MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA ORKIESTR
Kiedy globalny przemysł muzyki klasycznej odbudowuje się po pandemii Covid-19, nadszedł czas, aby spotkać się na pierwszej w Polsce Międzynarodowej Konferencji Orkiestrowej, aby przyjrzeć się kluczowym wyzwaniom i możliwościom, przed którymi stoimy teraz i które przyniesie przyszłość. Jak możemy wykorzystać to, czego nauczyliśmy się podczas pandemii, aby stać się bardziej odpornymi i mieć większe znaczenie dla społeczności, w których działamy? Jak najlepiej korzystać z sieci profesjonalistów i nowych technologii, aby stać się silniejszymi i wywierać większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość? Jak będą wyglądać orkiestry w następnej dekadzie – tak samo, czy zupełnie inaczej? Zapraszamy menedżerów, muzyków, przedstawicieli sal koncertowych i festiwali, wytwórni płytowych i nadawców na trzy dni pogłębionych dyskusji o tym, co dzieje się w innych branżach i jak możemy uczyć się od siebie nawzajem, aby nasz sektor był odporny na wyzwania przyszłości.
ORGANIZATOR
Organizatorem, a zarazem gospodarzem konferencji jest NFM, jedna z największych i najbardziej cenionych instytucji koncertowych na świecie, uhonorowana International Classical Music Awards 2023 za specjalne osiągnięcia. Słynie z najnowocześniejszej akustyki i bogatej oferty artystycznej, prezentującej muzykę klasyczną, dawną, etniczną, współczesną, elektroniczną, jazz, taniec i projekty interdyscyplinarne. Pod patronatem NFM działa trzynaście orkiestr, grup kameralnych i chórów, a także siedem festiwali. Podczas konferencji delegaci będą mieli okazję uczestniczyć w inauguracji 58. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego, z udziałem maestra Christopha Eschenbacha oraz NFM Filharmonii Wrocławskiej.
PROGRAM KONFERENCJI
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi tematami, które zostaną poruszone podczas konferencji. Zachęcamy również do śledzenia programu, gdyż jest on na bieżąco aktualizowany.
ZAPISY
Rejestracja dla uczestników konferencji rozpocznie się 31 maja.
Do Wrocławia można dojechać pociągiem lub dolecieć bezpośrednio z wielu miast europejskich. Połączenia przesiadkowe obsługują lotniska m.in. w Amsterdamie, Frankfurcie, Monachium i Warszawie.
Informacje o bazie hotelowej i możliwości współpracy można znaleźć w poniższych zakładkach.