Przywykliśmy już do tego, że większość koncertów jest organizowana wieczorami. Z myślą o rannych ptaszkach przygotowano wydarzenie, które odbędzie się dużo wcześniej. Usłyszymy przeznaczone na skrzypce i fortepian dzieła lżejszego kalibru, a ich wykonawczyniami będą zdolne artystki należące do najmłodszego pokolenia – siostry Julia Raphaela i Maya Alexandra Kasprzak. Wystąpią one z towarzyszeniem pianistki Megumi Ito.
W programie znajdą się dwie sonaty skrzypcowe Wolfganga Amadeusa Mozarta, napisane przez niego w 1778 roku. Pogodna i słoneczna Sonata G-dur powstała podczas pobytu w Mannheimie, natomiast Sonatę e-moll (jedyny utwór kompozytora w tej tonacji!) autor skomponował w Paryżu. Jej napisanie zbiegło się w czasie ze śmiercią matki artysty, Anny Marii Mozart. To smutne wydarzenie wpłynęło niewątpliwie na melancholijny nastrój muzyki. Twórczość polską reprezentować będą podczas koncertu dwie popularne kompozycje Henryka Wieniawskiego, będące stylizacjami tańców polskich. Są to Polonez D-dur i Kujawiak a-moll.
Pozostałą część poranka wypełnią kompozycje przeznaczone na dwoje skrzypiec. Jean-Marie Leclair to jeden z najbardziej znaczących autorów dzieł przeznaczonych na ten instrument, działający w epoce baroku. Z bogatego dorobku kompozytora artystki wybrały Sonatę e-moll op. 3 nr 5. Duo brillant op. 27 nr 3 to kompozycja Jeana-Delphina Alarda, który zapisał się w historii muzyki także jako zdolny pedagog. Był nauczycielem m.in. hiszpańskiego skrzypka i kompozytora Pabla de Sarasatego, autora Navarry, utworu, w którym autor nawiązał do kultury swojej ojczyzny. Podobnie czynił też Manuel de Falla, a za przykład może posłużyć jego żywiołowy Taniec hiszpański. La cucaracha to humorystyczna kompozycja współczesnego rosyjskiego skrzypka, komika i aktora Alekseya Igudesmana.