Jazztopad 2020

17. JAZZTOPAD FESTIVAL

Tegoroczny, 17. Jazztopad Festival organizowany jest w cieniu trwającej pandemii. Nie pojawią się goście z ojczyzny jazzu, ale nie będzie to edycja słabsza, a bardziej jednorodna, intymna, skłaniająca do wewnętrznych przemyśleń, refleksyjna i jednocześnie skrząca się wielobarwnością brzmień. 

Swoją koncertową premierę będzie mieć płyta Dominika Wani pt. „Lonely Shadows”, nagrana dla prestiżowej wytwórni ECM. Pojawi się Trio Joanny Dudy – artystki nieszablonowej, wszechstronnej, udzielającej się na wielu polach muzycznych (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnych (instalacja, wideo-art).  Resina – kompozytorka i wiolonczelista, nagrywająca dla brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records, przygotowała na zamówienie festiwalu nowy utwór. Nie zabraknie gości z zagranicy*. Petter Eldh wraz z Koma Saxo przeprowadzi nas przez świat szwedzkiego folku, hip-hopu, klasyki i nieposkromionej improwizacji. Na festiwal powróci znany z ambitnych improwizacji z pogranicza nowoczesnego jazzu i muzyki współczesnej klarnecista François Houle. Polecamy wieczór z François Houle Genera Sextet i po raz kolejny zapraszamy na Dzień medytacji, podczas którego wypoczywać będziemy przy organowej improwizacji Kita Downesa. Nie zabraknie także Melting Pot oraz wydarzeń towarzyszących. 

Bilety dostępne w sprzedaży od 30 września (środa) na naszej stronie internetowej: www.bilety.nfm.wroclaw.pl oraz w Kasie NFM.

Serdecznie zapraszamy!

*Przyjazd artystów jest uzależniony od sytuacji w Polsce i na świecie związanej z pandemią COVID-19