8. MUSICA ELECTRONICA NOVA
19-27.05.2017, Wrocław
Narodowe Forum Muzyki

Program
20.05
sobota
godz. 19:00
NFM, Sala Główna KGHM, scena odwrócona
plac Wolności 1, Wrocław
John Zorn & The Gnostic Trio

Ikue Mori – elektronika

The Gnostic Trio:

Bill Frisell – gitara
Kenny Wollesen – wibrafon
Carol Emanuel – harfa

 

 

 

 

Program:

J. Zorn The Clavicle of Solomon

J. Zorn Bagatelles - aranżacja na komputer (Ikue Mori)

J. Zorn – Kompozycje dla The Gnostic Trio

Opis:

Przygotuj się na najpiękniejsze kompozycje Johna Zorna! Artysta powraca tutaj do prostoty muzyki kameralnej, z intymnie brzmiącym zestawieniem harfy, wibrafonu i gitary, zainspirowanym z jednej strony twórczością XVII i XVIII w., z drugiej zaś – Debussym, Reichem, Rileyem, Glassem oraz muzyką związaną z ezoterycznymi tradycjami duchowymi z całego świata. Utwory te są liryczne i hipnotyzujące, doskonałe na poranną medytację, samotne popołudnie czy kontemplację w środku nocy. Wykonują je z wielkim uczuciem i wdziękiem od dawna współpracujący z Zornem Bill Frisell, Carol Emanuel i Kenny Wollesen. The Gnostic Trio to jeden z najsubtelniejszych zespołów, jakie Zorn uformował w XXI w.


Bill Frisell, fot. materiały prasowe
Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.