8. MUSICA ELECTRONICA NOVA
19-27.05.2017, Wrocław
Narodowe Forum Muzyki

Program
20.05
sobota
godz. 22:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
John Zorn & films // muzyka Johna Zorna prezentowana na żywo przez Ikue Mori

Ikue Mori – elektronika 

 

Program:

Muzyka Johna Zorna prezentowana na żywo przez Ikue Mori 

Oz: The Tin Woodman's Dream  (reż. Harry Smith)

oraz inne filmy animowane w reżyserii Harry’ego Smitha 

Opis:

John Zorn znany jest jako zagorzały miłośnik filmu, a jego zainteresowanie kinem awangardowym trwa od bardzo dawna – sięga połowy lat 60., kiedy to oglądał filmy Stana Brakhage’a, Hearry’ego Smitha, Jacka Smitha, Jeana Geneta i wielu innych. Jako kompozytor-rezydent Anthology Film Archives w Nowym Jorku wykonywał na żywo muzykę do niemych obrazów z tego olbrzymiego archiwum arcydzieł. Tam właśnie stworzy elektroniczne krajobrazy dźwiękowe do filmów Harry’ego Smitha, które podczas festiwalu zaprezentuje Ikeu Mori pod jego kierownictwem.

Narodowe Forum Muzyki (NFM) – instytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Wrocław, Województwo Dolnośląskie, zarejestrowana w Rejestrze Instytucji Kultury Gminy Wrocław pod nr RIK 38/2014.
Wdrożenie e-usług w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - etap 2 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 oś priorytetowa 6. Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego o kulturalnego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.5. Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową.