20.05.2019
, poniedziałek
, godz. 19:00
NFM, Sala Czerwona
plac Wolności 1, Wrocław
MEN 2019 | REVERSE SIMULTANEOUS
Wykonawcy:
Program:

Utwory na skrzypce i elektronikę oraz wideo:

Rafal Augustyn Kamyki z Proszowej. Muzyka konkretna dla improwizującego skrzypka z elektroniką**
Ryszard Klisowski Diptych I. Alkor II. Sculpture Dance na improwizujące skrzypce i media elektroniczne **
Katarzyna Dziewiątkowska, Anna Zielińska Signature na improwizującego skrzypka, elektronikę i wideo **
Adrian Foltyn, Anna Zielińska What do you read, ML? na skrzypce, dźwięki elektroniczne i głębokie generatywne sieci neuronowe**
Ryszard Osada, Anna Zielińska Sinus + na dowolny instrument smyczkowy i elektronikę** 
Mateusz Ryczek Znaki rozpadu na improwizującą Annę Zielińską, elektronikę i wideo **
Adam Porębski Impra na improwizującego skrzypka, elektronikę i wideo **

Wydarzenie towarzyszące – utwory kompozytorów Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich oraz kompozycje kolektywne, w których partia skrzypiec została stworzona przez Annę Zielińską.

Odwrócona Symultana to już drugie wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Oddziału Związku Kom pozytorów Polskich oraz wrocławskiej Galerii Entropia prowadzonej przez Alicję i Mariusza Jodków. Tym razem wystąpią oni także w charakterze autorów warstwy wideo. Zamysłem projektu jest ODWRÓCENIE sytuacji, która miała miejsce w 2015 r., kiedy to kompozytorzy stworzyli muzykę do animacji wcześniej zrealizowanych przez młodziutkich autorów z Dziecięcej Wytwórni Filmowej (DWF) działającej w Galerii Entropia. W odwróconej kolejności porządku twórczego to obrazy filmowe – animacje (także te dziecięce zrealizowane podczas zajęć warsztatowych DWF) oraz zapisy spreparowanych sytuacji i zjawisk natury – wyłaniają się z inspiracji dźwiękowych, a warstwa wideo jest komponowana do struktur muzycznych. W niektórych przypadkach jest to istniejąca muzyka elektroniczna, w innych partytura, w jeszcze innych koncepcja warstwy wizualnej jest wypracowywana tylko w zarysie we współpracy z kompozytorem. W czasie rzeczywistym tego symultanicznego koncertu oba żywioły – wizualny i dźwiękowy – zaistnieją w nieprzewidywalnym związku. Są to operacje na żywej, pulsującej tkance kompozycji zawierających w mniejszym lub większym stopniu elementy indeterministyczne – improwizacje solistki Anny Zielińskiej. To z myślą o niej powstał ten koncept.

Alicja Jodko, Mateusz Ryczek

 


Cennik:
Typy miejsc Rodzaj biletów Ceny
Miejsca normalne
  • Bilet normalny
  • Bilet ulgowy
20 PLN
10 PLN
Bilety na to wydarzenie nie podlegają zwrotowi. / Bilet na koncert uprawnia do wejścia na wydarzenie Re-Bounds[2] 20.05.2019 o godz. 18:00.
Anna Zielińska / fot. Lidia Zielińska
Oglądaj
MEN 2019 | spot