Wratislavia Cantans
Wratislavia Cantans 2001
02.09.2001
Sun.
2:00 PM
Wałbrzych, Zamek Książ
Programme:
Fernando Lopes-Graça / Piňeiro Nagy (transkrypcja) – Trzy tradycyjne romanse portugalskie: Chłop z pługiem, Romans dewotki, Romans bogacza - prawykonanie polskie.
Heitor Villa-Lobos – „Modinha”
Xavier Montsalvatge – Kołysanka dla Murzynka
Heitor Villa-Lobos: Preludium gitarowe e-moll i a-moll, Trzy Studia gitarowe: G-dur, cis-moll i a-moll
Anonimy:
10 ludowych pieśni hiszpańskich:
- Ale zamieszanie!
- Czterech poganiaczy mułów
- Karczma w Chinitas
- Mauretanki z Jaen
- Trzy liście
- Romans Don Boyosa
- Królowie z talii kart
- Kołysanka z Sewilli
- Zorongo
- Sevillanas
Performers:
Teresa Verdera – sopran (Hiszpania)
Piňeiro Nagy – gitara (Portugalia)
Venue:
Wałbrzych, Zamek Książ
NFM Audio Player - obsługa komponentu Event
Listen
Romance da devota
Romance do homem rico
Modinha
Cancion de cuna para dormir a un negrito
NFM Video Panel - obsługa komponentu Event
Similar events
Triumph of Time
Lezhneva / Antonini / Il Giardino Armonico
05.09
Thu.
7:00 PM
NFM, Main Hall
Avi Avital – Art of the Mandolin
Avi Avital / Sebastian Wienand
06.09
Fri.
6:00 PM
Wrocław, Pan Tadeusz Museum, Romantic Salon
Avi Avital – Art of the Mandolin
Avi Avital / Sebastian Wienand
06.09
Fri.
8:30 PM
Wrocław, Pan Tadeusz Museum, Romantic Salon
Transfer of Ideas
48th Oratorio and Cantata Music Interpretation Course
07.09
Sat.
12:00 PM
NFM, Red Hall
Kourou – towards Paradise
Pedro Memelsdorff / Arlequin Philosophe
07.09
Sat.
4:00 PM
Church of St Stanislaus, St Dorothy and St Venceslaus
Emigrants
Sułkowska-Migoń / Kubas-Kruk / Leopoldinum
07.09
Sat.
7:00 PM
Wrocław, Aula Leopoldina
Jean Rondeau – Follow Me
 
08.09
Sun.
3:00 PM
Wrocław, Pan Tadeusz Museum, Romantic Salon
Jean Rondeau – Follow Me
 
08.09
Sun.
5:00 PM
Wrocław, Pan Tadeusz Museum, Romantic Salon
Hommage à Markowski
Yaroslav Shemet / Silesian Philharmonic Orchestra
12.09
Thu.
7:00 PM
Church of St Mary Magdalene, Polish National Catholic Cathedral
The Voice of Change
Andrzej Kosendiak / Wrocław Baroque Ensemble
13.09
Fri.
6:00 PM
Orthodox Cathedral of the Birth of the Blessed Virgin Mary
The Voice of Change
Andrzej Kosendiak / Wrocław Baroque Ensemble
13.09
Fri.
8:30 PM
Orthodox Cathedral of the Birth of the Blessed Virgin Mary
Noye’s Fludde – Children’s Opera
NFM Boys' Choir / NFM Girls' Choir
14.09
Sat.
5:00 PM
NFM, Main Hall
Travelling to the Source
Giorgi Donadze / Ensemble Basiani
14.09
Sat.
8:00 PM
Church of St Stanislaus, St Dorothy and St Venceslaus
Buy ticket
Last tickets!
Axis mundi
Música Temprana / Adrián Rodríguez Van der Spoel
15.09
Sun.
4:00 PM
Wrocław, White Stork Synagogue
New Beginnings
Christoph Eschenbach / NFM Wrocław Philharmonic
15.09
Sun.
7:00 PM
NFM, Main Hall