Program
20.11
niedziela
godz. 19:00
NFM, Sala Czarna
plac Wolności 1, 50-071 Wrocław
Dzień węgierski

 

Lukács Miklós Trió – Cimbiózis

Miklós Lukács - cymbały

György Orbán - kontrabas

István Baló - perkusja
***
Grencsó Open Collective

István Grencsó - saksofon, flet

Máté Pozsár - fortepian

Róbert Benkő - kontrabas

Szilveszter Miklós - perkusja

Program:

Część I

***

Część II

Czas trwania koncertu: [120']

Bilety wstępu na koncert 20.11 godz. 19:00 obowiązują także na koncert Melting Pot 20.11 godz. 16:00

Opis:

Specjalny dzień węgierski na Jazztopadzie to okazja do spotkania z różnymi odcieniami muzyki z kraju na Dunajem. Saksofonista, flecista i klarnecista Istvan Grencsó to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci węgierskiej jazzowej awangardy. Obecny na scenie od lat 70., miał okazję współpracować m.in. z Peterem Brötzmannem, a ostatnio – z Rudim Mahallem, z którym nagrał świetnie przyjęte płyty. Na Jazztopadzie wystąpi ze swoim kwartetem Grencsó Open Collective.

Koncert Miklósa Lukácsa, którego publiczność NFM zna z wykonania suity Charlesa Lloyda – Wild Man Dance, to z kolei pokaz wirtuozerii na nieczęsto spotykanym w jazzie instrumencie, jakim są cymbały. Charakterystyczne dla  projektów Lukácsa są nawiązania do muzyki środkowoeuropejskiej, a zwłaszcza do tradycji romskiej; na scenie NFM zobaczymy go w trio Cimbiozis, gdzie gra z Györgym Orbánem i Istvánem Baló.
***

VIP – 70 zł
N - 50 zł
U – 30 zł

Nie przyjmujemy zwrotów biletów

Miklós Lukács, fot. archiwum artysty
Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.