21.11
wtorek
godz. 19:00
NFM, Sala Czarna
plac Wolności 1, 50-071 Wrocław
Dzień Skandynawski | koncert przeniesiony na 22.11.2017

część I  | Maciej Kądziela Quartet
Maciej Kądziela – saksofon
Artur Tuźnik – fortepian
Johannes Vaht – kontrabas
Olle Dernevik – perkusja

część II | Radek Wośko Atlantic Quartet
Briam Massaka – gitara
Søren Gemmer – fortepian
Mariusz Praśniewski – kontrabas
Radek Wośko – bębny

Program:

Muzyka improwizowana

Opis:

Skandynawska scena jazzowa jest jedną z najbardziej intrygujących i charakterystycznych muzycznych scen świata. Mówi się o „brzmieniu skandynawskim” przywołującym na myśl bezludne duże przestrzenie czy chłód górskich pasm poprzecinanych wodnymi ciekami, które tu i ówdzie rozlewają się, tworząc hipnotyzujący krajobraz. Skandynawowie mają to nieuchwytne „coś”, co niegdyś przyciągnęło samego Krzysztofa Komedę – jego muzyka w pewnym sensie jest naznaczona ową melancholią i kontemplacją przestrzeni. Ale dzisiejsza Skandynawia to nie tylko daleka północ i fiordy. Multikulturowe środowiska muzyczne tętnią życiem, niszowe wydawnictwa przyciągają największych freaków, wyrazista społeczność freejazzowych wyjadaczy i awangardzistów (Mats Gustafsson, Paal Nilssen-Love, Eivind Aarset, Sidsel Endresen, Per Jørgensen, Raymond Strid, Magnus Broo) koegzystuje i przenika się z przedstawicielami nurtu popowego w jazzie, wyniesionego na szczyt przez legendarne już trio E.S.T.

Ta skądinąd pesymistyczna Skandynawia oddziałuje na młodych, którzy z wielkim zapałem tworzą niesamowite muzyczne historie i międzypokoleniowe połączenia. Dzień Skandynawski podczas wrocławskiego festiwalu Jazztopad będzie próbą pokazania tego, jak bardzo życie i działalność artystyczna Polaków zmieniły się pod wpływem nowego otoczenia.

---------------------

Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, że nastąpiła zmiana organizacji koncertu „Dzień Skandynawski | Maciej Kądziela Quartet | Radek Wośko Atlantic Quartet”, który pierwotnie miał się odbyć 21.11.2017 o godzinie 19:00 w Sali Czarnej.
Koncert odbędzie się dzień później – 22.11.2017 o godzinie 21:00 w Sali Czerwonej tuż po koncercie zespołu Pugs & Crows, na który również Państwa zapraszamy. Bilety zachowują ważność i obowiązują na obie części wydarzenia.
Jeśli dokonali Państwo zakupu biletów zarówno na wydarzenie „Dzień Skandynawski”, które miało odbyć się 21.11.2017 jak i na koncert zespołu Pugs and Crows – mogą Państwo dokonać zwrotu na jedno z tych wydarzeń w kasach NFM lub drogą mailową.
Kasy biletowe są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 18:00 (z przerwą 15:00 – 15:30) oraz w soboty w godz. 15:00 – 20:30.
W przypadku zakupu biletów przez Internet – prosimy o przysłanie maila, który będzie zawierał: krótką prośbę o zamianę biletów lub zwrot pieniędzy, numer rachunku, na który mają zostać zwrócone pieniądze oraz dane adresowe tego rachunku,  bilety wraz z paragonem w załączniku (paragon był dołączony jako drugi załącznik).
Maile prosimy przesłać na adres: rezerwacje@nfm.wroclaw.pl.

Najmocniej przepraszamy Państwa za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z tą zmianą.

Zespół NFM

Maciej Kądziela / fot. Krzysztof Woźniak