Artysta cieszy się dużą popularnością w repertuarze XVII i XVIII w.
Regularnie współpracuje z uznanymi dyrygentami specjalizującymi się w wykonawstwie historycznym, takimi jak sir John Eliot Gardiner, Giovanni Antonini, Jean-Christoph Spinosi, Teodor Currentzis, Stefano Montanari, Andreas Spering, Werner Ehrhardt, Rinaldo Alessandrini, Václav Luks, Fabio Biondi i Fabio Bonizzoni.
Po udziale w pierwszej Accademia Monteverdiana w Castiglioncello Krystian Adam Krzeszowiak wykonywał rolę tytułową w Orfeuszu i solowe partie w Nieszporach Monteverdiego pod kierownictwem sir Johna Eliota Gardinera podczas tournée po USA i Europie. Wśród jego ostatnich występów znalazły się takie dzieła, jak Wielka Msza c-moll Mozarta w Tuluzie i Bordeaux z Raphaëlem Pichonem, Wesele Figara Mozarta pod dyrekcją Ivora Boltona i Adriana Lecouvreur Cilei (Ksiądz de Chazeuil) w Covent Garden w Londynie, Idomeneo Mozarta w La Fenice w Wenecji pod dyrekcją Jeffreya Tate’a, Czarodziejski flet Mozarta w Liège pod dyrekcją Paola Arrivabeniego, Magnificat J.S. Bacha w Berlinie z Rinaldo Alessandrinim i Dziewczyna z Zachodu Pucciniego (Joe) w La Scali pod kierunkiem Riccarda Chailly, Wesele Figara (Don Basilio) w Amsterdamie oraz Mesjasz Händla ze Spinosim podczas tournée po Europie. Artysta wystąpił ponownie w Orfeuszu (rola tytułowa), ponadto w Powrocie Ulissesa do ojczyzny Monteverdiego (Telemach) pod batutą sir Johna Eliota Gardinera podczas tournée po Europie i USA w ramach projektu Monteverdi 450. Śpiewał także w Don Giovannim Mozarta (Don Ottavio) w New Israeli Opera w Tel Awiwie, Mojżeszu w Egipcie Rossiniego (Aaron) w Teatro San Carlo w Neapolu, La fiera di Venezia Salieriego w Schwetzingen i w Koronacji Poppei Monteverdiego ze Spinosim w Barcelonie i Bilbao.
W planach artysty są występy m.in. w oratorium San Giovanni Battista Stradelli w Salzburgu, La fiera di Venezia w Leverkusen z L’Arte del Mondo, Idomeneo (Arbace) w Teatro Real w Madrycie (reż. Robert Carsen), Pasji wg św. Mateusza Bacha w Théâtre des Champs-Elysées pod dyrekcją Václava Luksa, Rodelindzie w Lyonie i w Saulu Händla w Brnie i Pradze.