19.11
niedziela
godz. 16:00
NFM, foyer
plac Wolności 1, Wrocław
Melting Pot Made in Wrocław | Watchdog

Watchdog:
Anne Quillier
– fortepian, Fender Rhodes, Moog
Pierre Horckmans
– klarnet, klarnet basowy

Artyści sceny wrocławskiej:
Mateusz Rybicki
– klarnet 
Zbigniew Kozera
– kontrabas
Samuel Hall
– perkusja


 

Program:

Muzyka improwizowana

Foyer NFM czynne w dniu 19 listopada do godz. 14:00. Kasy czynne na godzinę przed rozpoczęciem koncertu (od godz. 15:00)

Opis:

Kiedy w 2013 roku idea Melting Pot była jeszcze w zalążku, a kolejne odsłony projektu były improwizowane pod kątem uczestników i sytuacji, nikt by nie pomyślał, że pewnego dnia stanie się on festiwalową tradycją. Pomysł, by na jednej scenie spotkali się ludzie reprezentujący różne dziedziny muzyki i sztuki, był strzałem w dziesiątkę. Był odpowiedzią zarówno na potrzebę artystów, aby działać „na żywca”, jak i na potrzebę publiczności, aby w koncercie był element zaskoczenia.
Przebieg spotkań Melting Pot rzeczywiście trudno przewidzieć, jednak najbardziej zaskoczeni są zawsze sami artyści, których uczestnictwo w tej niezwykłej konfrontacji nie przechodzi bez echa. Tak jak w poprzednich latach do udziału w projekcie zostali zaproszeni muzycy z organizacji partnerskich. Do tej pory byli to artyści z Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Irlandii, Estonii i oczywiście Polski, pośród których znaleźli się także przedstawiciele sztuk pięknych, tańca czy komiksu.

W tym roku krajem partnerskim jest Francja, którą reprezentować będą muzycy duetu Watchdog. Dołączą do nich Polacy, by wspólnie improwizować podczas występu w foyer NFM. Esencją duetu Watchdog jest muzyczna refleksja – zarówno ironiczna, jak i poważna – nad nadmiernie monitorowanym społeczeństwem, w którym owa samokontrolująca się machina przejmuje dowodzenie nad człowiekiem w coraz bardziej przyspieszającym świecie. Artyści tworzący ten duet to laureaci Jazz Migration #2 2016–2017, którzy przekraczają wszelkie granice stylistyczne, wchodząc w interakcje, podejmując ryzyko i pokonując kolejne ograniczenia w tętniącym świecie dźwięków akustycznych. Ich pierwszy album You’re Welcome ukazał się niedawno w wytwórni Pince-Oreilles.

Koncert stanowi część serii “Jazz Migration” zainicjowanej przez AJC w celu wspierania rozwoju nowych zespołów jazzowych

Watchdog / fot. Bruno Beleudy