fot. archiwum artystów
Koncerty zewnętrznych organizatorów
60-lecie Piwnicy Pod Baranami
10.01.2017
wt.
19:00
NFM, Sala Główna
Program:

60-lecie Piwnicy Pod Baranami

Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata”

Wykonawcy:

Artyści z Piwnicy pod Baranami

Lokalizacja:
NFM, Sala Główna
plac Wolności 1, Wrocław
Cennik:
od 50 do 150 zł

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych, by wspólnie poczuć tę wyjątkową magię, którą pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa. Magia jest natomiast słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny Piwniczny koncert świąteczny. Już sam jego tytuł: zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Ośnieżona choinka przy Rynku, a w dłoni ciepły grzaniec. Muzyka od samego początku wprowadza widza w tajemniczy świat Piwnicy pod Baranami, by przez kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywać długą 60-letnią historię krakowskiej legendy. Klimat i wagę wydarzenia dodatkowo potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz 60-lecia i jest chyba najstarszym nieprzerwanie istniejącym kabaretem świata.

W szczególnym świątecznym okresie warto przypomnieć sobie najlepiej to, co potrafi połączyć wszystkich zasiadających przy wigilijnym stole – kolędowanie. Piwniczna tradycja kolędowania trwa już kilkadziesiąt lat i nadal żywa, rokrocznie gromadzi tłumnie członków i przyjaciół Piwnicy pod Baranami. Wszystkie koncertowe utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, za każdym razem jest jedyny w swoim rodzaju. Uzupełniany o nowe kompozycje zaskakuje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Z tego też powodu na kolejnych koncertach wśród publiczności pojawiają się te same twarze, które chcą zanurzyć się w nastroju krakowskiej cyganerii i magicznym świecie sztuki.

Wybierzmy się razem w podróż do stajenki, gdzie złożymy wszystkie nasze prośby, troski i radości i zrobimy to w najlepszy ze sposobów: wyśpiewamy to!”. 10 stycznia największe gwiazdy Piwnicy pod Baranami  będą czekały z kolędą w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, by świętować, śpiewać, a przede wszystkim odczuwać magię Świąt. Na kolędników czekają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wyśpiewane zostaną kompozycje, które już tradycjnie goszczą od lat podczas piwnicznego świątecznego opłatka, jak również nowe utwory, które Piwnica chce wręczyć widzom w formie najlepszego z prezentów. Bądźmy gotowi na życzenia świąteczne, które usłyszymy od ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami. Przygotujmy się, by zasiąść wspólnie do wigilinego stołu i podzielić się muzycznym opłatkiem.

NFM Audio Player - obsługa komponentu Event

NFM Video Panel - obsługa komponentu Event

Maciej Maleńczuk
 
12.05
pon.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Kup bilet
Ostatnie bilety!
Kortez – Wiosna ‘25
 
18.05
niedz.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Kaśka Sochacka – Ta Druga Tour
 
24.05
sob.
20:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Lady Pank MTV Unplugged
 
03.06
wt.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
World Jewish Philharmonic & Maestro Gergely Madaras
Aleksandra Kurzak / Guy Braunstein / Giora Feidman / Avi Avital
19.06
czw.
18:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz „Jubileusz 50 lat”
 
25.06
śr.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Final Symphony II – koncert muzyki z gier FINAL FANTASY®
 
06.07
niedz.
18:00
NFM, Sala Główna ORLEN
ORGANITY feat. Adam Bałdych, Piotr Schmidt
 
22.09
pon.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Edyta Geppert z zespołem Vasie
 
23.09
wt.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Krzysztof Cugowski – 55 lat na scenie
 
24.09
śr.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
SPIĘTY / WY i ONI
 
11.10
sob.
18:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Diana Krall
 
18.10
sob.
20:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Andreas Vollenweider & Friends
CAVERNA MAGICA – REVISITED 2025
19.10
niedz.
19:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Chris Botti
 
20.10
pon.
20:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Raz, Dwa, Trzy…dzieści pięć okrążeń wokół słońca
Jubileusz 35-lecia zespołu
19.12
pt.
18:00
NFM, Sala Główna ORLEN
Newsletter Melomana
Zapowiadamy nowe koncerty, przypominamy o starcie sprzedaży biletów, dajemy znać o ostatnich wolnych miejscach
Zapisz się