Kochasz muzykę i bywasz na koncertach? A może po prostu fascynuje Cię świat sztuki i lubisz słuchać ciekawych historii? Jeśli tak, to zapraszamy na specjalny cykl „Spotkajmy się w NFM”!
Codziennie mijamy się na ulicach, jeździmy razem tramwajem, stoimy w kolejce czy siedzimy w poczekalni. Niczego o sobie nie wiemy, a tak wiele nas łączy. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną spotkań i dyskusji poświęconych muzyce oraz wydarzeniom organizowanym w Narodowym Forum Muzyki. Gościć będziemy osobistości życia publicznego i przedstawicieli różnych zawodów, m. in.: lekarzy, naukowców, biznesmenów, polityków, duchownych, artystów i wielu innych. Podzielą się z nami swoją pasją oraz opowiedzą o miłości do muzyki!
Małgorzata Dzierżon to choreografka, producentka i pedagożka tańca. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie (MFA, choreografia), a także stypendystką prestiżowego programu dla liderów sztuki – Clore Leadership Programme.
Tańczyła w renomowanych zespołach, między innymi Royal Danish Ballet, Gothenburg Ballet i Rambert (Londyn), i dwukrotnie była nominowana do nagrody dla najlepszej tancerki w kategorii tańca współczesnego. Oprócz repertuaru klasycznego wykonywała także prace takich choreografów, jak George Balanchine, William Forsythe, John Neumeier, Wayne McGregor czy Nacho Duato.
Od 2014 roku realizuje autorskie projekty choreograficzne, między innymi dla Rambert, Serpentine Galleries i Kettle’s Yard Gallery. Jako producentka i choreografka związana z New Movement Collective w Wielkiej Brytanii współtworzyła projekty multimedialne dla Southbank Centre i Sadler’s Wells Theatre. Współpracowała z English National Ballet jako dyrektorka artystyczna programu edukacyjnego „Dance Journeys”, a w 2020 roku była choreografką-rezydentką Akademii Sztuk Performatywnych w Hongkongu.
W sierpniu 2022 roku dołączyła do zespołu Opery Wrocławskiej jako kierownik baletu, wprowadzając do repertuaru polskie premiery i prapremiery: Tryptyk Baletowy (Flight / Bolero / Elsa Canasta), Napoli 1841, Królową Śniegu, Fridę, a także trzy edycje programu młodych choreografów i kompozytorów Żywioły.
W 2025 roku została laureatką nagrody Arlekin Miasta Wrocławia za choreografię do spektaklu Królowa Śniegu, a także otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.