17.11
niedziela
godz. 16:00
NFM, foyer -1
plac Wolności 1, Wrocław
Melting Pot Made in Wrocław

Ine Claes – wokal, taniec
Joanna Duda – fortepian / elektronika
Mia Dyberg – saksofon
Patrick Wurzwallner – perkusja
Signe Emmeluth saksofon

Program:

Muzyka improwizowana

 

Opis:

Melting Pot Made in Wrocław to pierwsza w historii Jazztopad Festival inicjatywa, która stawia przede wszystkim na improwizację i nieprzewidywalny wynik konfrontacji artystycznych indywidualności – specjalistów w dziedzinie muzyki, sztuk wizualnych oraz ruchu.

Kiedy w 2013 roku idea Melting Pot była jeszcze w zalążku, nikt nie przypuszczał, że z czasem koncerty te staną się festiwalową tradycją. Pomysł, by na jednej scenie spotkali się ludzie reprezentujący różne dziedziny sztuki, okazał się odpowiedzią zarówno na potrzebę artystów, aby działać na żywo, jak i na oczekiwania publiczności, aby w koncercie był element zaskoczenia.

Przebieg spotkań Melting Pot rzeczywiście trudno przewidzieć, jednak najbardziej zdumieni są zawsze sami artyści, których uczestnictwo w tej niezwykłej konfrontacji odbija się głośnym echem. Tak jak w poprzednich latach do udziału w projekcie zostali zaproszeni muzycy z organizacji partnerskich. Do tej pory byli to artyści z Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Irlandii, Estonii i oczywiście Polski, pośród których znaleźli się także przedstawiciele sztuk pięknych, tańca czy komiksu.

Melting Pot jest organizowany przez Jazztopad Festival (Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu), Jazzfest Berlin (Berliner Festspiele), Nasjonal jazzscene Victoria w Oslo, Handelsbeurs w Gandawie oraz  Jazzfestival Saalfelden.

Ine Claes / fot. Lex Hulscher