Repertuar koncertu z udziałem Chóru Chłopięcego oraz Chóru Dziewczęcego NFM pod dyrekcją maestry Małgorzaty Podzielny z towarzyszeniem pianisty Mikołaja Szczęsnego odnosił się będzie do Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji młodzi adepci chóralistyki przygotowali dla Pań – i nie tylko – muzyczne niespodzianki, a ponadto dziewczęta zinterpretują utwory autorstwa polskich, współcześnie działających kompozytorek, zwracając tym samym uwagę na nieustannie rosnącą rolę kobiet w życiu społeczno-kulturowym.
Gabriel Fauré zapisał się na kartach historii jako jeden z największych twórców późnego romantyzmu i przełomu dziewiętnastego oraz dwudziestego stulecia. Bez wątpienia był szczególną postacią francuskiego życia artystycznego, spełniał się bowiem nie tylko jako kompozytor, ale także jako dyrygent oraz pedagog. W latach siedemdziesiątych XIX wieku dzięki wsparciu Camille’a Saint-Saënsa objął prestiżowe stanowisko chórmistrza w kościele św. Magdaleny w Paryżu, co miało niebagatelny wpływ na konstrukcję utworów wokalnych jego pióra. Należy do nich Maria, mater gratiae op. 47 nr 2 – niewielkich rozmiarów, zachwycające inwencją melodyczną opracowanie muzyczne modlitwy sławiącej Maryję. Podczas koncertu nie zabraknie jednak akcentów bliższych współczesności: Chór Chłopięcy NFM wykona legendarny singiel We Are the World, który ukazawszy się w marcu 1985 roku, błyskawicznie zdobył szczyty list przebojów na całym świecie. Wśród artystów biorących udział w jego nagraniu znaleźli się tacy wokaliści, jak Lionel Richie, Stevie Wonder, Ray Charles, Tina Turner czy Diana Ross. Piosenka poprzedzi pełen energii utwór Victora C. Johnsona Kuimba! w afrykańskim stylu, którego brzmienie ma być zarazem zaproszeniem do otwarcia swojego serca na siłę muzyki i wspólny śpiew.
Podczas koncertu zabrzmi również fragment ścieżki dźwiękowej słynnego francuskiego dramatu filmowego Pan od muzyki. Opowiada on historię tytułowego nauczyciela Clémenta Mathieu – byłego dyrygenta zatrudnionego w zakładzie poprawczym dla chłopców, których stara się zarazić miłością do muzyki oraz uwrażliwiać na piękno zawarte w sztuce, tworząc w placówce chór złożony z jej skrzywdzonych przez życie wychowanków. Cerf-volant to iskrzący się promiennym brzmieniem utwór autorstwa Brunona Coulaisa o unoszącym się na wietrze latawcu będącym tak znamiennym dla tej historii symbolem dziecięcych marzeń.