Kuba Badach powraca na scenę po sukcesie premierowej odsłony projektu, by ponownie przedłużyć atmosferę świąt o kilka wyjątkowych wieczorów. To koncertowa opowieść, w której klasyka bożonarodzeniowych melodii spotyka się z jazzową elegancją. W sezonie 2026/2027 artysta ponownie odwiedzi sześć miast: Warszawę, Katowice, Kraków, Gdynię, Poznań i Wrocław.
Jazzy Christmas to autorskie spojrzenie na repertuar, który od lat towarzyszy zimowym spotkaniom. W pierwszej edycji publiczność usłyszała między innymi It’s The Most Wonderful Time of the Year, Let It Snow, I’m Dreaming of a White Christmas oraz polskie utwory Mario, czy Ty wiesz, Jest taki dzień i Zanim święta w nowych, dopracowanych aranżacjach. Druga odsłona przyniesie kolejne zaskoczenia i premierowe interpretacje przygotowane specjalnie z myślą o tej trasie.
Gospodarzem koncertów pozostaje Kuba Badach – artysta, który z charakterystycznym luzem i humorem prowadzi słuchaczy przez kolejne rozdziały tej świąteczno-muzycznej historii. Towarzyszyć mu będą wybitni instrumentaliści i wokaliści. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji projektu udział wzięli między innymi Matt Dusk, Natalia Kukulska, Andrzej Lampert, Bernard Maseli, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Piaseczny i Dominik Wania oraz trzydziestoosobowa orkiestra.
Premierowa edycja szybko wyprzedała sale w największych miastach, a w kilku z nich zagrano podwójne koncerty. Projekt – w telewizyjnej odsłonie – został również zaprezentowany w TVP2 w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, docierając do szerokiej publiczności w całej Polsce.
Są historie, do których chce się wracać, a Kuba Badach: Jazzy Christmas to święta zapisane w jazzowym rytmie.