Kochasz muzykę i bywasz na koncertach? A może po prostu fascynuje Cię świat sztuki i lubisz słuchać ciekawych historii? Jeśli tak, to zapraszamy na specjalny cykl „Spotkajmy się w NFM”!
Codziennie mijamy się na ulicach, jeździmy razem tramwajem, stoimy w kolejce czy siedzimy w poczekalni. Niczego o sobie nie wiemy, a tak wiele nas łączy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną spotkań i dyskusji poświęconych muzyce oraz wydarzeniom organizowanym w Narodowym Forum Muzyki. Gościć będziemy osobistości życia publicznego i przedstawicieli różnych zawodów, m. in.: lekarzy, naukowców, biznesmenów, polityków, duchownych, artystów i wielu innych. Podzielą się z nami swoją pasją oraz opowiedzą o miłości do muzyki!
Tych, którzy chcieliby posłuchać fascynujących historii, zachęcamy do wzięcia udziału w naszym cyklu. Spotkajmy się w NFM w piątek, 17 grudnia 2021 o godz. 18.00 na czerwonych kanapach w foyer na poziomie –1. Gościem będzie Waldemar Pytel – Biskup Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Serdecznie zapraszamy!
Wanda Ziembicka-Has – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego) na wydziale aktorskim, Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale operatorskim, studiów podyplomowych na kierunku Europeistyka w Krzyżowej oraz kierunku Zarządzanie Kulturą na Akademii Ekonomicznej. Aktorka teatrów Sylaba i Kalambur. Uczestniczka warsztatów u Jerzego Grotowskiego. Przez trzydzieści lat związana Radiem a następnie z TV Wrocław, w której realizowała film dokumentalny Rita Gombrowicz w Polsce czy reportaże o Tadeuszu Kantorze i Jerzym Grotowskim. Ziembicka-Has jest reżyserką, producentką i inicjatorką Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza (2009) oraz turnieju o „Róże Różewicza” (2001). Jest też pomysłodawczynią banknotu numizmatycznego z wierszem Słowackiego. Z jej inicjatywy powstały Tablice Pamiątkowe reżyserów i aktorów na murach WFF. Jest autorka stu dwunastu edycji autorskiego programu Przepytywanka z udziałem ludzi kultury z całego kraju.
Działaczka Związku Artystów Scen Polskich. Od trzech kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącej Zarządu ZASP Wrocław, działając zarazem w Sekcji Krytyki Teatralnej przy Zarządzie Głównym ZASP w Warszawie. Stworzyła Wrocławską Księgę Pamięci, do której zapisywane są nazwiska ludzi i ich osiągnięcia zawodowe. Otrzymują oni Medale Prezydenta „Zasłużony dla Wrocławia”, a młodsi Super Diament Wrocławia. Mianowano Ją Ambasadorką Festiwali Moniuszkowskich w Kudowie-Zdroju. Zaangażowana w pomoc chorym i seniorom. Przez trzydzieści jeden lat przygotowywała Wigilie dla Ubogich w znanych restauracjach i hotelach Wrocławia. Opiekunka społeczna, radna Osiedla Plac Grunwaldzki, gdzie prowadzi Klub Seniora. Przy pl. Grunwaldzkim 3 założyła z ks. Janem Bujakiem świetlicę „ORATORIUM” dla dzieci nazwaną przez Salezjanów „ZIEMBA”. Była radną miasta i członkinią Rady Seniorów, Rady Kobieta a obecnie jest w Radzie ds. Rozwoju Społecznego. Została uhonorowana przez ZG PCK OPTIMUS HOMINUM, medalami „Zasłużony dla Wrocławia” i „Wrocław z Wdzięcznością” oraz tytułem Wrocławianki Roku 2020. Dzięki niej powstały skwery i ulice znanych artystów, a także Obelisk Brahmsa i Drzewa Pamięci we Wrocławiu.