Program
27.11
niedziela
godz. 19:00
NFM, Sala Główna
plac Wolności 1, Wrocław
Hugh Masekela

Hugh Masekela – skrzydłówka, śpiew
Fana Zulu – gitara basowa
Francis Fuster – instrumenty perkusyjne, śpiew
Cameron Ward – gitara, śpiew
Johan Mthethwa – instrumenty klawiszowe, śpiew
Leeroy Sauls – perkusja, śpiew

Program:

Czas trwania koncertu: [90']

Opis:

W dorobku południowoafrykańskiego multiinstrumentalisty i kompozytora Hugh Masekeli odbija się historia muzyki dwudziestego wieku. Aktywny na scenie jazzowej od lat 50., tworzył zaangażowaną muzykę, w której odbijały się doświadczenia jego własnego życia i jego krajanów w RPA epoki apartheidu. Nagrywał z Dollarem Brandem (Abdullahem Ibrahimem); po wyjeździe do USA wydał szereg albumów solowych (a także wielki przebój Grazing in the Grass), współpracował również z Paulem Simonem w epoce Graceland. Masekela jest popularyzatorem południowoafrykańskich stylów muzycznych, takich jak mbaqanga; przez całe życie był również aktywistą – najpierw protestował przeciw apartheidowi, a potem angażował się w liczne inicjatywy społeczne w RPA. Masekela jest jednym z ambasadorów jazzu w ramach UNESCO, a także częstym bywalcem Białego Domu, gdzie występował u boku Herby’ego Hancocka, Wayne'a Shortera czy Arethy Franklin. Jego koncert we Wrocławiu będzie okazją do spotkania z prawdziwą legendą jazzu. 
***

VIP – 210 zł* / 160 zł
I kat. – 130 zł
II kat. – 100 zł
III kat. – 70 zł 
VIP* – z zaproszeniem do VIP Room
Nie przyjmujemy zwrotów biletów
VIP Room czynny na godzinę przed koncertem.

 

Hugh Masekela, fot. archiwum artysty
Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.