Kochasz muzykę i bywasz na koncertach? A może po prostu fascynuje Cię świat sztuki i lubisz słuchać ciekawych historii? Jeśli tak, to zapraszamy na specjalny cykl „Spotkajmy się w NFM”!
Codziennie mijamy się na ulicach, jeździmy razem tramwajem, stoimy w kolejce czy siedzimy w poczekalni. Niczego o sobie nie wiemy, a tak wiele nas łączy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną spotkań i dyskusji poświęconych muzyce oraz wydarzeniom organizowanym w Narodowym Forum Muzyki. Gościć będziemy osobistości życia publicznego i przedstawicieli różnych zawodów, m. in.: lekarzy, naukowców, biznesmenów, polityków, duchownych, artystów i wielu innych. Podzielą się z nami swoją pasją oraz opowiedzą o miłości do muzyki!
Krystian Kiełb – kompozytor i teoretyk muzyki, nauczyciel akademicki, autor kilkudziesięciu utworów na różnorodne składy wykonawcze, w tym instrumentalne, wokalne i wokalno-instrumentalne. Jego kompozycje wykonywane były m.in. w: Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Gruzji, Ukrainie, Litwie, Izraelu, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych.
W Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z którą zawodowo związany jest od roku 1992, prowadzi klasę kompozycji oraz seminaria doktorskie i magisterskie w zakresie kompozycji i teorii muzyki. Był promotorem i recenzentem wielu postępowań doktorskich, recenzentem postępowań habilitacyjnych oraz o nadanie tytułu profesora. W latach 1999–2005 pełnił funkcję prorektora, a w latach 2008–2016 rektora AMKL. Funkcję rektora AMKL piastuje ponownie od roku 2020. Aktywnie uczestniczył w pracach na rzecz wdrażania Procesu Bolońskiego w naszym kraju, w tym jako członek Zespołu Ekspertów Bolońskich. Był i pozostaje członkiem wielu gremiów przedstawicielskich szkolnictwa wyższego, także gremiów eksperckich, niektórym z nich przewodniczył. Od roku 2015 członek Rady ds. Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a od roku 2016 działa w zespole ds. zawodów muzycznych. W latach 2017–2019 ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a w latach 2019–2020 członek Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji. Od roku 2020 pełni obowiązki Przewodniczącego ogólnopolskiej Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych, a od roku 2021 także Przewodniczącego Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Juror wielu konkursów muzycznych. Laureat nagród, wyróżnień i odznaczeń państwowych.