Program
24.11
wtorek
godz. 19:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
Polish Jazz Showcase – I dzień
Program:

Prezentacja przedstawicieli polskiej sceny jazzowej

Po koncercie zapraszamy na jam session

Opis:

Zapraszamy na wieczór, podczas którego będzie królować polski jazz. Zabrzmi on w wykonaniu artystów młodego pokolenia, ale już zbierających zasłużone laury. O RGG Trio Thomas Gustafsson powiedział, że dzięki temu zespołowi wie, dlaczego dzisiaj polska muzyka jest tak doceniana. Anders Jormin dodał, że młodzi jazzmani traktują muzykę z „pokorą i szacunkiem dla wydarzenia, jakim jest granie”. Z Jorminem łączą RGG zamiłowanie do skandynawskich klimatów i fascynacja muzyką poważną, czego dowodzi ich album inspirowany Karolem Szymanowskim. W skład tria wchodzą Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas) oraz Krzysztof Gradziuk (perkusja).
Sphere to polskie trio, które tworzą Kuba Dybżyński (klarnet), Ania Rybacka (głos) i Marek Kądziela (gitara). W jego łagodnym, lirycznym brzmieniu spotykają się skandynawskie fascynacje i polskie korzenie. Muzycy traktują jazzowe ramy  swobodnie, wplatając w swoje kompozycje odcienie folku i nawiązania do klasyki.

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.