19.05.2017
, piątek
, godz. 17:00
NFM, foyer
plac Wolności 1, Wrocław
Mute Music // Instalacja na utwór Dark River Johna Zorna z płyty Redbird
Wykonawcy:

Maciej Markowskikoncepcja i wykonanie

Program:

Instalacja na utwór Dark River Johna Zorna z płyty Redbird 

 

 

Wernisaż: 19.05.2017, godz. 17:00  

Wystawa otwarta w dniach 20–27.05.2017 w godz. 11:00–18:00  oraz podczas koncertów festiwalowych w NFM

Mute Music to instalacja Macieja Markowskiego, którą od samego początku festiwalu będzie można zobaczyć w Narodowym Forum Muzyki we foyer na poziomie -3. Z umieszczonego w próżni głośnika będzie rozbrzmiewać (w pętli) hipnotyzujący utwór Johna Zorna Dark River. Instalacja ta pozwoli na doświadczenie muzyki wyłącznie przez obserwację membrany głośnika oraz decybelomierza. Dark River pochodzi z albumu Redbird z roku 1995 – minimalistycznej, kunsztownej i uduchowionej płyty z pogranicza kameralnego jazzu i ambientu, nagranej w hołdzie dla artystki Agnes Martin.

Komora z grubego pleksi zainstalowana na dębowym postumencie zawiera głośnik odgrywający w pętli utwór Johna Zorna Dark River. W komorze wytworzona jest próżnia, tak więc ze względu na brak przewodnika akustycznego, którym w tej sytuacji dla ludzkiego ucha byłoby powietrze, kompozycja nie jest słyszalna na zewnątrz. Jedynym sposobem jej doświadczania jest obserwacja efektów wizualnych związanych z odtwarzaniem utworu: intensywny ruch głośnika oraz miarowy wychył strzałki decybelomierza.

 

Cennik:

*wstęp na wystawę na podstawie dowolnego biletu na wydarzenia festiwalu MEN 2017 lub za okazaniem identyfikatora 17. Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

Maciej Markowski, fot. archiwum
Posłuchaj:
Oglądaj
Musica Electronica Nova 2017 / spot
Współorganizator: