Program
18.11
niedziela
godz. 16:00
NFM, foyer
plac Wolności 1, Wrocław
Melting Pot Made in Wrocław

Gilles Vandecaveye-Pinoy – fortepian, syntezator
Matylda Gerber – saksofon tenorowy
LILJA – gitara, śpiew
Max Andrzejewski – perkusja

Program:

Muzyka improwizowana

Tegoroczna edycja Melting Pot jest organizowana we współpracy z: Berliner Festspiele / Jazzfest Berlin, Nasjonal jazzscene w Oslo, Handelsbeurs w Gandawie

Opis:

Kiedy w 2013 roku idea Melting Pot była jeszcze w zalążku, a kolejne odsłony projektu były improwizowane pod kątem uczestników i sytuacji, nikt nie przypuszczał, że pewnego dnia stanie się on festiwalową tradycją. Pomysł, by na jednej scenie spotkali się ludzie reprezentujący różne dziedziny sztuki, był strzałem w dziesiątkę. Był odpowiedzią zarówno na potrzebę artystów, aby działać „na żywca”, jak i na potrzebę publiczności, aby w koncercie był element zaskoczenia.

Przebieg spotkań Melting Pot rzeczywiście trudno przewidzieć, jednak najbardziej zaskoczeni są zawsze sami artyści, których uczestnictwo w tej niezwykłej konfrontacji nie przechodzi bez echa. Tak jak w poprzednich latach do udziału w projekcie zostali zaproszeni muzycy z organizacji partnerskich. Do tej pory byli to artyści z Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Irlandii, Estonii i oczywiście Polski, pośród których znaleźli się także przedstawiciele sztuk pięknych, tańca czy komiksu.

Matylda Gerber / fot. Krzysztof Mokanek