20.05.2017
, sobota
, godz. 22:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
John Zorn & films // muzyka Johna Zorna prezentowana na żywo przez Ikue Mori
Wykonawcy:

Ikue Mori – elektronika 

 

Program:

Muzyka Johna Zorna prezentowana na żywo przez Ikue Mori 

Film No. 1-5, 7, 10 / early abstractions  (reż. Harry Smith)  USA, ca. 1946-57/assembled ca. 1964, 23 min.
Film No. 16 / Oz: The Tin Woodman's Dream (reż.  Harry Smith) USA, 1967, 14 min.
Film No. 19  (reż. Harry Smith)  USA, 1980, 12.5 min
Courtesy of Anthology Film Archives, New York

John Zorn znany jest jako zagorzały miłośnik filmu, a jego zainteresowanie kinem awangardowym trwa od bardzo dawna – sięga połowy lat 60., kiedy to oglądał filmy Stana Brakhage’a, Harry’ego Smitha, Jacka Smitha, Jeana Geneta i wielu innych. Jako kompozytor-rezydent Anthology Film Archives w Nowym Jorku wykonywał na żywo muzykę do niemych obrazów z tego olbrzymiego archiwum arcydzieł. Tam właśnie stworzy elektroniczne krajobrazy dźwiękowe do filmów Harry’ego Smitha, które podczas festiwalu zaprezentuje Ikue Mori pod jego kierownictwem.

Harry Smith to niezwykle oryginalny twórca, jeden z wielkich outsiderów XX wieku. Był znany ze swojej monumentalnej antologii amerykańskiego folkloru, mistycznej osobowości i pasji kolekcjonowania. Ponadto tworzył filmy eksperymentalne i animowane. Jego animacje, często wykonywane techniką nanoszenia rysunku bezpośrednio na taśmę, miały w sobie wiele z surrealistycznego ducha. Tego wieczoru będziemy mieli okazję obejrzeć niezwykle rzadko prezentowane filmy Smitha w wyjątkowej oprawie muzycznej autorstwa Johna Zorna w wykonaniu Ikue Mori.

Cennik:
Typy miejsc Rodzaj biletów Ceny
Miejsca VIP
  • Bilet VIP
50 PLN
Miejsca normalne
  • Bilet normalny
  • Bilet ulgowy
30 PLN
20 PLN
Bilety na to wydarzenie nie podlegają zwrotowi. Wydarzenie dostępne w karnecie ze zniżką -20% w kasie i online pod adresem: https://bilety.nfm.wroclaw.pl/karnety/definicje.html
Ikue Mori / mat. artysty
Oglądaj
Musica Electronica Nova 2017 / spot