Program
22.11
wtorek
godz. 19:00
NFM, Sala Czarna
plac Wolności 1, 50-071 Wrocław
Grdina – Houle – Loewen | Aruán Ortiz Trio

TD Vancouver International Jazz Festival Presents:
Grdina/Houle/Loewen | Aruán Ortiz Trio

część I – Grdina/Houle/Loewen
François Houle - klarnet
Gordon Grdina – gitara
Kenton Loewen – perkusja

we współpracy z Vancouver International Jazz Festival

część II – Aruán Ortiz Trio

Aruán Ortiz - fortepian
Brad Jones - kontrabas
Chad Taylor – perkusja

 

Program:

Część I

***

Część II

Czas trwania koncertu: [120']

Opis:

Jazztopad od dwóch lat współpracuje z festiwalem w Vancouver. Owocem tej współpracy była do tej pory prezentacja artystów z Polski w Kanadzie pod szyldem Jazztopad Presents. Wystąpili tam Obara International, Piotr Damasiewicz Quintet i Marcin Wasilewski Trio.

Tym razem to Kanadyjczycy odwiedzają Wrocław.Trio z Kanady, Grdina/Houle/Loewen, składa się z trójki doświadczonych muzyków, których łączy techniczna solidność i precyzja, ale przede wszystkim pasja poszukiwania nowych muzycznych dróg. Klarnecista François Houle jest znany z ambitnych improwizacji z pogranicza nowoczesnego jazzu i muzyki współczesnej. Gordon Grdina i Kenton Loewen na co dzień grają z alternatywnym songwriterem Danem Manganem w jego grupie Dan Mangan + Blacksmith, fascynuje ich jednak równie muzyka improwizowana. Perkusista Loewen przez długi czas należał do znanej kanadyjkiej grupy Mother Mother, a Grdina rozwija swoje zainteresowania muzyką arabską (w trio  Grdina/Houle/Loewen gra na oudzie).

Aruán Ortiz – kompozytor, pianista i wiolonczelista pochodzący z Kuby i wychowany w Nowym Jorku - eksploruje nieco podobne tereny, ale z innej perspektywy, często wzbogacając swoje improwizacje o wpływy muzyki kubańskiej i haitańskiej. Ten wieczór w NFM będzie okazją do spojrzenia z różnych stron na kierunki współczesnej improwizacji. 
***

VIP – 80 zł
N - 60 zł
U – 40 zł

Uwaga: bilety nie podlegają zwrotowi.

Aruan Ortiz, fot. Eliseo Cardona