27.05.2017
, sobota
, godz. 21:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
AKUSMA FORUM // Heroines of Sound: nowe spojrzenie
Wykonawcy:

Bettina Wackernagel – kurator

 

Program:

Heroines of Sound: nowe spojrzenie

Loïse Bulot Hesperia (2015)
Loïse Bulot Yami (2017)
Antje Vowinckel Ferrari, entre (2011)   
Antje Vowinckel The goal (2014)

Finał tegorocznej edycji Musica Electronica Nova to minimaraton muzyki elektroakustycznej, w ramach którego będziemy wspominać pionierów i pionierki tej dziedziny sztuki, a także spoglądać w przyszłość, ku nowym perspektywom. Główny kuratorem AKUSMA FORUM jest Michał Mendyk, który podzielił wieczór na pięć sekcji.

W czasie sesji zostanie zaprezentowany unikalny wybór współczesnej muzyki elektronicznej i sztuki radiofonicznej autorstwa Loïse Bulot i Antje Vowinckel. Obie kompozytorki wykorzystują materiał źródłowy nagrany na instrumentach akustycznych, obiektach, a także nagrania w terenie, by eksplorować rozmaite oblicza dźwięku i tworzyć bogate faktury brzmieniowe. Podczas gdy Bulot poetycko eksploruje złożoność nieusłyszanych zjawisk dźwiękowych, Vowinckel prezentuje podejście bardziej dokumentalne, przekształcając narrację słów mówionych w muzykę. Chociaż ich brzmienie ma bardzo różne źródła, artystki prezentują wspólną strategię estetyczną, która polega na przekształcaniu aspektów życia codziennego w muzykę. Loïse Bulot rozpoczynała karierę jako artystka sztuk wizualnych, a jej praca tworzy swoisty kosmos poprzez połączenie sztuk wizualnych z muzyką: hybrydowej elektroakustyki i zmiksowanych kompozycji, dokładnie zapisanych partytur i wykonań na żywo. Antje Vowinckel to ciesząca się dużym uznaniem artystka niemiecka, zajmująca się radiofonicznymi kompozycjami dźwiękowymi. Jej utwory były zamawiane i nadawane na całym świecie przez radiostacje publiczne, a także prezentowane na ważnych festiwalach i w takich instytucjach, jak ZKM Karlsruhe, TESLA Berlin, Biennale Bonn, Prix Italia, Festiwal Muzyki Współczesnej w Alicante (Hiszpania), Hammer Museum Los Angeles, British Council, Berlin czy Humboldt Lab.


Cennik:
Typy miejsc Rodzaj biletów Ceny
Miejsca nienumerowane
  • Bilet wstępu
10 PLN
Bilety na to wydarzenie nie podlegają zwrotowi. Wydarzenie dostępne w karnecie ze zniżką -20% w kasie i online pod adresem: https://bilety.nfm.wroclaw.pl/karnety/definicje.html
Antje Vowinckel / fot. archiwum artystki
Oglądaj
Musica Electronica Nova 2017 / spot
Partner: