Program
25.11
środa
godz. 19:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
Polish Jazz Showcase – II dzień

Paweł Niewiadomski Quartet
Marcin Masecki    
Tomasz Dąbrowski, FREE4ARTS
Wójciński/Szmańda Quartet

Program:

Prezentacja przedstawicieli polskiej sceny jazzowej

Po koncercie zapraszamy na jam session.

Opis:

Marcin Masecki to artysta doskonale znany nie tylko słuchaczom jazzu czy muzyki współczesnej, ale także wszelkich twórczych pograniczy rocka, awangardy czy avant-popu. Masecki lubi wszystko, co nietypowe, chropowate, pozornie niedbałe, choć w rzeczywistości podparte świetnym warsztatem i intuicją. Przez długi czas związany ze środowiskiem warszawskiej wytwórni Lado ABC, współpracował z artystami z przeróżnych muzycznych światów, od Tomasza Stańki przez Fisz Emade po Afro Kolektyw; jest również współzałożycielem grup Telewizor, Papierosy czy Paristetris – w tej ostatniej gra z Macio Morettim i swoją żoną Candelarią Saenz Valiente.
FREE4ARTS to polsko-duńska formacja pod wodzą Tomasza Dąbrowskiego. Oprócz polskiego trębacza i kompozytora w jej skład wchodzą saksofonista Sven Dam Meinild, perkusista Kasper Tom oraz gitarzysta Simon Krebs. Ich tegoroczny album Six Months and Ten Drops to mieszanka skandynawskiego jazzu z inspiracjami trzecim nurtem, folklorem, a nawet muzyką Tybetu, z entuzjazmem przyjęta przez krytyków – portal All About Jazz uznał FREE4ARTS za grupę z olbrzymim potencjałem.
Ze swoim kwartetem wystąpi Paweł Niewiadomski, puzonista znany z nagrań dla For Tune (Power Of The Horns, Orange The Juice).  Wójciński/Szmańda Quartet to doświadczeni improwizatorzy, których łączy zamiłowanie do muzycznej wolności i luźne podejście do stylistycznych barier, jednak zawsze połączone z nienaganną kompozytorską dyscypliną.

FREE4ARTS, fot. archiwum