Przegląd chórów regionu Warszawa

Serdecznie zapraszamy na przegląd chórów regionu Warszawa, który odbędzie się 2.06.2015 o godz. 10:00 w „Promie Kultury Saska Kępa” w Warszawie.

Zaprezentują się chóry:

  • Publicznego Gimnazjum nr 4 w Siedlcach pod dyrekcją Dariusza Różańskiego
  • Schola św. Anny” Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem pod dyrekcją Zbigniewa Olszaka
  • Kantylena” Zespołu Edukacji Gimnazjalnej i Podstawowej w Makowcu pod dyrekcją Agnieszki Szarpak
  • Promyk” Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kołodziążu pod dyrekcją Bernadetty Wiatr
  • Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 w Warszawie pod dyrekcją Małgorzaty Czajki
  • Szkoły Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza w Warszawie pod dyrekcją Izabeli Piotrowskiej
  • CONQUEST OF MUSIC” Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 109 im. Świętej Rodziny Fundacji Na Rzecz Rodziny w Warszawie pod dyrekcją Magdy Majewicz
  • Cantores Maximilianum” Parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Józefowie pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego
  • VIII LO i 58 Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego
  • Szkoły Podstawowej „Żagle” w Warszawie pod dyrekcją Zbigniewa Siekierzyńskiego
  •  „Amo Libertatem” Gimnazjum nr 2 im. Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari w Warszawie pod dyrekcją Katarzyny Bonieckiej
  • Katolickiej Szkoły Podstawowej Fundacji na Rzecz Rodziny w Warszawie pod dyrekcją Katarzyny Równienicz
  • Publicznego Gimnazjum w Stromcu pod dyrekcją Mariusza Chmielewskiego
  • Gimnazjum im. Marszałka Piłsudskiego w Rzekuniu pod dyrekcją Agnieszki Majewskiej
  • Dziewczęcy „Ars Longa” Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej  w Ostrołęce pod dyrekcją Joanny Górskiej

Zespoły oceniać będzie jury w składzie: 

- dr hab. Małgorzata Nowak, prof. UMCS
- dr Anna Perzanowska-Tarasiuk, UMFC Warszawa
- Beata Śnieg, AM im. S. Moniuszki w Gdańsku

Wstęp wolny!

Biogramy jury: 

Dr hab. Małgorzata Nowak jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Pracuje od 1989r. w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, gdzie wykłada dyrygowanie, czytanie partytur, metodykę prowadzenia zespołów, emisję głosu, a ponadto w latach 1994-97 i 2002-2006 prowadziła chór studencki Wydziału. W latach 2012-2014 pełniła funkcję kierownika Zakładu Kształcenia Wokalnego. Od 1993 roku kieruje, działającym w III Liceum Ogólnokształcącym   im. Unii Lubelskiej w Lublinie chórem KANTYLENA, z którym zdobyła wiele nagród na konkursach w kraju, uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach, projektach młodzieżowych, skierowanych do chórów i odbyła tournee koncertowe. Posiada w swym dorobku nagrody i wyróżnienia dyrygenckie, a także resortowe i państwowe (m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Rektora UMCS, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin oraz Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej). Aktywnie działa na rzecz rozwoju chóralistyki, poprzez sprawowanie w latach 2006-2014 w regionie lubelskim funkcji Koordynatora Regionalnego w zainicjowanym w 2006 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Obecnie kontynuuje opiekę nad chórami szkolnymi regionu lubelskiego jako Kurator Regionalny Projektu Akademia Chóralna Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Współpracuje w tym zakresie z dr hab. Barbarą Pazur i w ramach swoich obowiązków bierze udział w organizacji i prowadzeniu szkoleń dla dyrygentów, pełni funkcję jurora na obligatoryjnych przesłuchaniach, organizuje koncerty wokalno-instrumentalne z udziałem chórów pracujących  w Projekcie. Dr hab. Małgorzata Nowak jest członkiem Zarządu Oddziału Lubelskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Chóralnego Kantylena.

Dr Anna Perzanowska-Tarasiuk – ukończyła ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Niemiry. W 1999 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej. Studiowała Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w klasie prof. Antoniego Szalińskiego i ad. Sławka A.Wróblewskiego. Ukończyła Studia Podyplomowe na specjalności Dyrygentura Chóralna u prof. Andrzeja Banasiewicza i podjęła pracę na stanowisku asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej UMFC. Od 1999 roku jest dyrygentem chórów w ZPSM nr 4. Zasiada w jury konkursów chóralnych, a także prowadzi warsztaty dla dyrygentów. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, zarówno indywidualnych, jak i dla prowadzonych przez nią zespołów wokalnych. Zdobyła I i III miejsce na XIII Ogólnopolskim, a V Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi, II miejsce na XLIX Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Arezzo, I miejsce na XIV i XVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii, I miejsce na VII Moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Chórów Dziecięcych, III miejsce na konkursie BBC Let the peoples sing i Grand Prix na VII i VIII Regionalnym Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia RegionuWarszawskiego. Otrzymała również Nagrodę Indywidualną I stopnia Dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą i osiągnięcia chóru szkolnego, Nagrodę Indywidualną II stopnia Dyrektora CEA za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta podczas IV i VII Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Warszawskiego.

Mgr Beata Śnieg – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalności: dyrygentura chóralna w klasie ad. dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej; doktorantka ww. wydziału, kierunku: dyrygentura, specjalności: realizacja projektów artystycznych a capella. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Finalistka Międzynarodowego Turnieju Dyrygentury Chóralnej W stronę polifonii we Wrocławiu. Wyróżniona nagrodą dla najlepszego dyrygenta w wielu konkursach, m.in. na I i II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym im. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, na VIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie oraz na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie. Wiceprezes Stowarzyszenia Music Everywhere! Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! w Gdańsku. Od 2009 do 2012 roku brała udział w wielu projektach muzycznych, współpracując z Cappellą Gedanensis. W latach 2009-2011 roku prowadziła Scholę Dziecięco-Młodzieżową Tęcza przy Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku. W roku 2010 założyła Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, działający pod auspicjami Gdańskiego Archipelagu Kultury. Ten skupiający amatorów zespół, znany już na arenie ogólnopolskiej, zdobywa wiele prestiżowych nagród podczas festiwali chóralnych. W latach 2011-2013 współprowadziła Chór Kameralny Kolektyw Wokalny. Od 2014 roku jest dyrygentką Chóru Kameralnego Gdańskiej Akademii Seniora. Nauczyciel muzyki oraz instruktor zespołu wokalnego w Centrum Kształcenia im. św. Wojciecha w Gdańsku oraz w Towarzystwie Edukacyjnym Vizja. Beata Śnieg bierze udział w wielu warsztatach, seminariach i konferencjach dyrygenckich. Jest systematyczną uczestniczką Seminarium dla Dyrygentów podczas sesji Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. Ponadto prowadzi różnego rodzaju projekty muzyczne, współpracując z chórami z całej Polski.

 

Newsletter Melomana
Zapowiadamy nowe koncerty, przypominamy o starcie sprzedaży biletów, dajemy znać o ostatnich wolnych miejscach
Zapisz się