Zapraszamy Państwa na koncert, który będzie podróżą po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.
Raz Dwa Trzy od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się swoich pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną sympatią fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Zespół karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko mówi się o nim jako o zespole rockowym – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele kochają go za senne bossa novy, kojące rytmy reggae, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pasja tworzenia i grania – to znaki firmowe Raz Dwa Trzy. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Artysta ten nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Dzięki temu zespół stał się prawdziwym zjawiskiem i fenomenem kulturowym.
Podczas koncertu w NFM gościnnie wystąpią saksofonista Henryk Miśkiewicz oraz perkusjonalista Tomas Celis Sanchez. Miśkiewicz to na polskiej scenie jazzowej (i nie tylko) postać wyjątkowa. Należy do wąskiego grona najwybitniejszych saksofonistów altowych, ale gra także na saksofonie sopranowym i klarnecie. W latach 70. i 80. można było go usłyszeć na co drugiej polskiej płycie; współtworzył zespoły Jazz Carriers i Sun Ship, był solistą Studia Jazzowego Polskiego Radia, a do dziś jest liderem formacji Full Drive. Spośród polskich muzyków jazzowych łatwiej byłoby wymienić tych, z którymi nie grał. Występował z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak Pat Metheny, Joe Lovano czy David Murray. Jest wielokrotnym zwycięzcą plebiscytu Jazz Top magazynu „Jazz Forum” w kategorii saksofonu altowego i klarnetu, a także zdobywcą czterech Fryderyków. Z kolei Tomas Celis Sanchez grywał między innymi z Krzysztofem Ścierańskim, Anną Marią Jopek czy Ewą Urygą. Można go usłyszeć na najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych, m.in. na Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival czy Kikinda w Serbii.
Koncert wzbogaci także obecność kameralnej orkiestry Icon Orkiestra pod dyrekcją jej założyciela – Huberta Kowalskiego. To zespół, w którego skład wchodzą studenci i absolwenci polskich Akademii Muzycznych, w szczególności Akademii w Krakowie. Cechuje ich młodzieńcza energia wykonawcza, pasja do muzyki i profesjonalne podejście do wspólnej pracy. Orkiestra przez lata zagrała wiele koncertów klasycznych i rozrywkowych we współpracy z cenionymi artystami: Marcinem Pospieszalskim, Mateuszem Pospieszalskim, Michałem Urbaniakiem, Natalią Kukulską, Andrzejem Lampertem, Mietkiem Szcześniakiem, Zbyszkiem Wodeckim i wieloma innymi.