ivo van Hove, David Bösch i Guy Joosten. Benjamin Bayl w ostatnich sezonach występował z powodzeniem z takimi orkiestrami, jak Mahler Chamber Orchestra (Musikfest Berlin, Ruhrtriennale), Hong Kong Philharmonic Orchestra, Malaysian Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias, Taipei Symphony Orchestra, Bochumer Symphoniker, Britten Sinfonia, National Youth Orchestra of Netherlands, Orchestra Haydn di Bolzano e Trento i Orchestra Filarmonica di Torino, a także z licznymi orkiestrami w całej Skandynawii. Dyryguje szerokim repertuarem od klasycyzmu wiedeńskiego, przez dzieła barokowe i romantyczne (wykonawstwo historyczne), po nowe utwory pisane na zamówienie, jest również często zapraszany do prowadzenia wielkich oratoriów Bacha, Händla, Mozarta i Haydna.

Obecne i przyszłe najważniejsze angaże artysty to koncerty z Malaysian Philharmonic Orchestra, Hong Kong Philharmonic Orchestra, Orchestra Haydn di Bolzano e Trento, Orchestra Sinfonica G. Rossini, Stavanger Symphony Orchestra, Bremer Philharmoniker, ARCO, Orchestra of Australian National Academy of Music (Melbourne Festival), Orchestra I Pomeriggi Musicali, Croatian Baroque Ensemble, tournée po Chinach z The Hanover Band oraz po Europie z B’Rock Orchestra i Vocalconsort Berlin, a także przestawienia operowe: Don Giovanni w Norwegian National Opera & Ballet, La finta semplice Mozarta i Armida Lully’ego w Warszawskiej Operze Kameralnej, Łaskawość Tytusa w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Così fan tutte na Cartagena Festival, Partenope Händla w ramach Opera Neo w San Diego. Wystąpi ponadto na festiwalu Young Euro Classic w Berlinie.

----------------

Benjamin Bayl is co-founder and Principal Guest Conductor of the period instrument Australian Romantic & Classical Orchestra (ARCO), Associate Director of The Hanover Band, and Artistic Director of Odissea. Holding both Dutch and Australian nationalities, he was the first Australian Organ Scholar of King’s College Cambridge, and then studied conducting at the Royal Academy of Music with Colin Metters and George Hurst. An alumnus of the National Opera Studio, he became Assistant Conductor to the Budapest Festival Orchestra and Iván Fischer in 2006, and was also mentored by and assisted Sir John Eliot Gardiner, Yannick Nézet-Séguin, Richard Hickox, Harry Bicket and Ivor Bolton. From 2007-2010 he served as Assistant Artistic Director to the Gabrieli Consort & Paul McCreesh, and also worked with Fischer and the Konzerthausorchester Berlin.

He recently made his conducting debut in the Amsterdam Concertgebouw with Collegium Vocale Gent and Akademie für Alte Musik Berlin, and was immediately re-invited to conduct them on a European tour with the music of CPE Bach in the 18/19 Season.  Working extensively in the early music field (both as conductor or directing from the keyboard) recent and regular collaborations include The Hanover Band, Concerto Copenhagen, Concerto Köln, Wroclaw Baroque Orchestra, and Warsaw Chamber Opera.

In the realm of opera, he has conducted at Wiener Staatsoper (Fatima oder von den mutigen Kindern), Dutch National Opera (Il matrimonio segreto), Staatsoper Berlin (Fairy Queen / AscheMond), Royal Danish Opera (Don Giovanni), Danish National Opera (Così fan tutte), Opera Vlaanderen (Idomeneo), Opera Australia (Orlando), Opera de Oviedo (Agrippina & Le nozze di Figaro), Budapest State Opera (Fairy Queen), Polish National Opera (La clemenza di Tito), Deutsche Oper am Rhein & Teatro Comunale di Sassari (Carmen), NorrlandsOperan (Le nozze di Figaro), Warsaw Chamber Opera (Pigmalion) and Nordic Opera (L’incoronazione di Poppea & Cavalli’s Gli amore d’Apollo e di Dafne), working with stage directors such as Claus Guth, Mariame Clément, Ivo van Hove, David Bösch and Guy Joosten.

Benjamin has made highly successful debuts in recent seasons with such orchestras as Mahler Chamber Orchestra (Musikfest Berlin in the Berlin Philharmonie, and Ruhrtrienniale Festival), Hong Kong Philharmonic Orchestra, Malaysian Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias, Taipei Symphony Orchestra, Bochumer Symphoniker, Britten Sinfonia, Netherlands Youth Orchestra, Orchestra Haydn di Bolzano, and Orchestra Filharmonica di Torino, as well as numerous orchestras throughout Scandinavia, conducting a broad range of repertoire from the great Viennese classics, historically informed Baroque and Romantic music, and new commissions. He is often invited to present the oratorios of Bach, Handel, Mozart and Haydn.

Current and forthcoming season highlights include concerts with Malaysian Philharmonic & Hong Kong Philharmonic Orchestras, his debut at Den Norske Opera conducting Don Giovanni, his USA debut conducting Partenope for Opera Neo San Diego, Orchestra Haydn di Bolzano, Orchestra Sinfonia G.Rossini, Stavanger Symphony Orchestra, Bremer Philharmoniker, ARCO, Orchestra of the Australian National Academy of Music (ANAM) in the Melbourne Festival, Orchestra i pomeriggi musicali, Croatian Baroque Orchestra, a tour of China with The Hanover Band, a tour of Europe with B’Rock and Vocalconsort Berlin, La finta semplice and Lully’s Armide at Warsaw Chamber Opera, La Clemenza di Tito at Polish National Opera, Così fan tutte at the Cartagena Festival in Colombia, and performances in Oviedo, Wroclaw, London and Sydney.

Szukaj osoby:

Wszystkie osoby

B

B'Rock Orchestra
B’Rock Orchestra
Baciu Andrei
Badach Kuba
Baechle Janina
Baggiani Marcos
Bagnoli Luca
Bakonyi Marcell
Bal Julija
Balk-Møller Arne
Bałdych Adam
Band The Crackers
Banda Magda
Baran Klaudiusz
Baráti Kristóf
Barneschi Stefano
Bartmiński Rafał
Bartnik Aldona
Batiashvili Lisa
Bauer Andrzej
Bauer Thomas
Bayl Benjamin
Bayle François
Beck Rolf
Bednarczyk Piotr
Belcarz Bożena
Bellamy Alexandra
Bem Ewa
Benoit Olivier
Berg Nathan
Bergmann Rune
Berliner Philharmoniker
Bernardini Simone
Berndt Tobias
Berns Michel
Bertelli Jean-Michel
Besson Airelle
Betsch John
Bettini Fulvio
Bezuidenhout Kristian
Bianchi Marco
Biegas Grzegorz
Bielecka Violetta
Bild Chrystian
Bilińska Beata
Birula Anton
Bisengalieva Galya
Bittner Manfred
Blacher Kolja
Blade Brian
Blanchard Terence
Blaser Samuel
Blaze Robin
Blažíková Hana
Blum Magdalena
Błażejczyk Wojciech
Bober Bartosz
Boberska Marta
Bodakowski Jarosław
Boden Samuel
Bodman Rae Charles
Bogdańska Joanna
Böhm Henryk
Böhme Julia
Bokun Jan Jakub
Boldoczki Gábor
Bond
Bonizzoni Fabio
Bonneton Charlotte
Bończyk Olga
Boreczko-Wilczyńska Paulina
Boreyko Andrzej
Borkowska-Miszkiel Anna
Borkowski Wojciech
Borowiak Mateusz
Borowicz Łukasz
Bouhassoun Waed
Bourgogne Guillaume
Bourvé Antonia
Bouwelen Laurens Van
Boysen Thomas
Braxton Anthony
Brecon Baroque
Brewer Mike
Bręk Jarosław
Bridelli Giuseppina
Brill Shirley
Bronikowski Marcin
Brönnimann Jan Galega
Brown Rachel
Brückler Jiří
Bruun Peter
Bryndal Michał
Brzazgoń Krzysztof
Bucknall Christopher
Buczek Aleksandra
Budapest Festival Orchestra
Budnik-Gałązka Katarzyna
Budny Bartosz
Buffa Ivan
Bugaj Aleksandra
Bugaj Piotr
Bugaj Tomasz
Buika
Buika Concha
Buliński Wojciech
Bulot Loïse
Buratto Gianluca
Burzyńska Nikolet
Butryn Jerzy
Bywalec Szymon

C

Cābulis Jurģis
Cadars Sylvain
Caine Uri
Calvaire Obed
Cangemi Veronica
Cantores Minores Wratislavienses
Capella Cracoviensis
Cargill Karen
Carmignola Giuliano
Cecocho Igor
Chamayou Bertrand
Chappuis Marie-Claude
Charlesworth Rupert
Checa Carlos
Chiavazza Claudio
Chilcott Bob
Chmaj Piotr
Chmura Gabriel
Cho Seong-Jin
Chodorek Agata
Chodowicz Wioletta
Chór „Con Brio” Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu
Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
Chór Akademicki Žerotín
Chór Basilica Cantans
Chór Bel Canto - Jordanów
Chór Bel Canto - Rybnik
Chór Canto Libero
Chór Chłopięcy Cantus
Chór Chłopięcy NFM
Chór Clemensianum
Chór Dziecięcy Zorynka
Chór dziecięcy Animato
Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Chór Filharmonii Narodowej
Chór Grochów
Chór i Zespół Wokalny
Chór im. prof. W. Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli
Chór Kameralny Stella
Chór Kościoła Pokoju w Jaworze
Chór Lutnia
Chór Medici Cantantes Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Chór Męskl Opery i Filharmonii Podlaskiej
Chór Mieszany Echo
Chór mieszany Harmonia-Sygnał
Chór Music Everywhere
Chór NFM
Chór Nolinki
Chór Pasjonata
Chór Patriarchatu Moskiewskiego „Drewnerusskij Raspiew”
Chór Polskiego Radia
Chór Śpiewająca Dwójka
Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia" w Cieszynie
Chór UTW Apasjonata
Chum Johannes
Cichy Wiesław
Cieślak Bronisław
Ciumakin Roman
Čižmář Jan
Coladonato Valentina
Collegio di Musica Sacra
Collegium 1704 & Collegium Vocale 1704
Collegium Musicale
Collegium Vocale Gent
Colliard Gilles
Collignon Raphaël
Collon Nicholas
Comerford Sam
Coorey Matthew
Courvoisier Sylvie
Cukrová Markéta
Cummings Laurence
Cuncordu de Orosei
Curnyn Christian
Currentzis Teodor
Czaicka Anna
Czajkowska-Kłos Elżbieta
Czarnik Marcin
Czartoryska-Niemczycka Anna
Czerniawska Lena
Czopka Karol
Czopka Marcin

K

Kabaret Elita
Kabath Agnieszka
Kaczmarzyk-Janczak Elżbieta
Kadouch David
Kajdasz Piotr
Kaljuste Tõnu
Kałudow Kałudi
Kameralny Chór Angelus
Kameralny Chór Misericordia
Kamińska Edyta
Kamiński Karol
Kammerorchester Basel
Kang Sungmin
Karasiewicz Rafał
Karolak Tadeusz
Károlyi Katalin
Karpeta Joanna
Karpeta Julia
Karpeta Krzysztof
Karpeta Piotr
Karpińska Katarzyna
Karttunen Anssi
Kasai Yuki
Kasiukiewicz Tomek
Kasperska Agata
Kaspszyk Jacek
Kasta Waldemar
Kazińska Małgorzata
Kazlaus Nomeda
Kearns Helen
Kempf Freddy
Kessels Koen
Kierner Stanisław
Kieruzalska Alicja
Kiliński Paweł
Kiljański Krzysztof
Kim Mariya
Klauza Michał
Klekowicki Szymon
Kleven Hagen Guro
Klisowska Małgorzata
Klocek Adam
Kłopocki Maciej
Kobayashi Miki
Koczur Maciej
Kohlhepp Sebastian
Kokosza Bartosz
Köll Margret
Kołaczkowski Marcin
Kołakowski Mateusz
Kołodziejczyk Nikola
Komarov Aleksiej
König Manuel
Konikiewicz Paweł
Köninger Dominik
Kooij Peter
Kopeć Jarosław
Korelus Bartłomiej
Koreneva Alexandra
Korobeinikov Andrei
Korzeniowski Andrzej
Kosendiak Andrzej
Kosendiak Władysław
Kościukiewicz Jakub
Kotche Glenn
Kotlarski Jacek
Kotz Celina
Kotz Malwina
Kovacic Ernst
Kowalczyk Marta
Kowalska Jolanta
Kowalski Jacek
Kowalski Paweł
Kowalski Robert
Kozendra Zuzanna
Kozera Zbigniew
Koziak Bartosz
Kozłowski Karol
Kozłowski Mischa
Kraggerud Henning
Král Tomáš
Krasna-Korycińska Małgorzata
Krauze Nicolas
Krejča Jan
Kroker Kinga
Krotoska Anna
Król Kamil
Kruk Monika
Kruse John
Kryger Urszula
Krylov Sergej
Krzeszowiak Krystian Adam
Krzeszowiec Adam
Krzeszowiec Jan
Krzewiński Jakub
Krzewiński Kuba
Krzysica Tomasz
Ksenicz Olga
Kubas-Kruk Aleksandra
Kubit Eneasz
Kubit Eneasz
Kuijken Piet
Kuk Tomasz
Kulig Joanna
Kulig Magdalena
Kulka Konstanty Andrzej
Kuls Aleksandra
Kultyszew Mirosław
Kunach Aleksander
Kupczak Sławomir
Kupiec Ewa
Kupisiewicz Bogdan
Kurosaki Hiro
Kuwahara Shizuo Z
Kuzniecow Wiktor
Kuźniczanie
Kwartet smyczkowy Pakamera
Kwartet smyczkowy Pakamera
Kwartet Śląski
Kwartludium
KwaZulu-Natal Youth Choir
Kweksilber David
Kwiatkowska Anna
Kwiatkowski Rafał
Kwiecień Mariusz
Kwieciński Arkadiusz
Kwieciński Tomasz
Kwinta Piotr

M

Machitidze Marika
Machtelinckx Ruben
Maciej Kądziela Quartet
Maciej Obara Quartet
MacLeod Stephan
Madaras Gergely
Maghini Coro
Majewska Barbara Kinga
Majewski Robert
Majka-Pacanek Teresa
Makal Bogdan
Makigami Koichi
Makłowicz Robert
Maksymczuk-Thiel Edyta
Maksymiuk Jerzy
Maliczowski Paweł
Malovany Joseph
Manley Katherine
Marasz Hanna
Marcin Wasilewski Trio
Marciniak Zbigniew
Marciniec Ewa
Marcinkowska Joanna
Marco-Buhrmester Alejandro
Marczyński Jacek
Maria Maceratini Ottavia
Markowicz Anna
Markowicz Marcin
Markowski Maciej
Markowski Marcel
Marsalis Wynton
Marsollier Anaëlle
Martin Kenny
Masecki Marcin
Masekela Hugh
Maślanka Piotr
Maślanka Piotr
Matuszyńska Sylwia
Maxim Szymon
Mazoń Aleksandra i Grzegorz
Mazur Aneta
Mazur Jan
McCreesh Paul
McGillivray Alison
Meccore String Quartet
Mehldau Brad
Mehta Zubin
Meier Waltraud
Meir Wellber Omer
Meisner André
Meltzer Yigal
Mendelssohn Vladimir
Mendyk Michał
Menor José
Meola Francesco
Merena Wojciech
Meunier Lionel
Mexis Paris
Miarczyński Jakub
Michalak Anna
Michalak Kamila
Michalak Stan
Michalski Jakub
Michałowska Marzena
Michniewski Wojciech
Micker Michał
Midori
Miecznikowski Maciej
Mields Dorothee
Miesenberger Markus
Mikalauskas Liudas
Mikkelsen Terje
Mikolajczyk Anna
Mikołajczyk Anna
Milanesi Raffaella
Miller Marcus
Miller Tania
Miller Vladimir
Minguet Quartett
Minney Eleanor
Miodek Jan
Mirowski Marcin
Misiak Marcin
Misiek-Zbierska Joanna
Misiuda Bartłomiej
Miszczak Maria
Miśkiewicz Olek
Mitchell Robert
Mitoraj Kuba
Miyazaki Mieko
Mizerska Ewa
Młoda Polska Filharmonia
Młodawski Maciej
Młynarczyk Monika
Mo Jian Hui
Mobley Reginald
Moglianesi Matteo
Mohr Thomas
Mokry Andrzej
Molęda Mateusz
Molvær Nils Petter
Momot Małgorzata
Mondok Yvette
Moniuszko Anna
Monteverdi Choir
Montvidas Edgaras
Moran Jason
Morawski Robert
Mori Ikue
Morini Guido
Morrison Hannah
Mosca Antonio
Mosimann Roli
Moss David
Mosur Łukasz
Moszkin Konstanty
Moś Marek
Możdżer Leszek
Mráček Jan
Mrowca Ewa
Mthethwa Johan
Mucha Krzysztof
Mühlemann Regula
Mulroy Nicholas
Mungiguerra Piera
Murray Robert
Murrihy Paula
Musiał Janusz
Musiques Nouvelles
Mušović Dubravka
Muszyński Michał
Muus Niels
Mykietyn Paweł
Myśliwiec Monika

P

Pachołek Radosław
Pacquier Judith
Padmore Mark
Paleczny Piotr
Pałosz Mikołaj
Pandolfo Paolo
Pańko Małgorzata
Państwowy Kameralny Chór z Armenii
Papadopoulou Katerina
Papuzińska-Uss Maria
Park June-Sung
Parry Ben
Pasiecznik Olga
Pasotti Michele
Pastuszka Adam
Paśko Marek
Patitucci John
Pavisic Filip
Pawluś Arkadiusz
Pawłowska Aleksandra
Pawłowska Justyna
Pawnuk Rafał
Pełech Krzysztof
Pena Lula
Penderecki Krzysztof
Pérès Marcel
Pérez Danilo
Pérez Guilermo
Perianes Javier
Perliński Paweł
Pernal Bartosz
Perret Guillaume
Persson Annalena
Petrenko Mikhail
Petrenko Vasily
Petrykat Edwin
Pfaff Werner
Phonos ek Mechanes
Pianca Luca
Piasecki Grzegorz
Piau Sandrine
Piazzolla Astor
Pichler Günter
Pieniek Grzegorz
Pieronkiewicz Ewa
Pierończyk Adam
Pietraszewski Igor
Pietrzak Jarosław
Pijarowski Marek
Pilch Magdalena
Pilch Marek
Pilch Zbigniew
Pinnock Trevor
Pinto-Ribeiro Filipe
Pinto-Ribeiro Tiago
Piotrowski Grzegorz „Grzech”
Pires Maria João
Pizzolato Marianna
Płachta Katarzyna
Pławner Piotr
Płonka Jarosław
Podger Rachel
Podkarpacki Chór Męski
Podzielny Małgorzata
Pogorelić Ivo
Polakowska-Rybska Izabela
Polish Cello Quartet
Polish Chamber Choir Schola Cantorum Gedanensis
Polish National Youth Choir
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Polska Orkiestra XVIII wieku
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Polski Narodowy Chór Młodzieżowy
Połoński Dominik
Poniedziałek Jacek
Poniedzielski Andrzej
Popien Elisabeth
Poplutz Georg
Poppen Christoph
Porębska Wioletta
Porębski Adam
Porzyc Anna
Postensemble
Postrożna Jadwiga
Potasiński Leszek
Pozdiejewa Anna
Precipitevolissimevolmente
Preusser Paul
Prohaska Anna
Pryn Christine
Prządka Wiesław
Przemyk-Bryła Agnieszka
Przestrzelski Karol
Przytocki Paweł
Pszonka Tadeusz
Puchłowski Mariusz
Pugs & Crows
Pugs and Crows
Pujanek Przemysław
Pujanek Radosław
Puntin Claudio

S

Saagara
Sabadus Valer
Sächsische Staatskapelle Dresden
Sakai Shoko
Salar-Verdú Jose Antonio
Sałajczyk Piotr
Samuel Blaser Trio
Santos Silva Susana
Sapiecha-Muzioł Małgorzata
Sauls Leeroy
Savall Jordi
Sawczuk Jewhen
SaxArte Quartet
Scandelli Marcello
Schachtner Benno
Schickentanz Martin
Schicketanz Isabel
Schiff Heinrich
Schmelzer Björn
Schmid Benjamin
Schmitt Maximilian
Schornsheim Christine
Schuldt Clemens
Schwandtke Felix
Sells Jonathan
Sember Michał
Semerádová Jana
Senn Christian
Serafińska Anna
Serenissima Res Publica
Sharkey Chris
Sharratt Nicholas
Shilkloper Arkady
Shorter Wayne
Shwartz Benjamin
Sibilski Mateusz MJ
Sidorova Ksenija
Siewiera Marta
Sikała Maciej
Sikorski Marcin
Sim So Young
Sinadinovic Dejan
Sinfonia Varsovia
Sinfonieorchester MDR
Sinfonietta Cracovia
Singers The Swingle
Sinkovsky Dmitry
Sir John Eliot Gardiner
Siwak Robert
Skałuba Paweł
Skoczek Justyna
Skoczylas Jerzy
Skou Larsen Lavard
Skrla Leszek
Skrowaczewski Stanisław
Skrzypczak Bettina
Skrzypek Adam
Skrzypek Sebastian
Skweres Tomasz
Sladkovsky Alexander
Slobodeniouk Dima
Sławek Maria
Słobodzian Ramona
Smoczyński Mateusz
Smolyn Artur
Smolyn Sebastian
Sobotka Iwona
Sohn Yeyoung
Sollima Giovanni
Solnicka Beata
Solyom Stefan
Sołowiew Stanisław
Sompoliński Marcin
Soo Mart
Sotiriadis Theofilos
Sotomski Jacek
Spassov Theodosii
Spera Marcin
Spering Andreas
Sphere
Spiegel Laurie
Spirituals Singers Band
Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble
Sr Cristina Scuccia
Stadhouders Bram
Stanek Justyna
Stanisławska Monika
Stankiewicz Kuba
Stankiewicz Mateusz
Stańczyk Marcin
Staroń Katarzyna
Staśkiewicz Anna Maria
Staśto Matylda
Staveland Magnus
Stawarz Lilianna
Steckel Julian
Steen-Andersen Simon
Stefaniuk Marcin
Stencel Krzysztof
Stephen Pamela Helen
Steude Barbara Christina
Stockhammer Jonathan
Stolarski Janusz
Stowarzyszenie Śpiewacze Canto Alegre w Łodzi
Strahl Tomasz
Strug Adam
Strugała Tadeusz
Stryjo
Strzemżalski Andrzej
Strzyżowski Chór Kameralny
Stuber Katja
Studencki Chór Uniwersytetu w Pardubicach
Studniak Cezary
Stuhr Jerzy
Stumm Jennifer
Sudbin Yevgeny
Sumera Tammo
Summers Hilary
Swensen Joseph
Symfoniczna NFM Orkiestra
Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks
Szadejko Andrzej Mikołaj
Szalonek Witold
Szapołowska Grażyna
Szczepaniak-Przybylińska Jolanta
Szczepańska Dorota
Szczyciński Maciej
Szelest Marcin
Szewczyk Piotr
Szilasi Alex
Szlachcic Bartłomiej
Szlezer Marek
Szomańska Olga
Szomański Włodzimierz
Szostak Anna
Szpyrka Monika
Szrom Janusz
Szufłat Anna
Szulc Radosław
Szybalska - Matczak Jolanta
Szymajda Wiktor
Szymanowski Quartet
Szymczak Gracjan
Szymczewska Agata

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.

Mecenasi:

Rozwój działalności artystycznej i edukacyjnej NFM poprzez zakup sprzętu i wyposażenia współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, dla której Instytucją Pośredniczącą jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. DZIAŁANIE: 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020 | Więcej o projekcie