Program
17.11
piątek
godz. 11:00
Macondo
ul. Pomorska 19, 50-215 Wrocław
Rysunek nagłośniony | wydarzenie towarzyszące

Olaf Brzeski (Polska)
Mazen Kerbaj (Liban)
Eve Risser (Francja)
Sofia Palma (Portugalia)
Henning Bolte (Holandia)
Lena Czerniawska (Polska)
Sebastiano Tramontana (Włochy)
Georgina Rodriguez „Geroco” (Meksyk)

Partnerem wystawy jest Jazztopad Festival.

Opis:

Wśród twórców i odbiorców muzyki eksperymentalnej i improwizowanej zaobserwowałam pewne zjawisko polegające na reagowaniu na obcowanie z dźwiękiem rysowaniem. Zaskoczona i zaintrygowana tym ewenementem, postanowiłam „nagłośnić” to zjawisko w formie wystawy. Zapraszam na spotkanie z artystami, którzy zgodzili się pokazać kilka swoich rysunków. Jeśli zauważycie u siebie podobne reakcje na muzykę, nie martwcie się, jest to bardzo przyjemna dolegliwość [Lena Czerniawska].

17.11–30.11.2017, Macondo
wernisaż: 22.11.2017, godz. 17:00

W ramach wernisażu zapraszamy na dyskusję o wystawie i jej twórcach, którą poprowadzi dziennikarz muzyczny i rysownik Henning Bolte. Wstęp wolny!

Mazurek, rys. Henning Bolte
Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.