24.05.2015
, niedziela
, godz. 02:00
Instytut im. J. Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium
Przejście Żelaźnicze, Wrocław
Kino dźwięku Biała Noc - wydarzenie towarzyszące
Wykonawcy:
Program:

Przegląd najnowszych kompozycji elektroakustycznych

02:00 /2:00 am Piotr Tkacz – kurator
Program:
Prywatna historia muzyki polskiej

Czesław Niemen Człowiek jam niewdzięczny (1971)
Paweł Kulczyński Disconcerting Dereliction (2015)
Urinatorium (Hubert Wińczyk) Gunkanjima, the Ghost Island (2009-2012)
Wszystko (Mikołaj Tkacz) Trochę Outro (2015)
Anna Zaradny Mauve 2 (2008)
Paul Wirkus Tulpa (2000)
Jacek Staniszewski d2ykred65999 drilld (2015)
Jacek Sienkiewicz Good Night (2007)
Tomasz Sikorski Solitude of Sounds (1975)
Dominik Kowalczyk NW (2002)3:00 / 3:00 am Młodzi kompozytorzy z Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Program:
Arkadiusz Kątny (1990) Loop. Up. (2015) **
Dominik Lewicki (1990) Rooks (2015) **

 

Finał tegorocznej edycji Kina Dźwięku to noc wypełniona muzyką elektroakustyczną – przegląd najnowszych kompozycji tego nurtu, przygotowany przez międzynarodowy zespół kuratorów. Prezentacja, podzielona na sześć części, potrwa aż do rana. Konwencjonalne formy i koncepty liczące wiele stuleci stanowią inspirację do dokonywania zmian poprzez nową muzykę. Daje ona niewyczerpalne zasoby różnych dźwięków i źródeł dźwięku i dostarcza w sposób bardzo fundamentalny inspiracji dźwiękowym językiem.
Kino Dźwięku opowiada historie bez pomocy słów i obrazu, zachęca do świadomego słuchania i postrzegania dźwięku jako treści, a nie jedynie przekaźnika informacji muzycznej. To miejsce obserwacji dźwięków. Kuratorzy projektów zaprezentują akustyczne pocztówki z odległych zakątków świata i okołomuzyczne konstrukcje czasoprzestrzenne.
Dzięki Białej Nocy zanurzymy się w wielokanałowe spektrum przestrzenne widziane oczami kompozytów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Francji, Argentyny oraz polskich poszukiwaczy dźwiękowych pejzaży pełnych obłoków teraźniejszości. Kiedy ostatnim razem zapewniłeś swojej wyobraźni odpowiednie warunki, by obudzić jej potencjał...? Biała Noc z Kinem Dźwięku to właściwa ku temu okazja.
Sesje odbywać się będą w zaciemnionej sali wyposażonej w wygodne siedziska, co zapewni odpowiednie warunki odsłuchu, możliwość „zagłębienia się” w świat dźwięku. Akusmatyczny, wielokanałowy system głośników poprzez wykorzystanie muzyki oraz efektów brzmieniowych w prowadzeniu narracji zbuduje złudzenie przestrzeni i ruchu.

Cennik:

CENA:  5 zł
KARNET NA WSZYSTKIE SESJE: 20 zł

Sfinansowano ze środkow:
Partners: