Program
25.11
piątek
godz. 19:00
NFM, Sala Czarna
plac Wolności 1, 50-071 Wrocław
Far Out East – Improvised Japan

Tamaya Honda – perkusja
Daisuke Takaoka – tuba
Keisuke Ohta – skrzypce
Akira Sakata – instrumenty stroikowe
Masahiko Satoh – fortepian

Program:

Część I:
Masahiko Satoh, Akira Sakata, Daysuke Takaoka, Keisuke Ohta

***
Część II:
Duo — Masahiko Satoh and Keisuke Ohta
Część III:
Trio — F1 Trio (Akira Sakata, Daysuke Takaoka, Tamaya Honda)

Czas trwania koncertu: [120']

Opis:

Tym razem – czysta i nieskrępowana improwizacja w wykonaniu prawdziwych mistrzów z Japonii. Freejazzowy perkusista Tamaya Honda jest najbardziej znany ze wspólnych projektów z Michiyo Yagi  (polska publiczność kojarzy ich zapewne ze wspólnych występów z Wacławem Zimplem). Daisuke Takaoka należy do Shibusashirazu Orchestra, dwudziestoosobowego zespołu łączącego jazz z teatrem i tańcem, słynącego z szalonych, ekscytujących występów na żywo. Na scenie znajdą się również znakomity Akira Sakata, znany ze współpracy z Billem Laswellem i DJ Krushem, skrzypek Keisuke Ohta oraz Masahiko Satoh, pianista, którego można usłyszeć m.in. na płytach Anthony'ego Braxtona i Petera Brotzmanna. 

***

VIP – 70 zł
N - 50 zł
U – 30 zł

Nie przyjmujemy zwrotów biletów.

Koncert pod patronatem:

   

Masahiko Satoh, fot. Bluenote Japan
Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.