Dwuczęściowy koncert, którego motywami przewodnimi są interdyscyplinarność, niejednoznaczność, zaskoczenie, a wreszcie – improwizacja i intuicja. W pierwszej części usłyszymy prawykonanie najnowszej kompozycji Agaty Zubel. Jedna z najbardziej cenionych dzisiaj na świecie osobowości polskiej muzyki, laureatka Nagrody Polonica Nova, stworzyła kompozycję na gitarę elektryczną, komputer, skrzypce i głos (w partii wokalnej wystąpi Kuba Badach). Druga część koncertu to wykonanie Haiku from Romania Ryszarda Lateckiego, multiinstrumentalisty, wynalazcy, kompozytora.
Wymykanie się łatwym etykietom i swobodne krążenie między „powagą” a „rozrywką”, poszukiwanie nowych źródeł inspiracji, napięcie między akademickim a intuicyjnym podejściem do muzyki – wszystko to znajdzie się w twórczym koncertowym tyglu.
Adam Bałdych, fot. archiwum artysty
Musica Polonica Nova
Improwizje
14.04.2016
czw.
21:00
NFM, Sala Czerwona
Program:
Agata Zubel – Recital for Four**
Szabolcs Esztenyi, Tadeusz Wielecki, Hubert Zemler, Ryszard Latecki – Haiku from Romania**
** prapremiera światowa
Wykonawcy:
Cz. I Recital for Four
Kuba Badach – głos
Adam Bałdych– skrzypce
Wojciech Błażejczyk – komputer, gitara elektryczna
Cezary Duchnowski – komputer, fortepian
cz. II: Haiku from Romania
Szábolcs Esztényi – fortepian
Tadeusz Wielecki – kontrabas
Hubert Zemler – instrumenty perkusyjne
Ryszard Latecki - trąbka, harmonium, pseudoinstrumenty, syntezator analogowy
NFM Audio Player - obsługa komponentu Event
NFM Video Panel - obsługa komponentu Event
Podobne wydarzenia
71/42 #1
Maciej Koczur / SoundCheck – New Music Ensemble
10.04
śr.
18:30
NFM, foyer -3
Finnegans W/Fake | Teatr Polski w Podziemiu
Wydarzenie towarzyszące
10.04
śr.
20:30
Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego
71/42 #2
Aleksader Stachowski
11.04
czw.
18:30
NFM, foyer +2
Finnegans W/Fake | Teatr Polski w Podziemiu
Wydarzenie towarzyszące
11.04
czw.
19:00
Piekarnia – Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego
Rozmowa: Marta Śniady, Wiktoria Lenart, Mateusz Frąszczak (Wiktoria Lenart Industrial Design) oraz Karina Marusińska
 
11.04
czw.
21:30
NFM, foyer -1, czerwone kanapy
Rozmowa: Artur Zagajewski
 
12.04
pt.
17:30
NFM, foyer -1, czerwone kanapy
71/42 #3
Maciej Koczur / Artur Zagajewski
12.04
pt.
19:00
NFM, foyer+4
Maximum
Pierre Jodlowski / Aleksader Wnuk
12.04
pt.
19:30
NFM, Sala Czerwona
Krew
Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik
12.04
pt.
21:00
Przestrzeń NFM
71/42 #4
Maciej Koczur / Caroline Mayrhofer
13.04
sob.
17:00
NFM, foyer+4
34. Musica Polonica Nova | Karnet całodniowy
 
13.04
sob.
17:00
Przestrzeń NFM
Kup bilet
Ostatnie bilety!
TransOrganic // 1
Jan Paweł Przegendza / Maciej Michaluk
13.04
sob.
17:30
NFM, Sala Główna (parter)
Transfuzja // 1 – instalacja
Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik
13.04
sob.
17:45
Przestrzeń NFM
Tafla – instalacja
Rafał Fundowicz
13.04
sob.
18:00
NFM, foyer -3
kOMNata 1, czyli Królestwo rzeczy i przyjemności? Dopamina
Szymon Bywalec / Orkiestra Muzyki Nowej
13.04
sob.
18:30
NFM, Sala Czerwona
Transfuzja // 2 – wideo-art
Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik
13.04
sob.
19:30
Przestrzeń NFM
TransOrganic // 2
Jan Paweł Przegendza / Maciej Michaluk
13.04
sob.
20:00
NFM, Sala Główna (balkony)
Transfuzja // 3 – performans
Piotr Damasiewicz / Kuba Wójcik
13.04
sob.
21:15
Przestrzeń NFM
TransOrganic // 3
Jan Paweł Przegendza / Maciej Michaluk
13.04
sob.
21:30
NFM, Sala Główna (chór, estrada)
kOMNata 2, czyli Rzeczywistości równoległe, Awatary
Szymon Bywalec / Orkiestra Muzyki Nowej
13.04
sob.
22:00
NFM, Sala Czerwona
71/42 Finał
Maciej Koczur / SoundCheck – New Music Ensemble
14.04
niedz.
18:00
NFM, Sala Czarna
Kup bilet
Ostatnie bilety!
było / jest
Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble
14.04
niedz.
19:30
NFM, Sala Czerwona