Program
16.11
czwartek
godz. 19:00
Kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Wydarzenie towarzyszące | Projekcja filmu „25. godzina"
Program:

25. godzina (ang. The 25th Hour), reż. Spike Lee (USA 2002, 129′)
Przed pokazem spotkanie z Terence’em  Blanchardem, autorem muzyki do filmu.
obsada: Anna Paquin, Barry Pepper, Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Rosario Dawson

Opis:

Monty Brogan (Edward Norton) przez lata sprzedawał narkotyki dla rosyjskiej mafii. Kiedy w końcu wpadł, został skazany na siedem lat pozbawienia wolności. Do rozpoczęcia odsiadywania wyroku została mu jedna doba. Monty nie jest urodzonym kryminalistą – to sympatyczny, wygadany i inteligentny gość, który uległ pokusie zarobienia łatwych pieniędzy. Teraz chce dobrze wykorzystać ostatnie godziny wolności. Spędza je w towarzystwie ojca (emerytowanego strażaka), narzeczonej oraz dwóch starych kumpli - znerwicowanego, nieśmiałego nauczyciela oraz cynicznego maklera z Wall Street. Bohaterowie imprezują, włóczą się po Nowym Jorku i rozmawiają – o przeszłości, a także o przyszłości Monty’ego. Diler boi się więzienia. Ma do wyboru trzy wyjścia. Pierwsze to samobójstwo, drugie to ucieczka i ukrywanie się przez resztę życia, a trzecie – stawienie się nazajutrz w więzieniu. O wyborze Monty’ego Brogana zadecyduje ostatnia, 25. godzina.

Wydarzenie w ramach 14. Jazztopad Festival.

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.