Program
21.11
sobota
godz. 21:30
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
Whahay – Paul Rogers i goście

Whahay
Paul Rogers Trio:
Paul Rogers – kontrabas
Robin Ficker– saksofon tenorowy, klarnet
Fabien Duscombs – perkusja

goście:

Jean-Yves Evrard – gitara
Christine Wodrascka – fortepian

Program:

Po koncercie zapraszamy na jam session.

Opis:

Whahay to francuskie trio pod przewodnictwem niepokornej indywidualności współczesnego jazzu, Paula Rogersa. Rogers – Anglik pracujący we Francji – jest kontrabasistą grającym na specjalnie zaprojektowanym, siedmiostrunowym(!) instrumencie. Od samego początku swojej kariery muzycznej, czyli od lat 70., konsekwentnie podąża własną drogą. Jazzowa tradycja jest mu tak samo bliska, jak muzyka barokowa czy punk. Dotychczas współpracował z takimi tuzami, jak Mike Osborne, Keith Tippett, Evan Parker czy Tim Berne. Pod szyldem Whahay gra z Robinem Finckerem, saksofonistą znanym z Loop Collective, i perkusistą Fabienem Duscombs. Członków tria łączy zamiłowanie do dźwięków z pogranicza jazzu, awangardy i muzyki elektronicznej. Ich album z roku 2014 jest hołdem dla Charlesa Mingusa, a jednocześnie popisem indywidualnej i zespołowej wirtuozerii oraz pomysłowości.
Po koncercie zapraszamy na jam session.

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.