Program
23.11
piątek
godz. 21:00
Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław
Novembre

Antonin-Tri Hoang – saksofon
Romain Clerc-Renaud – instrumenty klawiszowe
Thibault Cellier – kontrabas
Elie Duris – perkusja

Opis:

Kwartet Novembre powstał siedem lat temu w Konserwatorium Paryskim. Grupę tworzą saksofonista Antonin-Tri Hoang, pianista Romain Clerc-Renaud, kontrabasista Thibault Cellier oraz perkusista Elie Duris. Młodzi instrumentaliści, mający zarówno klasyczne, jak i jazzowe wykształcenie, zdążyli zgromadzić relatywnie duży dorobek artystyczny dzięki temu, że spotykali na drodze swojej dotychczasowej kariery takich muzyków, jak m.in. Benoît Delbecq, Marc Copland, Dave Liebman, Marc Ducret i Henri Texier.

Awangardowy zespół, który jest zafascynowany muzyką freejazzową i współczesną, inspiruje się również malarstwem i filmem. Członkowie Novembre, dysponujący doskonałymi zdolnościami improwizatorskimi, wzorują się na nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących formy utworów, stąd częste w ich twórczości kolaże muzyczne, krótkie zapętlenia i niespodziewane powroty tematów czy sekwencyjne nakładanie fragmentów utworu na następne jego części. Oparta na asymetrii eksperymentalna muzyka zespołu służy odkrywaniu nowych horyzontów współczesnego jazzu.

Koncert odbywa się w ramach 17. edycji programu „Jazz Migration” prowadzonego przez Association Jazzé Croisé – organizację skupiającą francuskich promotorów, menedżerów i organizatorów życia jazzowego. Celem tego programu jest wytypowanie zespołów zasługujących na szersze uznanie, a następnie pomaganie im w rozwoju kariery przez promowanie ich twórczości i organizowanie tras koncertowych.

Koncert jest częścią serii „Jazz Migration” zainicjowanej przez AJC w celu wspierania rozwoju nowych zespołów jazzowych.