Program
24.11
wtorek
godz. 21:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
Red Trio | Piotr Damasiewicz | Gerard Lebik

Red Trio:
Rodrigo Pinheiro – fortepian
Hernani Faustino – kontrabas
Gabriel Ferrandini – perkusja
i:
Piotr Damasiewicz – trąbka
Gerard Lebik – saksofon tenorowy

Opis:

Tempo, energia, nerw, dynamika – to znaki rozpoznawcze „wybuchowego” portugalskiego Red Trio. Klasyczna jazzowa formuła tria: fortepian/perkusja/kontrabas staje się dla tych młodych lizbończyków polem do eksperymentu, w którym improwizacja ujawnia swoje najbardziej porywcze, poszarpane, wręcz agresywne oblicze, kontrowane momentami skupienia i łagodności.
Red Trio dali się już poznać polskim słuchaczom podczas tras koncertowych, na albumach wydawanych przez warszawską oficynę Bocian, a także dzięki współpracy z trębaczem Piotrem Damasiewiczem oraz saksofonistą Gerardem Lebikiem. Lebik to wrocławski muzyk i artysta tworzący instalacje dźwiękowe z wykorzystaniem analogowych i cyfrowych technologii. Piotr Damasiewicz jest trębaczem i kompozytorem, zafascynowanym pograniczami muzyki improwizowanej i innych dziedzin, a także kuratorem lwowskich Art Meetings.

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.