NFM Filharmonia Wrocławska

Rok powstania:

1945

 

 

 

 

Należy do czołowych zespołów symfonicznych na polskiej scenie muzycznej, działa w ramach Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. W ostatnich latach orkiestrę prowadzili m.in. Jacek Kaspszyk, Benjamin Shwartz, Giovanni Antonini, Andrzej Boreyko, Philippe Herreweghe, Tõnu Kaljuste, Paul McCreesh, Eiji Oue, Krzysztof Penderecki, Stanisław Skrowaczewski, Lawrence Foster, Michael Schønwandt, Dima Slobodeniouk, Gilbert Varga, Mario Venzago i Antoni Wit. W latach 2017–2023 jej dyrektorem artystycznym był Giancarlo Guerrero. Od sezonu 2024/2025 funkcję tę sprawuje Christoph Eschenbach.

Zespół współpracuje z gronem uznanych solistów, takich jak Piotr Anderszewski, Yulianna Avdeeva, Radek Baborák, Seong-Jin Cho, Boris Giltburg, Kevin Kenner, Mariusz Kwiecień, Elisabeth Leonskaja, Jan Lisiecki, Marcin Masecki, Midori, Alexei Ogrintchouk, Garrick Ohlsson, Julian Rachlin, Sondra Radvanovsky, Nikolaj Szeps-Znaider, István Várdai i Janusz Wawrowski.

NFM Filharmonia Wrocławska regularnie występuje w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie. Zdobyła szczególne uznanie w repertuarze symfonicznym XX i XXI wieku, regularnie wykonuje również kompozycje stworzone na zamówienie NFM. Znajdują się wśród nich dzieła m.in. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Elżbiety Sikory i Pawła Mykietyna.

Zespół prowadzi szeroko zakrojoną działalność fonograficzną. Jego płyta z symfoniami Arvo Pärta, nagrana pod batutą Tõnu Kaljuste (ECM), zdobyła w 2019 r. International Classical Music Award. Album Hector Berlioz – Grande Messe des Morts 1837, zarejestrowany pod dyrekcją Paula McCreesha m.in. z udziałem orkiestry, został nagrodzony przez „BBC Music Magazine” w 2012 r. w kategorii „Technical Excellence”. W Polsce zespół otrzymał Fryderyka 2011 (Witold Lutosławski. Opera omnia: Symfonie nr 2 i 4, dyr. Jacek Kaspszyk) oraz Fryderyka 2022 (Paweł Mykietyn – II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Hommage à Oskar Dawicki), a także liczne nominacje do tej nagrody.

NFM Filharmonia Wrocławska nagrała pod dyrekcją Giancarla Guerrero cztery albumy. Drugi, z Bomsori Kim jako solistką, ukazał się w 2021 r. pod szyldem wytwórni Deutsche Grammophon. Kolejny wydano w 2023 r. – zawierał Koncert g-moll FP 93 Francisa Poulenca oraz Symphonie concertante op. 81 Josepha Jongena zarejestrowane z udziałem organisty Karola Mossakowskiego, a w 2024 r. pojawiło się ostatnie wspólne nagranie, tym razem z dziełami Karola Szymanowskiego i z Iwoną Sobotką jako solistką (CD Accord).

Become Ocean
Jonathan Fournel / Mirian Khukhunaishvili
11.10
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
NFM Filharmonia Wrocławska w Belgii
Mirian Khukhunaishvili / NFM Filharmonia Wrocławska
17.10
czw.
20:00
Belgia, Antwerpia, de Singel Blauwe zaal
NFM Filharmonia Wrocławska i Chór NFM w Belgii
Mirian Khukhunaishvili / NFM Filharmonia Wrocławska / Chór NFM
19.10
sob.
20:00
Belgia, Antwerpia, de Singel Blauwe zaal
Jak za dawnych lat
Michał Klauza / Jakub Jakowicz
25.10
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Fisz Emade Tworzywo Symfonicznie
 
30.10
śr.
18:00
NFM, Sala Główna
Zmartwychwstanie
Thierry Fischer / NFM Filharmonia Wrocławska
08.11
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Denardo Coleman – the Shape of Jazz to Come Orchestra Concert
A Tribute to Ornette Coleman
15.11
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Beczała & Radvanovsky – Gala operowa
Gianluca Marcianò / NFM Filharmonia Wrocławska
21.11
czw.
19:00
NFM, Sala Główna
Powrót Orfeusza
Koncert pamięci Andrzeja Markowskiego
29.11
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Blask fantastyczny
Christoph Eschenbach / Niek Baar
13.12
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Dzieciństwo Chrystusa
Paul McCreesh / NFM Filharmonia Wrocławska
20.12
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Śpiewokwiaty i śpiewobajki
Christoph Eschenbach / Marisol Montalvo
24.01
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Piotr Anderszewski i NFM Filharmonia Wrocławska
Omer Meir Wellber
31.01
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Trzej klasycy
István Várdai / NFM Filharmonia Wrocławska
07.02
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Élan vital
Angela Hewitt / Karel Mark Chichon
21.02
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Symfonia Wagnerowska
Dima Slobodeniouk / Stefan Dohr
28.02
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bomsori Kim i NFM Filharmonia Wrocławska
Jubileusz 80-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
07.03
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Siła postępu
Tzimon Barto / Christoph Eschenbach
14.03
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Szeherezada
Karel Mark Chichon / NFM Filharmonia Wrocławska
21.03
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Uncommon Man
Iveta Apkalna / Giancarlo Guerrero
28.03
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Oda do radości
Christoph Eschenbach / NFM Filharmonia Wrocławska
04.04
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Głębia duszy
Christoph Eschenbach
25.04
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Sergei Babayan & NFM Filharmonia Wrocławska
Jacek Kaspszyk
10.05
sob.
18:00
NFM, Sala Główna
Tytan

Zakończenie sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej

Christoph Eschenbach / NFM Filharmonia Wrocławska
30.05
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Skład zespołu
I skrzypce
Radosław Pujanek
Radosław Pujanek jest I koncertmistrzem NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Marcin Danilewski
Skrzypek. Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach muzycznych. Już w wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie w klasie K. Jakowicza oraz Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie I. Ozima. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu im. T. Wrońskiego na Skrzypce Solo w Warszawie i Międzynarodowego Konkursu im. P. Czajkowskiego dla Młodych Muzyków w Kurashiki (Japonia). Jako solista występuje z takimi zespołami jak NFM Filharmonia Wrocławska, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna, West Side Sinfonietta czy Salonorchester St. Moritz. Jako koncertmistrz gościnny współpracował z Mozarteumorchester Salzburg, Singing Europe Orchestra, Filharmonią Dolnośląską i Neue Lausitzer Philharmonie. Artysta jest też cenionym kameralistą – występuje z Lutosławski Quartet, Silius Trio, Camerata Galiciana Trio i NFM Ensemble. Jest koncertmistrzem NFM Filharmonii Wrocławskiej i orkiestry Camerata Pontresina. Gra na skrzypcach „Raffaele ed Antonio Gagliano”.  
Dariusz Blicharski
Skrzypek. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego. Od 2000 r. jest zatrudniony jako muzyk solista w NFM Filharmonii Wrocławskiej. W latach 2000–2009 współpracował z Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, z którą zagrał wiele koncertów w kraju i za granicą, jak również z Sinfonią Varsovią (tournée po Niemczech w 2006 r.) oraz Operą Wrocławską. Gościnnie występuje jako kameralista z West Side Sinfoniettą i NFM Ensemble.
Bartosz Bober
Skrzypek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie A. Woźnicy. Studiował w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie J. Kaliszewskiej. Swoje umiejętności doskonalił na licznych lekcjach mistrzowskich u takich znakomitości jak K. Węgrzyn, M. Jaszwili, K.A. Kulka, W. Marschner, V. Oistrakh, B. Nizioł. Jest laureatem kilku konkursów międzynarodowych i krajowych zarówno jako solista, jak i kameralista. Pracuje jako muzyk solista w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od 2008 r. jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Wratislavia. Z zamiłowania jest muzykiem sesyjnym, entuzjastą squasha i sztuki. Gra na włoskim instrumencie lutniczym nieznanego pochodzenia z początku XVIII w.
Dorota Bobrowicz
Skrzypaczka. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie O. Parchomienko i L. Czumakowej. Od 1992 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską, z którą odbyła wiele tournée (po Hiszpanii, Francji, Niemczech, Szwecji, Holandii, Estonii , Stanach Zjednoczonych) i grała koncerty w prestiżowych salach, m.in. Concertgebouw w Amsterdamie, Elbphilharmonie w Hamburgu, Symphony Center w Chicago. Uczestniczyła w nagraniach m.in symfonii A. Pärta i P. Mykietyna. Wykonuje muzykę symfoniczną i kameralną. Współpracowała z NFM Orkiestrą Leopoldinum, Orkiestrą Kameralną Wratislavia, Wrocławskim Kwartetem Smyczkowym Continuo, Party Symphony Orchestra, Wroclaw Score Orchestra, Wrocławską Orkiestrą Festiwalową im. J. Straussa oraz West Side Sinfoniettą.
Elżbieta Bolsewicz
Skrzypaczka. Absolwentka Liceum Muzycznego w Katowicach w klasie J. Szurmana oraz Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego. W 1983 r. rozpoczęła pracę w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na stanowisku koncertmistrza oraz lidera Kwartetu Smyczkowego Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Od 1989 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Równocześnie prowadzi działalność pedagogiczną – uczy gry na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.
Maria Brzuchowska
Skrzypaczka. Absolwentka wrocławskich szkół muzycznych. Od 1989 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Jest związana z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu jako wykładowca oraz koordynator programu Erasmus. W latach 2008–2011 odbyła studia doktoranckie i uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w Narodowym Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie (UNMB).
Ewa Dragon
Skrzypaczka. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. W latach 1973–1977 była uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 1983 r. ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec S. Czermaka. W latach 1985–2011 pracowała jako nauczyciel gry na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu. Od 1983 r. występuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej w sekcji I skrzypiec.
Danuta Drogowska
Skrzypaczka. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie. W 2014 r. ukończyła Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec J. Staniendy. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. Wildflower Music Showcase International Recording Competition for String, Piano, and Chamber Music oraz International Academic Music Competition „Jūrmala” w Jurmale (Łotwa), a także półfinalistką19th Jeunesses International Music Competition Dinu Lipatii w Bukareszcie. Jako stypendystka uczestniczyła w kursach muzycznych w Goch (Niemcy), projekcie Akademia Sinfonia Varsovia, a w 2019 r. w Lucerne Festival Academy. Od 2018 r. aktywnie działa na scenie muzyki współczesnej w duecie z M. Drogowskim. Jako solistka i kameralistka koncertowała w Estonii, Francji, Holandii, Niemczech, Serbii, Szwecji, Szwajcarii, Włoszech, a także w wielu polskich filharmoniach.
Beata Dziekańska
Skrzypaczka. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej i Państwowym Liceum Muzycznym im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Uczestniczyła w regionalnych i ogólnopolskich festiwalach i konkursach muzycznych, w których zdobywała nagrody i wyróżnienia; była stypendystką Ministra Kultury. Na jej rozwój artystyczny istotnie wpłynęły: udział w kursach muzycznych odbywających w Polsce, Niemczech, Włoszech i Holandii, stypendium w Stanach Zjednoczonych w Interlochen Arts Academy u J. Bushkovej, współpraca z takimi mistrzami jak R. Ricci, I. Oistrakh, H. Krebbers i R. Baldini oraz stypendium w Sweelinck Academie przy Conservatorium van Amsterdam. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy u Z. Friemana. Orkiestrowe umiejętności zdobywała podczas tournée z European Union Youth Orchestra. Po dyplomie przez rok studiowała w Krakowie pod kierunkiem M. Szlezera. Pierwszą pracę podjęła w Filharmonii Poznańskiej. Od 2007 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską.
Karolina Gołębiowska
Skrzypaczka. Urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Występuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej, ponadto współpracowała z Orkiestrą Opery Wrocławskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Grywała podczas Wieczorów polskich w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Lubi akompaniować na skrzypcach do poezji śpiewanej.
Jowita Kłopocka
Skrzypaczka. Urodziła się 25 maja 1978 r. w Łasku. W wieku 7 lat rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zduńskiej Woli w klasie skrzypiec. Następnie kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie J. Kaliszewskiej. Jako wyróżniająca się skrzypaczka uczestniczyła w wymianie studentów pomiędzy Akademią Muzyczną w Bydgoszczy a Music Academy Regio Emilia (Włochy). Brała udział w wielu kursach skrzypcowych i orkiestrowych (m.in. w Altenburgu, Bydgoszczy i Łodzi). W latach 2002–  była stałym członkiem Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Od 2011 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej w sekcji I skrzypiec. Występuje również z AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Classical Concert Chamber Orchestra i West Side Sinfoniettą.
Malwina Kotz
Skrzypaczka. Od 2014 r. występuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, m.in. I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu, II miejsca oraz nagrody za najlepsze wykonanie kompozycji N. Paganiniego w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy, ponadto zwyciężyła w 11th European Music Competition „Mendelssohn Cup” w Taurisano (Włochy). Aktywnie koncertuje jako kameralistka. Ukończyła podyplomowe studia menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest pomysłodawczynią akademickiego cyklu koncertów Kreaspiracje (Poznań, 2010–2013), zrealizowała także autorską serię koncertów symfonicznych Music of the Night we współpracy z Filharmonią Opolską im. J. Elsnera (2015–2017). Artystka jest szczególnie zaangażowana w promowanie polskiej muzyki pisanej podczas zaborów. Z postacią jednego z niesłusznie zapomnianych twórców tych czasów – W. Maliszewskiego – są również związane jej poszukiwania i badania w ramach otwartego przewodu doktorskiego.
Anita Koźlak
Skrzypaczka. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie skrzypiec M. Łabeckiego. Wielokrotnie uczestniczyła w kameralnych i solowych kursach skrzypcowych. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i kameralnych. Dwukrotnie otrzymała Poznański Davey Prize (w roku akademickim 2012/2013 i 2013/2014) za najlepszy kwartet smyczkowy Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2014 r. z kwartetem skrzypcowym zdobyła Nagrodę Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych oraz III nagrodę w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Występowała jako solistka ze Śląską Orkiestrą Kameralną oraz łódzką Orkiestrą Kameralną PRIMUZ. Od 2015 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Sylwia Puchalska
Skrzypaczka. Z wyróżnieniem ukończyła Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie A. Woźnicy. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. K. Bruczkowskiego. Uczestniczyła w międzynarodowych  kursach muzycznych, współpracowała z Filharmonią Opolską, Orkiestrą Amabile, Wratislavia, a także Operą Wrocławską. W kraju i za granicą koncertowała solistycznie i kameralnie  z Polską Orkiestrą Salonową  Sotto Voce. Wielokrotnie występowała jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej. Jako pedagożka zajmowała się edukacją muzyczną dzieci. Nagrywa muzykę filmową i rozrywkową, występując jako solistka oraz aktorka w produkcjach telewizyjnych. Od 2001 r.  pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej w sekcji I skrzypiec. Jako kameralistka współpracuje z West Side Sinfoniettą. Prywatnie występuje w duecie skrzypcowym z siostrą, jest szczęśliwą właścicielką whippeta,  projektuje i szyje ubranka i obroże dla psów.
Beata Solnicka
Skrzypaczka. Doktor sztuk muzycznych w specjalności kameralistyka, od lat związana z najważniejszymi ośrodkami muzycznymi Wrocławia. Jest czołowym muzykiem Narodowego Forum Muzyki i pedagogiem w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol oraz z Operą Wrocławską. Była członkinią takich orkiestr jak Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna Leopoldinum (obecnie: NFM Orkiestra Leopoldinum), Orkiestra Kameralna Wratislavia czy Sinfonia Helvetica. Od 7 lat prowadzi ożywioną działalność koncertową i artystyczną w triu harfowym Artrio. W swoim dorobku ma kilka płyt zarówno w składach kameralnych, jak i solowych.
Dorota Tokarek
Skrzypaczka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Wałbrzychu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego. Od wielu lat jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską oraz Orkiestrą Kameralną Wratislavia. Występuje również jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą – odwiedziła m.in. Chiny, Koreę Południową, Rosję, Stany Zjednoczone, Meksyk oraz większość krajów europejskich. Występowała z takimi artystami jak J. Stanienda, B. Bryła, K.A. Kulka, W. Wiłkomirska, S. Skrowaczewski, J. Krenz, J. Maksymiuk, D. Stabrawa i B. Kim.
Anna Undak
Skrzypaczka. Pochodzi z Rybnika, z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie M. Szlezera. Równolegle studiowała w holenderskim Conservatorium van Amsterdam, gdzie w 2007 r. otrzymała tytuł Master of Music, a jej nauczycielami byli I. Grubert oraz I. Párkányi. Od 12 r.ż. grała w kilku orkiestrach młodzieżowych, w tym w European Union Youth Orchestra, oraz w odnoszącym sukcesy trio fortepianowym. Jako muzyk orkiestrowy koncertowała z różnymi zespołami we Włoszech, Niemczech, Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Czechach. Od 2008 r. jest członkinią sekcji I skrzypiec w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką czwórki dzieci.
II skrzypce
Wojciech Hazuka
Skrzypek. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im F. Chopina w Warszawie w klasie K. Jakowicza, a swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem J. Pospichala w Universität für Musik darstellende Kunst Wien. Przez wiele lat był czynnym kameralistą, rozwijającym swój warsztat wykonawczy w Amadeus Quartet, Kwartecie Camerata oraz Kwartecie Wilanów. Był wieloletnim pracownikiem Filharmonii Narodowej w Warszawie, Gewandhausorchester Leipzig oraz Neues Bachisches Collegium Musikum (NBCM). Występował również z Sinfonią Varsovią oraz Polską Orkiestrą Kameralną. Jego zainteresowania muzyczne wykraczają poza muzykę klasyczną, co zaowocowało współpracą z takimi artystami jak W. Pawlik, C. Konrad, Z. Wegehaupt czy J. Strobel. Jest nieustannie zakochany w swojej żonie Ani oraz czterech córkach i synu.
Tomasz Bolsewicz
Skrzypek. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego, pod którego kierunkiem rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Studia ukończył w 2005 r. w klasie J. Pietrzaka i M. Kogut-Ślandy. Swe umiejętności doskonalił także pod okiem Ch. Bora, P. Radzińskiego, R. Kabary, T. Gadziny, R. Szredera, P. Munteanu i A. Woźnicy. W sezonie 2012/2013 był muzykiem Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. W sezonie 2017/2018 współpracował z Orquesta Clásica Santa Cecilia oraz Orquesta y Coro Filarmonía de Madrid. Współpracuje z Orkiestrą Kameralną Wratislavia oraz The Film Harmony Orchestra. Od 2006 r. jest muzykiem solistą NFM Filharmonii Wrocławskiej, zastępcą prowadzącego sekcję II skrzypiec.
Wioletta Porębska
Skrzypaczka. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie J. Jakimowicz-Jakowicz. Jako wysoko ceniony instrumentalista współpracowała ze znakomitymi orkiestrami, m.in. z Polską Orkiestrą Kameralną, Sinfonią Varsovią, Sinfonia Helvetica i Gstaad Festival Orchestra. Brała udział w światowych trasach koncertowych wielu uznanych artystów, takich jak J. Galway, Y. Menuhin, K. Zimerman, M. Rostropowicz, H. Hahn, M. Vengerov, J. Stanienda, G. Nowak. Od 2002 r. jest członkinią NFM Filharmonii Wrocławskiej, od 2007 r. pracuje na stanowisku muzyka solisty. Razem z tą orkiestrą uczestniczyła w wielu prestiżowych festiwalach i odbyła trasy koncertowe po Europie i Stanach Zjednoczonych z udziałem znakomitych solistów, takich jak G. Ohlsson, P. Anderszewski czy B. Kim. Jest również współzałożycielką Orkiestry Kameralnej Wratislavia, z którą nieprzerwanie współpracuje do dzisiaj jako lider II skrzypiec. Występuje także jako solistka podczas licznych koncertów i festiwali.
Tomasz Kwieciński
Skrzypek, działacz i animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 1992 r. – najpierw jako muzyk tutti, a od 1995 r. jako muzyk solista. W 1996 r. został stałym członkiem Orkiestry Kameralnej Wratislavia. Jako muzyk obu tych zespołów dokonał nagrań kilkunastu płyt oraz koncertował w wielu krajach świata. W 1996 r. współpracował z Agencją Reklamowo-Produkcyjną POLSKA PROMOCJA, specjalizującą się w opracowywaniu, planowaniu i wdrażaniu kampanii reklamowych oraz w produkcji reklam radiowych. Od 2000 r. jest dyrektorem organizacyjnym Festiwalu Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” i prezesem zarządu Fundacji dla Kultury Muzycznej Wrocławia WRATISLAVIA. Od 2015 r. koordynuje Akademię Orkiestrową NFM. W 2018 r. został producentem Festiwalu Ensemble w Wałbrzychu. W 2006 r. otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną.
Wojciech Bolsewicz
Skrzypek. Urodził się w 1985 r. w Wałbrzychu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie A. Woźnicy, a następnie Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie B. Bryły. Po uzyskaniu dyplomu na tej uczelni uczestniczył w programie Swedish National Orchestra Academy (SNOA) w Göteborgu. W latach 2010–2012 pracował w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus. W 2012 r. dołączył do NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Zuzanna Dudzic-Karkulowska
Skrzypaczka. Urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Z. Szufłata. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 2008 r. W latach 2005–2015 była członkinią Wrocław Modern Quartet, z którym zdobyła II miejsce w konkursie " Muzyczny Most-Klangsbrüke" w Monachium. Jako muzyk orkiestrowy i kameralistka koncertowała w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w nagraniach muzyki teatralnej i filmowej, m.in. L. Możdżera, M. Mirowskiego, P. Dziubka czy A. Lepki. Współpracowała z Teatrem Muzycznym Capitol, Przeglądem Piosenki Aktorskiej oraz Teatrem Polskim we Wrocławiu. Występowała z takimi artystami jak K. Groniec, K. Kiljański, A. Lesicki, A. Janosz, L.U.C. oraz M. Kumorek. Pasjonuje się wykonawstwem muzyki współczesnej. Jest dumnym muzykiem tutti, z zamiłowania grającym w sekcji II skrzypiec. Jest mamą czwórki dzieci.
Alicja Iwanowicz
Skrzypaczka. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec P. Prysiażnika. Swoje umiejętności doskonaliła podczas wielu kursów mistrzowskich zarówno solowych, jak i kameralnych pod okiem tak wybitnych muzyków, jak R. Baldini, G. Michel, J. Kucharski czy M. Szwarc. Uczestniczyła także w kursach orkiestrowych, np. prowadzonych przez Landesjugendorchester Baden-Württemberg czy European Philharmonic Orchestra w Mondsee (Austria). Regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 2006 r. jest członkinią sekcji II skrzypiec w NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Krzysztof Iwanowicz
Skrzypek. Urodził się w Tychach; pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. S. Moniuszki i Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Następnie ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec J. Pietrzaka. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, zarówno solowych, jak i kameralistycznych, podczas których doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich pedagogów jak J. Kaliszewska, M. Ławrynowicz, J. Rubenstein, R. Szreder, S. Yaroshevich, S. Carman. Brał udział w Internationale Junge Orchesterakademie w Bayreuth oraz kursach orkiestrowych prowadzonych przez Landesjugendorchester Baden-Württemberg czy European Philharmonic Orchestra w Mondsee (Austria). Był stypendystą programu Socrates-Erasmus w Saxion w Enschede (Holandia). Jest skrzypkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej od 2006 r. oraz członkiem West Side Sinfonietty. Jest również pedagogiem – nauczycielem dyplomowanym klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie.
Andrzej Michna
Skrzypek. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie A. Kamińskiej, L. Szarzyńskiego, A. Woźnicy i T. Stockiego oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego, J. Michalskiego i J. Wyląga. W trakcie studiów uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez J. Kaliszewską, F. Handschke, A. Kramarova, B. Danailova i M. van den Berga.Od 1991 r. gra w NFM Filharmonii Wrocławskiej w sekcji II skrzypiec, a od 2002 roku jest dodatkowo bibliotekarzem orkiestry.
Dorota Stawinoga-Morawiec
Skrzypaczka. Pasję do skrzypiec zapoczątkowały u niej odbywające się w jej rodzinnym mieście Łańcucie Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec K. Bruczkowskiego. W 2005 r. ukończyła podyplomowe mistrzowskie studia solistyczne. Uczestniczyła w wielu konkursach interpretacji muzycznej. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem tak wybitnych muzyków, jak I. Wojciechowska, M. Jaszwili, M. Orzechowska, J. Kucharski, K. Węgrzyn, R. Baldini, J. Kaliszewska. Występowała jako solistka i kameralistka m.in. w Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Wrocławskiej i Sali Balowej Zamku w Łańcucie. Od 2006 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską. Z tą orkiestrą koncertowała pod batutą znakomitych polskich oraz zagranicznych dyrygentów.
Ewa Kowol-Stencel
Skrzypaczka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Z. Szufłata. W 1987 r. rozpoczęła pracę w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego. Z tym zespołem odbyła wiele tournée koncertowych po kraju i za granicą. Współpracowała z wybitnymi solistami i dyrygentami, a także uczestniczyła w licznych nagraniach płytowych, radiowych i telewizyjnych oraz muzyki teatralnej i filmowej. Jednocześnie od 1988 r. zajmuje się pracą pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2005 r. otrzymała odznakę Zasłużony Działacz Kultury, a w 2015 r. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.
Lilianna Koman-Blicharska
Skrzypaczka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie L. Mitrofanowej. Doskonaliła swe umiejętności na kursach muzycznych w Weimarze u W. Marschnera i F. Sonnleitnera. W latach 1996–2011 była muzykiem solistą w Orkiestrze Kameralnej Leopoldinum, z którą koncertowała w Polsce i za granicą. W 2006 r. odbyła tournée po Niemczech z Sinfonią Varsovią. Jako kameralistka współpracowała również z Festival Orchester Berlin. Od 2011 r. jest członkinią NFM Filharmonii Wrocławskiej. Gościnnie występuje też z West Side Sinfoniettą.
Małgorzata Kosendiak
Skrzypaczka. Świat muzyki, śpiewu i tańca jest jej bliski od najwcześniejszych lat dziecięcych. Swoje pierwsze kroki jako skrzypaczka stawiała, idąc za przykładem starszej siostry wiolonczelistki. Na tej muzycznej ścieżce miała szczęście spotkać niezwykłych i nieprzeciętnych ludzi: nauczycieli ze szkół muzycznych w Rzeszowie, profesorów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz pedagogów m.in. z ArtEZ Conservatorium Enschede i Junge Österreichische Philharmonie czy wykładających podczas Idyllwild Summer Music Festival i Bayreuther Festspiele. Do dziś bierze czynny udział w wielu festiwalach, zarówno muzyki współczesnej, jak i dawnej. Od wielu lat współpracuje z Wrocławską Orkiestrą Barokową oraz Wrocław Baroque Ensemble.
Marzanna Kałużny
Skrzypaczka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie L. Czumakowej. Od 1990 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską.
Marzena Wojsa
Skrzypaczka. Jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie J. Pietrzaka. Od 1997 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską.
altówki
Artur Tokarek
Altowiolista. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie J. Michalskiego (1991, dyplom z wyróżnieniem). Trzykrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jeszcze podczas studiów rozpoczął pracę jako muzyk solista w Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej (obecnie: NFM Filharmonia Wrocławska), a od 1993 r. jest jej pierwszym altowiolistą. Współpracował z Sinfonią Varsovią, Menuhin Festival Orchestra, Orkiestrą Kameralną Wratislavia, NFM Orkiestrą Leopoldinum, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej. Występuje też jako solista i kameralista, koncertując m.in. z J. Kaspszykiem, M. Pijarowskim, V. Kiradjievem, J. Staniendą, D. Stabrawą. Jednym z jego ważniejszych dokonań w ostatnim czasie było europejskie prawykonanie Koncertu na altówkę Ch.B. Raego pod batutą kompozytora. Artysta gra obecnie na niemieckim instrumencie nieznanego autora z przełomu XVII i XVIII w., będącym własnością Narodowego Forum Muzyki.
Artur Rozmysłowicz
Urodzony w Warszawie, tu także ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie altówki Błażeja Sroczyńskiego. W latach 2004–2006 był stypendystą Guildhall School of Music and Drama w Londynie w klasie mistrzowskiej Jacka Glickmana. Na stałe związany jest z NFM Filharmonią Wrocławską – prowadzi sekcję altówek. Członek Lutosławski Quartet. Doskonalił swe umiejętności m.in. u Pinchasa Zukermana, Michaela Tree, Stefana Kamasy, Stefana Popowa, jak też członków Guarneri Quartet, Takács Quartet, Heine Quartet oraz Kwartetu\ Śląskiego. Zapraszany jest na festiwale muzyczne, takie jak Warszawska Jesień, Festiwal Ensemble, Wratislavia Cantans, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Łańcuch, Estate Musicale Frentana, Jazztopad, Pacific Music Festival (Sapporo, Japonia), Paxos International Music Festival (Grecja), Muzyka na Szczytach, Chopin i jego Europa, Muzyczne Przestrzenie, Tansmania, Klara Festival (Bruksela). Jako kameralista występował również na festiwalach teatralnych, m.in. podczas Edinburgh Festival Fringe, SESC Belenzinho (São Paulo). Współpracował z London Symphony Orchestra, Basque National Orchestra, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, World Orchestra for Peace. Koncertował z wieloma wybitnymi dyrygentami, m.in. z Jackiem Kaspszykiem, Gabrielem Chmurą, Michaelem Tilsonem Thomasem, Valerym Gergievem, Colinem Davisem, Yakovem Kreizbergiem. Występował w większości krajów Europy, Azji oraz obu Ameryk. Od 2017 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.  
Bożena Nawojska
Altowiolistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie J. Michalskiego oraz Z. Czarnoty. W trakcie studiów podjęła pracę w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, a następnie związała się z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej (obecnie: NFM Filharmonia Wrocławska) jako muzyk solista. Prowadzi też grupę altówek w Orkiestrze Kameralnej Wratislavia. Współpracowała z wieloma zespołami w kraju i za granicą, takimi jak NFM Orkiestra Leopoldinum, Polska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Varsovia, orkiestra Teatru Muzycznego w Görlitz. Występowała na scenach koncertowych Europy, Ameryki Północnej i Azji. Z orkiestrami dokonała wielu nagrań płytowych i archiwalnych. Karierę artystyczną łączy z pracą pedagogiczną – uczy gry na altówce w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Wrocławiu.
Magdalena Dobosz
Altowiolistka. Pochodzi z muzycznej rodziny. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 4 lat w Nowej Soli. Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Zielonej Górze ukończyła już w klasie altówki. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W trakcie studiów była członkinią wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza” oraz Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Od 2004 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej, w której jest solistą w grupie altówek. Uczestniczyła w nagraniach muzyki rozrywkowej dla Telewizji Polskiej, a także muzyki teatralnej i filmowej, dokonywanych razem z takimi artystami i zespołami jak L. Możdżer, P. Dziubek, M. Mirowski, A. Bałdych, S. Dudziński, K. Groniec, Digit All Love, Mikromusic, A. Lepka. Współpracowała z Filharmonią Opolską, Filharmonią Zielonogórską, Operą Wrocławską, Teatrem Muzycznym Capitol i Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Prowadzi też firmę „Szycie jak z nut”, realizując w ten sposób swoją drugą pasję, jaką jest artystyczne szycie dziecięcych ubranek.
Paweł Brzychcy
Altowiolista. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej w Tarnowie, następnie kontynuował naukę w Liceum Muzycznym, a w 1995 r. zaczął studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Od wielu lat jest członkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej oraz Orkiestry Kameralnej Wratislavia. Jako muzyk orkiestrowy brał udział w wielu kursach, nagraniach oraz koncertach w kraju i za granicą.
Ewa Hofman
Altowiolistka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie w klasie B. Toczek. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie M. Mickera. Studia ukończyła w 2011 r. i od tego czasu jako muzyk orkiestrowy na stałe jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską. Oprócz tego, że wykonuje muzykę klasyczną, uczestniczy także w rozmaitych projektach wrocławskiej sceny muzycznej, takich jak Eklektik Session, Panny z Dobrych Domów czy koncerty zespołu Digit All Love. Bierze udział w nagraniach muzyki filmowej i oprawy muzycznej spektakli teatralnych oraz jako muzyk sesyjny w rozmaitych projektach w wielu gatunkach muzycznych. W wolnych chwilach uwielbia gotować i uprawia crossfit.
Marlena Grodzicka- Myślak
Altowiolistka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie S. Kamasy. Kształciła się również w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. Wielokrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Doskonaliła swoje umiejętności na mistrzowskich kursach muzycznych pod kierunkiem: W. Klosa, P. Ursteina, M. Buchholza, J. Kosmali. Podczas współpracy z Philharmonie der Nationen wystąpiła w większości renomowanych sal koncertowych na świecie (Carnegie Hall, Koninklijk Concertgebouw, Petronas Philharmonic Hall, Singapore Conference Hall). Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Schleswig-Holstein Musik Festival, Salzburger Festspiele, Festiwalu „Białe noce” w Sankt Petersburgu, Festival der Nationen w Bad Wörishofen. Współpracowała z takimi artystami jak J. Lendvay, Y. Bashmet, J. Kaspszyk, M. Vengerov, A. Bocelli, J. Frantz, K. Battle, G. Feidman, S. Meyer, S. Bevier.
Michał Mazur
Skrzypek i altowiolista. Ukończył Akademię Muzyczną I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Conservatoire National de Région w Paryżu w klasie B. Pasquiera. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach interpretacyjnych pod okiem m.in. J. Silversteina, P. McCarty, I. Wojciechowskiej czy B. Westphal. Od 2008 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od 2009 r. jest członkiem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, regularnie występuje także z Wrocław Baroque Ensemble. Ze wszystkimi tymi zespołami dokonał licznych nagrań płytowych, które wielokrotnie otrzymywały różnego rodzaju nagrody muzyczne, zarówno krajowe, jak i zagraniczne (w tym Fryderyki). Od 2018 r. występuje też regularnie z formacją Arte dei Suonatori. To szerokie spektrum działań muzycznych pozwoliło mu na współpracę z dyrygentami od wielkiej symfoniki (S. Skrowaczewskim, J. Kaspszykiem, G. Chmurą) oraz specjalistami od wykonawstwa historycznie (Ph. Herreweghem, G. Antoninim, A. Parrott, P. McCreeshem). Jego ogromną pasją oprócz muzyki są antyki i design. Jest miłośnikiem dobrej kuchni i podróży, w wolnych chwilach gra w szachy i squasha.
Aleksandra Zych
Altowiolistka. Urodziła się w 1987 r. w Wodzisławiu Śląskim. Ukończyła klasę altówki Z. Jochemczyka  i E. Mrożek-Loski w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.Studiowała kameralistykę w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze w klasie O. Willego. Uczestniczyła w międzynarodowych kursach muzycznych i konkursach altówkowych. Współpracuje z orkiestrami z całego świata: Symphony Orchestra of India, Janáček Philharmonic Ostrava, Orkiestra Muzyki Nowej, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Śląska Orkiestra   Kameralna. Jako solistka i kameralistka koncertowała i nagrywała z Orkiestrą Muzyki Nowej, Lasoń Ensemble, solistami Symphony Orchestra of India (z Dmitrim Sitkovetskim). Od 2015 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Gra na instrumencie Roberta Loski z 2005 r.
Aleksandra Wiśniewska
Altowiolistka. W 1998 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie Z. Friemana. Brała udział w wielu projektach kameralnych, symfonicznych i operowych, nagraniach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. kilkukrotnie odbyła tournée po Europie i Stanach Zjednoczonych, uczestniczyła w festiwalach w Bahrajnie, Meksyku i Austrii, dokonywała nagrań muzyki klasycznej, filmowej i teatralnej. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 2007 r.
Wiktor Rudzik
Altowiolista. Urodził się 13 października 1993 r. w Złotoryi. Swoją drogę muzyczną rozpoczął w Legnicy: najpierw uczył się gry na skrzypcach, później na altówce. Studia ukończył w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie L. Bałabana. Swój warsztat doskonalił u najlepszych profesorów z Polski i świata. Jest laureatem nagród w wielu konkursach solowych i kameralnych, w tym III nagrody w X Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. J. Rakowskiego w Poznaniu. Przez trzy sezony był muzykiem w European Union Youth Orchestra (EUYO), z którą pod batutą najwybitniejszych dyrygentów koncertował w większości krajów w Europie. W latach 2016–2019 był muzykiem tutti w Orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej.
Wojciech Koczur
Altowiolista. Jest koncertującym solistą i kameralistą. Z wyróżnieniem ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie J. Pisarskiego. Studiował także w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie W. Klosa. Wystąpił m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach kameralnych, takich jak Aurora Chamber Music Festival, Festival „Orpheus in Wien”, Gustav Mahler Academy, Ensemble Festival, Festiwal Emanacje. Był beneficjentem programu „Kultura polska na świecie” realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza, stypendystą Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”. Współpracował z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz jako lider sekcji z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Od 2019 r. jest członkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej.
wiolonczele
Maciej Młodawski
Wiolonczelista. Jest I koncertmistrzem wiolonczel NFM Filharmonii Wrocławskiej i członkiem Lutosławski Quartet. Studiował pod okiem T. Strahla, A. Bauera i J. Bergera. Koncertuje w Polsce i za granicą jako solista i kameralista. Występował wspólnie z takimi artystami jak B. Canino, G. Ohlsson, P. Anderszewski, V. Iyer, M. Lethiec, T. Akasaka, M. Feldman czy L. Korcia. Stale współpracuje m.in. z Urim Caineʼem i Marcinem Maseckim. Występował podczas Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”, Forum Lutosławskiego, Hong Kong Arts Festival, Klarafestival, a także podczas innych festiwali w Europie, Azji i obu Amerykach. Ma na swoim koncie wiele nagrań płytowych, radiowych oraz audiowizualnych.
Maciej Kłopocki
Wiolonczelista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie S. Firleja. W latach 2001–2006 pełnił funkcję I wiolonczelisty NFM Orkiestry Leopoldinum, jednocześnie w sezonie 2005/2006 był II koncertmistrzem wiolonczel Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej. Od 2006 r. jest koncertmistrzem NFM Filharmonii Wrocławskiej. Jako gościnny koncertmistrz wiolonczel występuje z Hafnia Chamber Orchestra, Wrocław Score Orchestra, West Side Sinfoniettą i CCC Orchestra. Koncertuje również solo i kameralnie, współpracując z AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy i Silius Trio, którego jest założycielem. Od 2005 r. prowadzi klasę wiolonczeli w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. W 2018 r. uzyskał stopień doktora w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.  
Wojciech Fudala
Wiolonczelista. Jest absolwentem klasy mistrzowskiej G. Hoffmana oraz J. Reulinga w elitarnym instytucie Chapelle Musicale Reine Elisabeth. Ukończył z wyróżnieniem studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli oraz w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie P. Głombika. Koncertuje w kraju i za granicą. W roli solisty współpracował ze znakomitymi dyrygentami (takimi jak E. Oue, A. Dumay, Ch. Arming, W. Rodek) oraz orkiestrami (Brussels Chamber Orchestra, Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej, Orchestre Philharmonique Royal de Liège). Jest solistą grupy wiolonczel w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Gra na zakupionym przez NFM francuskim instrumencie z 1922 r., sygnowanym nazwiskiem J. Merciolle. Od 2018 r. prowadzi klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Regularnie koncertuje z pianistą M. Rotem. W 2019 r. ukazał się debiutancki album duetu Mieczysław Wajnberg: Sonatas for cello and piano (DUX). Jest członkiem i założycielem zespołu Polish Cello Quartet.
Jan Skopowski
Wiolonczelista. Studiował w Akademii Muzycznej G. i K. Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem S. Firleja, a następnie u J. Reulinga w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Uczestniczył w licznych warsztatach, czerpiąc wiedzę od takich wiolonczelistów jak m.in. G. Hoffman, M. Perényi czy R. Wallfisch. Jest laureatem trzeciej nagrody w IX Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie w kategorii duetów oraz trzeciego miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Koncertuje jako kameralista, z chęcią angażuje się w projekty reprezentujące różne style muzyczne. Współpracował z Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi oraz Instytutem im. J. Grotowskiego we Wrocławiu. Jest wiolonczelistą NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Sylwia Matuszyńska
Wiolonczelistka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie S. Firleja. Swoje umiejętności doskonaliła także u M. Flaksmana, K. Michalika i S. Popova. Była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu oraz Concorsi Internazionali di Musica della Val Tidone we Włoszech. Pełniła funkcję koncertmistrza wiolonczel w kopenhaskiej Hafnia Chamber Orchestra oraz zastępcy lidera w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy; była także związana długoletnią współpracą z Sinfonią Varsovią. Występowała na festiwalach muzyki klasycznej i jazzowej w Europie, Azji i Izraelu. Jest współautorką nagrań muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. z Nigel Kennedy Quintet. Współtworzy trio fortepianowe The Shock Trio. Od 2009 r. jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską.
Lidia Broszkiewicz
Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Krzysztofa Dymka. Od ponad 20 lat jest związana zawodowo z NFM Filharmonią Wrocławską ramach działalności pedagogicznej, we współpracy z fizjoterapeutą opracowała autorską metodę nauki gry na wiolonczeli. Jako członkini European Society for the Cognitive Sciences of Music interesuje się zastosowaniem różnych form aktywności muzycznej w prewencji chorób neurodegeneracyjnych. Uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony Działacz Kultury”. Pasjonatka nauk ścisłych, zapalona cyklistka, miłośniczka psów i dobrej herbaty.
Radosław Gruba
Wiolonczelista. Rodowity wrocławianin. Z NFM Filharmonią Wrocławską jest związany od początku swojej pracy zawodowej. Równolegle kształci młodych muzyków w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu. Jego uczniowie mają okazję poznać różne oblicza muzyki, nie tylko klasycznej (autorskie opracowania utworów Pink Floyd, The Beatles czy muzyki z gry komputerowej Fallout). Jest miłośnik szybownictwa, czerwonych samochodów, zaawansowanych gier planszowych i upałów.
Miłosz Drogowski
Wiolonczelista. Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie A. Bauera i B. Koziaka oraz Hochschule der Künste w Bernie w klasie L. Hopkins. W sezonie artystycznym 2014/2015 był wiolonczelistą Internationale Ensemble Modern Akademie we Frankfurcie. Jest szczególnie zainteresowany muzyką nową: współpracuje z wieloma kompozytorami i prawykonuje ich dzieła na festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, Gaudeamus Muziekweek, ManiFeste czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Kontrasty”. Od 2008 r. należy do Warszawskiej Grupy Cellonet. Jest laureatem i finalistą wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano, International Cello Competition ‘David Popperʼ w Várpalocie.
Robert Stencel
Wiolonczelista. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w klasie L. Grzanki-Urbaniak. W tym czasie brał udział w wielu kursach muzycznych, m.in. w Bayreuth. Od 1983 r. występuje jako muzyk orkiestrowy w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Ponadto jest pedagogiem w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Współpracował m.in. z Operetką Wrocławską oraz Operą Wrocławską, odbył z zespołami tych instytucji tournée po Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Tajwanie. Brał udział w spektaklach Opery Polskiej, występując na scenach Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Chin. Od 1995 r. jest członkiem Wrocławskiego Kwartetu Smyczkowego Continuo. Jest zasłużonym działaczem kultury; otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal Złoty za Długoletnią Służbę.
Julianna Vinci
Wiolonczelistka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie wiolonczeli dr hab. Natalii Kurzac-Kotuli. Studiuje również w klasie prof. Alexandra Geberta w Hochschule für Musik w Detmold. Jest laureatką najwyższych nagród wielu prestiżowych konkursów w Belgii, Austrii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii, Czechach oraz w Polsce.Swoje umiejętności doskonaliła w klasach mistrzowskich takich osobistości jak Philippe Muller, Angel Garcia Jermann, Jelena Ocić, Andrei Ioniță, Danjulo Ishizaka, Denis Severin, Justus Grimm, Jakob Kullberg.Koncertuje aktywnie jako solistka oraz kameralistka w kraju i za granicą. Od 2021 roku stale współpracuje ze skrzypkiem Bartłomiejem Frasiem, współtworząc Fraś Vinci Duo. Jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , które otrzymała w 2021 roku. W 2023 roku otrzymała także Stypendium programu „Młoda Polska”, również organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Była także stypendystką programu „Akademia NOSPR”, organizowanego przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Od 2023 roku pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej.
kontrabasy
Janusz Musiał
Kontrabasista. Jest wirtuozem kontrabasu współczesnego i wiedeńskiego, pierwszym kontrabasistą i koncertmistrzem NFM Filharmonii Wrocławskiej oraz prowadzącym grupę kontrabasów we Wrocławskiej Orkiestrze Barokowej. W kręgu jego zainteresowań muzycznych znajdują się dzieła od barokowych do najnowszych. Wielokrotnie był laureatem konkursów krajowych oraz beneficjentem licznych stypendiów (w tym dwukrotnie Ministerstwa Kultury i Sztuki). Na polu muzyki kameralnej wyróżnia się jako lider artystyczny NFM Ensemble. Jako solista występował pod batutą takich dyrygentów jak J. Kaspszyk, B. Shwartz czy Z. Pilch. Premierowo w Polsce wykonywał dzieła J.M. Spergera i J.-F. Zbindena. Jest pierwszym i jedynym polskim kontrabasistą, który zarejestrował solowe partie kontrabasu z symfonii J. Haydna (nr 6–8) i Suity z baletu Pulcinella I. Strawińskiego.
Damian Kalla
Kontrabasista. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Katowicach w klasie W. Tamowskiego (1985) oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie I. Olkiewicz (1990). Uczestniczył w konkursach kontrabasowych, m.in. w Poznaniu i Markneukirchen. W latach 1994–2004 był wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów. Od 30 lat pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej, ostatnio na stanowisku kontrabasisty solisty. Z tym zespołem dokonał wielu nagrań płytowych i radiowych. Występuje też z Orkiestrą Kameralną Wratislavia. Uczestniczył w festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. w Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”, Musica Polonica Nova, Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, Rheingau Musik Festival, Festival Internacional Cervantino i Festival de Música de Morelia. Był pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej w Legnicy (1989–1991, klasa kontrabasu), od 2016 r. prowadzi indywidualne zajęcia w ramach Akademii Orkiestrowej NFM.
Czesław Kurtok
Kontrabasista. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej, gdzie uczył się gry na kontrabasie w klasie B. Nancki. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem T. Górnego i E. Krysty. Jeszcze w trakcie studiów zdał egzamin kwalifikacyjny do Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej (obecnie: NFM Filharmonia Wrocławska), w której pracuje do dzisiaj jako muzyk kontrabasista. Jest wieloletnim członkiem Rady Artystycznej tego zespołu. Równolegle prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniony jako nauczyciel w klasie kontrabasu. Jego wychowankowie są laureatami wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, zdecydowana większość z nich kontynuuje naukę w renomowanych uczelniach muzycznych w kraju i za granicą.
Jacek Sosna
Kontrabasista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 1987 r. na stanowisku muzyka orkiestrowego w grupie kontrabasów. Już jako student był członkiem zespołu folklorystycznego „Jedliniok”, z którym koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Algierii, Francji i Jugosławii. Z uwagi na wysokie kwalifikacje zawodowe jest zapraszany do współpracy z innymi orkiestrami oraz teatrami wrocławskimi: dla Teatru Lalek skomponował muzykę do spektaklu, a dla Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu – do przedstawień dyplomowych. Uczestniczy również w koncertach umuzykalniających dla dzieci i młodzieży oraz koncertach charytatywnych, których niejednokrotnie jest współorganizatorem. Wraz z NFM Filharmonią Wrocławską dokonał nagrań płytowych, m.in. V Symfonii e-moll P. Czajkowskiego, Missa pro pace W. Kilara, IX Symfonii d-moll L. van Beethovena , bajki symfonicznej Piotruś i wilk S. Prokofiewa, Missa Gospelʼs W. Szomańskiego, kantat Święty Jan Boży i Święta Jadwiga Śląska M. Gąsieńca, muzyki filmowej Z. Preisnera i dzieł W. Lutosławskiego (część druga cyklu Witold Lutosławski. Opera omnia, zawierająca Symfonię nr 2 i Symfonię nr 4, otrzymała nagrodę Fryderyk 2011). W 2015 r. brał również udział w nagraniu albumu Jose Torres & Havana Dreams: Symfonicznie we Wrocławiu, promującego Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016. Od 2007 r. pełni funkcję inspektora orkiestry (wybieranego przez muzyków). Był także pedagogiem we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Społecznej Szkole Podstawowej OPTIMUM we Wrocławiu , w której prowadził lekcje muzyki i kółko teatralne. Ponadto w latach 1998–2004  był dyrektorem zarządu Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Radioterapii, która wspierała finansowo radioterapię w Dolnośląskim Centrum Onkologii, organizując m.in. bale i koncerty charytatywne. W 2005 r. otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”.
Albert Śliwiński
Kontrabasista. Studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. J. Kotuli. Zdobył m.in. II miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie im. C.D. von Dittersdorfa (Słowacja 2018), I miejsce na The North International Music Competition Online (Szwecja 2018), wyróżnienie I st. oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie im. F. Cernego i J. Geissela (Czechy 2019). Zrealizował nagrania m.in. Sonaty D-dur T40 J.M. Spergera oraz transkrypcje Le Grand Tango A. Piazzolli. Od 2019 r. stale współpracuje w duecie kameralnym z pianistką Alicją Maryńczuk. Uczestniczył w klasach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych solistów i pedagogów, m.in.: Bogusława Furtoka (Frankfurt Radio Symphony), Romana Patkolo (Hochschule für Musik, Basel), Edicsona Ruiza (Berliner Philharmoniker). Współpracował z orkiestrami: NOSPR, Młoda Polska Filharmonia (MPF), International Lutosławski Youth Orchestra (ILYO). Od 2021 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Paulina Rosłaniec
Pochodząca z Wrocławia kontrabasistka, członkini NFM Filharmonii Wrocławskiej, nauczycielka w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. W latach 2008–2015 była kontrabasistką Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego i nauczycielką kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Piotra Czerwińskiego.W swoim dorobku artystycznym ma wiele osiągnięć konkursowych:– III miejsce w kategorii solo w II International Master Competition for Music Teachers w Warszawie (2014);– wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. Sergiusza Kusewickiego w Petersburgu (2011);– I miejsce w III kategorii na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie (2010);– wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Fundacji Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. Adama Bronisława Ciechańskiego w Poznaniu (2007);– wyróżnienie w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Kontrabasowego w Brnie (2007).Grę na kontrabasie doskonaliła na kursach mistrzowskich w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Brnie i Paryżu u takich profesorów, jak Evgeny Kolosov, Tadeusz Górny, Miroslav Jelinek, Catalin Rotaru, Gottfried Engels, Esra Gul Atalay. Posiada bogate doświadczenie na gruncie muzyki symfonicznej. Już od szkoły średniej brała udział w projektach młodzieżowych orkiestr symfonicznych na terenie Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Szwecji. W 2005 roku otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w 55. Festival junger Künstler Bayreuth w Niemczech. Współpracowała z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Orkiestrą Kameralną L’Autunno, z zespołem kameralnym Musica Maxima w Poznaniu i orkiestrą Feel Harmony.
Paweł Prucnal
Kontrabasista. W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie I. Olkiewicz. W latach 2017–2021 był członkiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. W 2018 r. ukończył Akademię Sinfoni Varsovii; cyklicznie współpracował z tym zespołem. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów kontrabasowych, m.in. I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym podczas XII Międzynarodowej Konwencji Kontrabasowej w Brnie, II nagrody w Międzynarodowym  Konkursie Kontrabasowym im. F. Simandla w Blatnej czy II nagrody w Jubileuszowym Konkursie Kontrabasowym podczas 5. Światowego Festiwalu Kontrabasowego we Wrocławiu. Swój warsztat artystyczny doskonalił u wybitnych pedagogów, takich jak: C. Rotaru, T. Martin, K. Trumpf, R. Patkoló, H. Ikematsu, M. Jelínek, J. Quarrington i R. Carter. Od 2021 r. jest kontrabasistą NFM Filharmonii Wrocławskiej.
flety
Jan Krzeszowiec
Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jerzego Mrozika. Za wyjątkowe osiągnięcia w trakcie studiów, Kapituła Rektorów wrocławskiej Akademii Muzycznej odznaczyła go honorowym tytułem Primus Inter Pares.Doskonalił swą grę u wybitnych pedagogów, takich jak: András Adorján , Patrick Gallois, Julius Baker, János Bálint czy Peter-Lukas Graf. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów fletowych, m.in. w Warszawie, Krakowie, Bukareszcie i Aversa. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki oraz Marszałka Województwa Śląskiego.Prowadzi aktywną działalność artystyczną. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak: Trio Aristos, Kwartet Śląski, Lutosławski Quartet, NFM Orkiestra Leopoldinum, Orkiestra Kameralna Wratislavia, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy.Obecnie jest zatrudniony jako wykładowca w swojej macierzystej uczelni. Prowadzi warsztaty w szkołach muzycznych I i II st. oraz zajęcia podczas Letniej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Flecistów Polskich. Od 2001 roku pełni funkcję flecisty solisty w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Wraz z jej członkami tworzy zespół dęty LutosAir Quintet.
Ewa Mizerska
Flecistka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie J. Mrozika. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem takich artystów jak M.M. Kofler, P.-Y. Artaud, R. Leone, P.-L. Graf, J. Bálint. Jest laureatką wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej. Współpracuje z czołowymi polskimi zespołami orkiestrowymi, wśród nich są m.in.: Sinfonietta Cracovia, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Polska Filharmonia Kameralna Sopot. W latach 2009–2010 była członkinią Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuvetus. Od 2010 r. jest solistką NFM Filharmonii Wrocławskiej. We wrześniu 2015 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. Obecnie prowadzi swoją klasę fletu i jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Małgorzata Świętoń
Flecistka. Naukę gry na flecie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Pendereckiego w Dębicy. Edukację kontynuowała w Liceum Muzycznym w Tarnowie w klasie A. Jarmuły. W 2003 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie G. Olkiewicza. Od 2002 r. jest solistką w grupie fletów w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Została laureatką III nagrody w kategorii duety w VIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2004). Współpracowała m.in. z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Orkiestrą Kameralną Wratislavia. Wykonywała również repertuar solowy i kameralny z NFM Filharmonią Wrocławską i NFM Orkiestrą Leopoldinum. Jako muzyk orkiestrowy i kameralistka dokonała wielu nagań płytowych, przede wszystkim ze swoim macierzystym zespołem.
Mar Sala Romagosa
Mar Sala Romagosa ukończyła Conservatorio Superior de Música del Liceu (Barcelona) pod kierunkiem Christiana Farroniego, studia magisterskie u Myriam Graulus w Koninklijk Conservatorium Gent (Belgia) oraz orkiestrowe w zakresie gry na flecie piccolo pod kierunkiem Petera Verhoyena w Koninklijk Conservatorium Antwerpen (Belgia). Mar Sala była półfinalistką NFA Piccolo Competition 2020 oraz Gazzelloni Piccolo Competition 2021. Artyska była członkinią Ictus and Spectra Ensemble Academy. Jest także członkinią założycielką zespołu muzyki nowej Nemø.
obój
Wojciech Merena
Oboista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie W. Korpaka. Od 2000 r. pracuje jako solista w NFM Filharmonii Wrocławskiej. W latach 2007–2009 był również pierwszym oboistą w Orkiestrze Opery Wrocławskiej. W latach 2013–2019 był członkiem polskiego kwintetu dętego LutosAir Quintet. Współpracuje też z innymi zespołami, m.in. z NFM Orkiestrą Leopoldinum, AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Orkiestrą Kameralną Wratislavia oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot.
Justyna Stanek
Oboistka. W 2013 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie T. Miczki. Jest laureatką konkursów w kategorii solowej oraz kameralnej. Jako solistka zagrała z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej podczas koncertu dyplomantów. Współpracowała z takimi zespołami jak Orchestre Philharmonique de Marseille, Praska Orkiestra Kameralna, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, z którymi brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą. W 2019 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. Od 2013 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej na stanowisku muzyka solisty.
klarnety
Maciej Dobosz
Klarnecista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie J. Tatarczyka. Brał udział w kursach mistrzowskich u tak znakomitych pedagogów klarnetu jak G. Dangain czy P.-M. Dijcks. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich. Był pierwszym klarnecistą w Orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Współpracował z kilkoma zespołami kameralnymi, takimi jak NFM Orkiestra Leopoldinum, Orkiestra Kameralna Wratislavia, Morphing Chamber Orchestra (obecnie: Vienna Morphing Orchestra). Jest członkiem LutosAir Quintet (zespołu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu) oraz pierwszym klarnecistą NFM Filharmonii Wrocławskiej.
Mariola Molczyk
Klarnecistka. Absolwentka Wydziału Muzycznego Wyższej Szkoły Artystycznej w Pradze w klasie klarnetu prof. Milana Etlika. Jest laureatką konkursów klarnetowych – II Ogólnopolskiego Konkursu Klarnetowego w Legnicy i XXII Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów we Włoszakowicach. Do 2002 r. była solistką orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie, a od roku 2003 występuje jako solistka orkiestry Filharmonii Wrocławskiej (specjalizuje się w grze na klarnecie Es). Jako muzyk orkiestrowy występowała na wielu estradach koncertowych w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada także wiele nagrań płytowych i radiowych.
Michał Siciński
Klarnecista. Urodził się w 1977 r. w Poznaniu. Studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu ukończył w klasie J. Tatarczyka w 2003 r. Z NFM Filharmonią Wrocławską jest związany od 2006 r. i wraz z nią dokonał wielu nagrań fonograficznych oraz koncertował w Europie i Stanach Zjednoczonych. Nagrywa również jako muzyk sesyjny. Jest też stałym członkiem West Side Sinfonietty.
Arkadiusz Kwieciński
Urodzony w 1974 w Oławie, ukończył Akademię Muzyczną im Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu prof. Jana Tatarczyka, gdzie studiował także dyrygenturę u prof. Marka Pijarowskiego. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych klarnecistów takich jak Guy Dangain, Philipp Cuper, Guy Deplus. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów klarnetowych w Olsztynie, Włoszakowicach i Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1998-2005 był pedagogiem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Od 1996 roku solista-klarnecista w Orkiestrze Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jako muzyk orkiestrowy współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w kraju i za granicą. Z powodzeniem łączy pasję muzyczną z ekonomią, od kilkunastu lat prowadząc prężnie działające biuro rachunkowe.
fagoty
Katarzyna Zdybel-Nam
Fagocistka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Moskwie, Bostonie, Oxfordzie, Chieri i Pesaro. Jako solistka wystąpiła m.in. ze Stuttgarter Kammerorchester, Sinfonią Varsovią, NFM Orkiestrą Leopoldinum, Polską Filharmonią Kameralną, Orchestra Filarmonica di Torino. Współpracowała z wieloma renomowanymi zespołami, takimi jak Royal Danish Orchestra, Gothenburg Symphony Orchestra, Orchestre de Chambre de Lausanne, Malmö Symphony Orchestra, Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern. Od 2007 r. jest solistką NFM Filharmonii Wrocławskiej. Od 2014 r. prowadzi klasę fagotu w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W 2019 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. W 2014 r. wydała dwa albumy: Portrait (CD Accord) i Poezja dźwięków (TV Zamość), a w 2019 r. – płytę Romantic works (Orpheée Classics). W 2020 r. zakończyła pracę nad pierwszym katalogiem polskich utworów na fagot napisanych w XX w.
Alicja Kieruzalska
Fagocistka. Urodziła się w Toronto. Jest absolwentką Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart w klasie prof. Marca Engelhardta oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie u prof. Bogumiła Gadawskiego. W 2011 roku z wyróżnieniem ukończyła również studia podyplomowe w Stuttgarcie. Była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, DAAD oraz Musikstiftung L-Bank Karlsruhe. Jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy koncertowała w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Egipcie. Współpracowała m.in. z operami w Hamburgu i Stuttgarcie, Württembergischen Kammerorchester Heilbronn, Thüringen Philharmonie Gotha, Sinfoniettą Cracovią, AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy i NFM Orkiestrą Leopoldinum. Ukończyła praktykę orkiestrową w Ludwigsburger Akademie i Junge Oper Stuttgart, była także stypendystką fundacji muzyki kameralnej Villa Musica (Niemcy). W latach 2006–2009 była fagocistką i kontrafagocistką Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. W latach 2009–2011 była fagocistką solistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. W 2014 roku odbyła trial jako Principal Bassoon w Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. Od 2010 roku jest fagocistką solistką NFM Filharmonii Wrocławskiej, współtworzy również kwintet dęty LutosAir Quintet.
Bernard Mulik
Fagocista. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Wrocławiu. Studia ukończył w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie S. Lecha. Od 1981 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej na stanowisku muzyka solisty. Dokonał wielu nagrań płytowych oraz koncertował na prestiżowych scenach w kraju i za granicą. Współpracował z Operą Wrocławską, Orkiestrą Kameralną Leopoldinum i wieloma innymi zespołami. Jest zasłużonym działaczem kultury; w 2004 r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a w 2015 r. Medal Złoty za Długoletnią Służbę.
Józef Czichy
Fagocista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bytomiu w klasie J. Hawryszkowa i W. Osadzina oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie S. Lecha. (1983, dyplom z wyróżnieniem). Po studiach związał się z Operą Wrocławską, gdzie pracował na stanowisku muzyka solisty. Od 1987 r. jest muzykiem solistą w grupie fagotów w NFM Filharmonii Wrocławskiej, z którą prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Z tym zespołem dokonał też wielu nagrań płytowych. Występował również z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, NFM Orkiestrą Leopoldinum i Orkiestrą Kameralną Wratislavia. Uczy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego („Łowiecka”) we Wrocławiu.
waltornie
Mateusz Feliński
Waltornista. Urodził się w 1977 r. w Kożuchowie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz w Nowej Soli w klasie J. Gabryelskiego. W 1991 r. wygrał Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu, zwanej Poznańską Szkołą Talentów. W 2000 r. ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie W. Grochowskiego. Od 1998 r. jest pierwszym waltornistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. Występuje z wieloma orkiestrami w kraju; współtworzy LutosAir Quintet. Jest również znany z działalności w muzyce rozrywkowej, współpracuje m.in. z K. Groniec oraz zespołami Mikromusic, Nervy i Cyrk Deriglasoff.  
Adam Wolny
Waltornista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Jeleniej Górze w klasie R. Kurzaka oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie M. Korcza (1989).W latach 1989–2017 był waltornistą Opery Dolnośląskiej (obecnie: Opera Wrocławska). Od 1994 r. jest waltornistą Narodowego Forum Muzyki (dawniej: Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego) we Wrocławiu. Od 2001 r. prowadzi klasę waltorni w PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, a od 2002 r. jest wykładowcą we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego.Współpracował m.in. z  Orkiestrą Kameralną Wratislavia, NFM Orkiestrą Leopoldinum, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Sinfonią Helveticą, Sinfonią Varsovią, orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej, Polską Orkiestrą Radiową, Śląską Orkiestrą Kameralną, NOSPR.
Łukasz Łacny
Waltornista. Jest solistą w grupie waltorni NFM Filharmonii Wrocławskiej. Był pierwszym waltornistą Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus i Orkiestry Muzyki Nowej. Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Doskonalił swoje umiejętności u takich artystów jak D. Clevenger, D. Tryon, M. Maskuniitty, S. de Leval Jezierski i X.-M. Han. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Malaysian Philharmonic Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Teatru Narodowego – Opery Narodowej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy. Występował z Ensemble Orchestral Contemporain, Ensemble Court-Circuit oraz inżynierami dźwięku z IRCAM w Paryżu. Razem z Pawłem Pudłem jest współzałożycielem międzynarodowego projektu edukacyjno-muzycznego WarHorns. Współtworzy również Hornet Quartet. Od 2017 r. jest organizatorem i dyrektorem CORNO – Brass Music Festival, największego festiwalu muzyki blaszanej w Polsce. Od 2018 r. reprezentuje International Horn Society na Europę. W 2020 r. ukończył podyplomowe studia menedżerów kultury w SGH w Warszawie.
Czesław Czopka
Waltornista. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Swoje umiejętności doskonalił również podczas licznych konsultacji prywatnych u D. Clevengera i W. VerMeulena. Pracował jako solista w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie oraz Lebanese Philharmonic Orchestra w Bejrucie, gdzie był również wykładowcą w konserwatorium muzycznym. Obecnie jest solistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. Uczestniczył w licznych nagraniach płytowych i archiwalnych. Występował jako solista i kameralista. Współpracuje z czołowymi orkiestrami w Polsce. Od 1986 r. uczy w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu, gdzie prowadzi klasę waltorni oraz przygotowuje grupę dętą szkolnej orkiestry symfonicznej do udziału w projektach koncertowych i nagraniowych.
Jan Grela
Waltornista. Urodził się w Jeleniej Górze. Naukę gry rozpoczął w wieku 7 lat w klasie akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej. Następnie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Jeleniej Górze w klasie waltorni R. Kurzaka. W 1985 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie rogu P. Wołczuka. Był solistą Opery Dolnośląskiej we Wrocławiu, później solistą Filharmonii w Rijece (Chorwacja), a od 1996 r. jest członkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej. Praca etatowa stanowi podstawowy nurt jego działalności artystycznej. Jako muzyk NFM Filharmonii Wrocławskiej i Opery Dolnośląskiej brał udział w wielu tournée po Europie, Ameryce Środkowej, Azji oraz Stanach Zjednoczonych. Prowadził klasę waltorni w Liceum Muzycznym we Wrocławiu oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze. Od 2014 r. uczy w Gminnej Szkole Muzycznej I st. im. prof. E. Kajdasza w Trzebnicy.
Robert Wasik
Waltornista. Urodził się we Wrocławiu w rodzinie muzyków. Grę na waltorni rozpoczął w wieku 13 lat pod kierunkiem ojca. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Conservatorio della Svizzera italiana w Lugano. Był stypendystą Rządu Szwajcarii w latach 2007–2009. Jako muzyk orkiestrowy koncertował z różnymi zespołami na całym świecie. Prywatnie jest biegaczem amatorem oraz ojcem trzech córek.
trąbki
Aleksander Kobus
Trębacz. Urodził się 1991 r. w Warszawie. W 2018 r. zdobył nagrodę specjalną „Podium für junge Solisten” w Internationaler Musikwettbewerb der ARD w Monachium. Jest pierwszym trębaczem solistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. W grudniu 2016 r. wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i maestrem K. Pendereckim dokonał nagrania Koncertu na trąbkę i orkiestrę tego kompozytora. Jest laureatem wielu prestiżowych stypendiów, m.in. Programu „Młoda Polska”, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Yamaha Music Foundation. W 2019 r. uzyskał stopień doktora (klasa trąbki I. Cecocho) w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie obecnie jest zatrudniony na stanowisku wykładowcy.
Piotr Bugaj
Trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie I. Cecocho (dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Trębaczy w Kaliszu (I nagroda) i finalistą Międzynarodowego Konkursu Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku, był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Praska Wiosna”. Od 1996 r. pracuje w NFM Filharmonii Wrocławskiej, od 2002 r. jest jej solistą. W latach 1999–2001 był pierwszym trębaczem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą odbył wiele zagranicznych tournée oraz dokonał licznych nagrań. Jest nauczycielem gry na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu oraz wykładowcą wrocławskiej Akademii Muzycznej, gdzie w 2016 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Korzystając z ponaddwudziestoletniego doświadczenia muzyka orkiestrowego, prowadzi Orkiestrę Dętą w PSM II st. we Wrocławiu, a także Akademicką Orkiestrę Dętą Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Aleksander Zalewski
Trębacz. Jest solistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. W 2009 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie I. Cecocho. Doskonalił swe umiejętności na kursach mistrzowskich, m.in. u M. Würscha, R. Dorresteijna, I. Cecocho oraz J. Hagstroma. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych. W 2003 r. występował w European Union Youth Wind Orchestra w Luksemburgu. Współpracował z Filharmonią Dolnośląską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Zielonogórską, Filharmonią Gorzowską, a także z Operą Wrocławską i Operą na Zamku w Szczecinie. Od 2005 r. jest członkiem Wratislavia Trumpet Consort.
Justyna Maliczowska
Trębaczka. Urodziła się w Wałbrzychu. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 16 lat. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego w klasie I. Cecocho. Od 2006 r. jest solistką NFM Filharmonii Wrocławskiej. W tym czasie brała udział w licznych koncertach, prawykonaniach i nagraniach. W 2020 r. wraz z tą orkiestrą miała okazję wyjechać na tournée po Stanach Zjednoczonych. Jest także nauczycielem klasy trąbki w Szkole Muzycznej I st. nr 2 w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Od 2016 r. prowadzi Stowarzyszenie Muzyczna Wisznia Mała.
Paweł Spychała
puzony
Eloy Panizo Padrón
Puzonista. Jest pierwszym puzonistą NFM Filharmonii Wrocławskiej. Przed przyjazdem do Polski był związany z Vancouver Symphony Orchestra oraz Holland Symfonia. Jest absolwentem Codarts Rotterdam, Colburn Conservatory of Music w Los Angeles oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Koncertował i nagrywał m.in. z Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquesta Filarmónica de Gran Canaria, Royal Concertgebouw Orchestra oraz Radio Filharmonisch Orkest. Jest także członkiem zespołu puzonowego TromboSphere oraz wykładowcą w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Paweł Maliczowski
Puzonista. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Przemyślu w klasie puzonu S. Baryły, a w roku 2003 Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, był również laureatem licznych konkursów (Konkurs Małych Form Muzycznych, Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych) i uczestnikiem festiwali (Ogólnopolski Festiwal Puzonowy). Jako solista i kameralista brał udział w koncertach z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej (obecnie Orkiestra Symfoniczna NFM), Filharmonii Sudeckiej. Występował na V Przemyskim Festiwalu Organowym Salezjańskie Lato i koncertował z Orkiestrą Kameralną Capella Premisliensis. Obecnie pracuje jako puzonista na stanowisku muzyka-solisty w Orkiestrze Symfonicznej NFM, gdzie pełni funkcję koordynatora grupy instrumentów dętych blaszanych. Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, filharmoniami: Śląską, Opolską, Sudecką, Dolnośląską, Operą Wrocławską i Bytomską, a także Przemyską Orkiestrą Kameralną Capella Premisliensis i NFM Leopoldinum – Orkiestrą Kameralną. Pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę puzonu. Jest nauczycielem kontraktowym, posiadającym kwalifikacje do prowadzenia orkiestry dętej w szkołach II st. W latach 2004–2007 był zatrudniony na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i działał przy klasie puzonu ad. Michała Mazurkiewicza, gdzie pod jego kierownictwem prowadził zajęcia w zakresie: gry na puzonie i tubie, studiów orkiestrowych i zespołów kameralnych. Od 2007 roku prowadzi samodzielną klasę puzonu i tuby w macierzystej uczelni, a od 2011 roku wykłada podczas Kursu Interpretacji Muzycznej w Dusznikach-Zdroju. Jest założycielem Wrocławskiego Chóru Puzonowego, w którego skład wchodzą puzoniści z Narodowego Forum Muzyki oraz studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Wojciech Nycz
Puzonista. Jest absolwentem Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Krośnie. W 1994 r. ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie W. Krzystka. Jeszcze w czasie studiów podjął pracę w Operze Wrocławskiej, a na roku dyplomowym dołączył do sekcji puzonów Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej (obecnie: NFM Filharmonia Wrocławska). W 1998 r. wraz z grupą muzyków założył Dixie Tiger’s Band; w 2008 r. zespół został laureatem Złotej Tarki na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie. Od 2012 r. prowadzi Big Band PWr. Od 2014 r. jest nauczycielem klasy puzonu w Gminnej Szkole Muzycznej I st. im. prof. E. Kajdasza w Trzebnicy.
Mariusz Syrowatko
Puzonista basowy. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie M. Mazurkiewicza. Występuje jako solista i kameralista. Jest laureatem wielu konkursów. Brał udział w różnych projektach symfonicznych oraz rozrywkowych, takich jak The Film Harmony Orchestra, Big Band Śląski czy zespół P. Herbolzheimera. Od 2007 r. jest członkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej, z którą koncertował w kraju i za granicą pod batutą znakomitych artystów, m.in. Ph. Herreweghego, S. Skrowaczewskiego, J. Maksymiuka oraz K. Pendereckiego. Jako muzyk orkiestrowy dokonał wraz z tym zespołem wielu nagrań. Prywatnie poza puzonem pasjonuje się gitarami.
tuba
Piotr Kosiński
Tubista. Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie W. Krzystka. Od 1987 r. jest muzykiem NFM Filharmonii Wrocławskiej. Odbył liczne tournée po Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji, podczas których grał w największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych, m.in. Concertgebouw, Musikverein czy Lincoln Center. Uczestniczył w wielu nagraniach płytowych oraz muzyki filmowej i teatralnej. W 2015 r. otrzymał Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.
perkusja
Miłosz Rutkowski
Perkusista. Jest liderem grupy perkusji w NFM Filharmonii Wrocławskiej, w której pracuje od ponad 20 lat. Ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu; w 2013 r. uzyskał na tej uczelni stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. w Konkursie Jazz Juniors (nagroda zespołowa, solistyczna, kompozytorska), a także podczas festiwalów Poznań Jazz Fair (Grand Prix) oraz Pomorska Jesień Jazzowa (nagroda publiczności „Klucz do Kariery”). Współpracuje z wieloma artystami, orkiestrami, formacjami jazzowymi i perkusyjnymi, ponadto prowadzi działalność dydaktyczną. Ma na swoim koncie zarówno koncerty zespołowe, jak i solowe w Polsce i za granicą. Jego kompozycje na wibrafon, marimbę oraz zespół perkusyjny zostały wydane przez Norsk Musikforlag. Oprócz wielu nagrań dokonanych z zespołami Narodowego Forum Muzyki ma w dorobku również płyty autorskie z grupami Salted Peanuts i Vibraslap oraz w duecie Rutkowski & Kossowska.
Aleksandra Gołaj
Perkusistka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Studiowała także w Akademii Sztuk Scenicznych im. L. Janáčka w Brnie. Jest laureatką wielu konkursów, w tym I miejsca w 6. edycji konkursu wibrafonowego Giornate Della Percussione w Fermo. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Na stałe jest związana z NFM Filharmonią Wrocławską. Jako kameralistka regularnie bierze udział w festiwalach muzyki współczesnej, wystąpiła m.in. podczas Klarafestival (w ramach 3. edycji projektu MusMA – z utworami pisanymi na zespół perkusyjny), Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, ISCM World Music Days 2014, Poznańskiej Wiosny Muzycznej, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” oraz Warszawskiej Jesieni. Jest członkinią ensemble Kompopolex. Współpracuje z Oddziałem Wrocławskim Związku Kompozytorów Polskich. W latach 2015–2018 była wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Adrian Schmid
Perkusista. Studiował grę na perkusji i kotłach na Universität der Künste w Berlinie oraz w Leopold-Mozart-Zentrum na Universität w Augsburgu. Kształcił się pod kierunkiem takich nauczycieli jak T. Lutz, D. Punto, J. Hilse, S. Blum czy G. Rückel. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 2019 r.
Camille Bialas
Perkusista. Urodził się we Francji. Studiował w Conservatoire – Cité de la musique et de la danse w Strasburgu u E. Séjournégo. Dyplom magistra uzyskał w The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze pod kierunkiem G. Mortensena. Praktykę orkiestrową zdobywał, grając z zespołami młodzieżowymi: Orchestre Français des Jeunes, European Union Youth Orchestra i Verbier Festival Orchestra, a także z profesjonalnymi orkiestrami, takimi jak Danish National Symphony Orchestra i Copenhagen Phil. Jest cenionym muzykiem, często zapraszanym do współpracy przez znane zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki współczesnej, wśród których warto wymienić Athelas Sinfonietta Copenhagen.
kotły
Diego Yañez Busto
Kotlista. Urodził się w Valladolid w Hiszpanii. Studiował w Centro Superior de Música del País Vasco w San Sebastián  u G. Gimeno i J. Triguerosa. Po występie z National Youth Orchestra of the Netherlands przeniósł się do Maastricht w Holandii, gdzie uzyskał stopień magistra w zakresie perkusji orkiestrowej i kotłów pod kierunkiem R. Curfsa. Występował m.in. z Sinfonieorchester Aachen, Euskadiko Orkestra, Orquesta Sinfónica de Castilla y León, Orquesta Sinfónica de Galicia, Orquesta de Extremadura i Wrocławską Orkiestrą Barokową. Obecnie pełni funkcję pierwszego kotlisty w NFM Filharmonii Wrocławskiej.  
harfa
Malwina Lipiec-Rozmysłowicz
Harfistka. Występuje jako solistka w NFM Filharmonii Wrocławskiej. Jest doktorem sztuk muzycznych. Od 2009 r. prowadzi klasę harfy w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w której pracuje na stanowisku adiunkta. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie B. Lutak-Modrinić, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie harfy S. Mildonian i J. Bouškovej. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów artystycznych, w tym Ministerstwa Kultury w Polsce i w Belgii, a także Prezydenta Miasta Krakowa. Nagrała kilkadziesiąt płyt z muzyką kameralną, symfoniczną, filmową i teatralną. Poza swoją największą pasją, jaką jest harfa, ma rozliczne zainteresowania: taniec, filozofia, film i podróże. Jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci – Mili i Juliana.
saksofon
Władysław Kosendiak
Utalentowany saksofonista młodego pokolenia. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Mieczysława Stachury. Współpracuje z Operą Wrocławską, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu. Występuje z powodzeniem na różnych festiwalach takich, jak m.in. Warszawska Jesień, Forum Musicum, Wratislavia Cantans. Bierze czynny udział w życiu muzycznym Wrocławia i regionu, w tym m.in. w kameralnych spotkaniach i cyklu koncertów edukacyjnych. Jest założycielem zespołu saksofonistów Saxarte Quartet.Ponadto jest pedagogiem w PSM II st. we Wrocławiu i w ZSM w Wałbrzychu. ---------------- A talented saxophonist of the young generation. He graduated from the Karol Lipiński Academy of Music in Wrocław, in the class of Professor Mieczysław Stachura.  At present, he collaborates with the Wrocław Opera, Witold Lutosławski Philharmonic in Wrocław, and the Sudecka Philharmonic in Wałbrzych. He is a successful performer at various festivals, including Warsaw Autumn, Forum Musicum, and Wratislavia Cantans.He actively participates in the musical life of Wrocław and the region, e.g., by taking part in small meetings and a series of educational concerts. He is the founder of the recently created band of saxophonists called SAXARTE QUARTET.He is also a teacher at the State Secondary Music School of the Second Level in Wrocław and at the Music Schools in Wałbrzych.                 
fortepian
Alina Wojtowicz
inspektor orkiestry
Jacek Sosna
Kontrabasista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W NFM Filharmonii Wrocławskiej pracuje od 1987 r. na stanowisku muzyka orkiestrowego w grupie kontrabasów. Już jako student był członkiem zespołu folklorystycznego „Jedliniok”, z którym koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Algierii, Francji i Jugosławii. Z uwagi na wysokie kwalifikacje zawodowe jest zapraszany do współpracy z innymi orkiestrami oraz teatrami wrocławskimi: dla Teatru Lalek skomponował muzykę do spektaklu, a dla Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu – do przedstawień dyplomowych. Uczestniczy również w koncertach umuzykalniających dla dzieci i młodzieży oraz koncertach charytatywnych, których niejednokrotnie jest współorganizatorem. Wraz z NFM Filharmonią Wrocławską dokonał nagrań płytowych, m.in. V Symfonii e-moll P. Czajkowskiego, Missa pro pace W. Kilara, IX Symfonii d-moll L. van Beethovena , bajki symfonicznej Piotruś i wilk S. Prokofiewa, Missa Gospelʼs W. Szomańskiego, kantat Święty Jan Boży i Święta Jadwiga Śląska M. Gąsieńca, muzyki filmowej Z. Preisnera i dzieł W. Lutosławskiego (część druga cyklu Witold Lutosławski. Opera omnia, zawierająca Symfonię nr 2 i Symfonię nr 4, otrzymała nagrodę Fryderyk 2011). W 2015 r. brał również udział w nagraniu albumu Jose Torres & Havana Dreams: Symfonicznie we Wrocławiu, promującego Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016. Od 2007 r. pełni funkcję inspektora orkiestry (wybieranego przez muzyków). Był także pedagogiem we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Społecznej Szkole Podstawowej OPTIMUM we Wrocławiu , w której prowadził lekcje muzyki i kółko teatralne. Ponadto w latach 1998–2004  był dyrektorem zarządu Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Radioterapii, która wspierała finansowo radioterapię w Dolnośląskim Centrum Onkologii, organizując m.in. bale i koncerty charytatywne. W 2005 r. otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”.
bibliotekarze
Andrzej Michna
Skrzypek. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie A. Kamińskiej, L. Szarzyńskiego, A. Woźnicy i T. Stockiego oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie K. Bruczkowskiego, J. Michalskiego i J. Wyląga. W trakcie studiów uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez J. Kaliszewską, F. Handschke, A. Kramarova, B. Danailova i M. van den Berga.Od 1991 r. gra w NFM Filharmonii Wrocławskiej w sekcji II skrzypiec, a od 2002 roku jest dodatkowo bibliotekarzem orkiestry.
Zbigniew Wasik
Podróż do przyszłości
Inauguracja sezonu Chóru NFM i NFM Filharmonii Wrocławskiej
04.10.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Final Symphony II – koncert muzyki z gier FINAL FANTASY® – odwołane
 
21.09.2024
sob.
20:00
NFM, Sala Główna
Nowe początki
Christoph Eschenbach / NFM Filharmonia Wrocławska
15.09.2024
niedz.
19:00
NFM, Sala Główna
NFM Filharmonia Wrocławska i Chór NFM na Berlioz Festival we Francji
 
30.08.2024
pt.
21:00
dziedziniec zamku Ludwika XI, La-Côte-Saint-André
Koncert z okazji 35-lecia stosunków dyplomatycznych między Polską a Koreą Południową
Seongnam Philharmonic Orchestra / NFM Filharmonia Wrocławska
01.07.2024
pon.
19:00
NFM, Sala Główna
Koncert z okazji Święta Wrocławia
Danilewski / Dragan / NFM Filharmonia Wrocławska
23.06.2024
niedz.
18:00
NFM, Sala Główna
Carpe diem. Zakończenie sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej
Jacek Kaspszyk / NFM Filharmonia Wrocławska
14.06.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Messa da Requiem
Giancarlo Guerrero
07.06.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Symfonia Losu
Ainārs Rubiķis / NFM Filharmonia Wrocławska
24.05.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Koncert w ramach festiwalu Sztuka Źle Obecna
Organizator: Instytut Pamięci Narodowej
17.05.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Salseando
Manuel Hernández-Silva / Pacho Flores
10.05.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
The Sounds of the Fireflies – Koncert z muzyką z gier The Last of Us
 
28.04.2024
niedz.
19:00
NFM, Sala Główna
NFM Filharmonia Wrocławska w Szczecinie
Christian Zacharias / NFM Filharmonia Wrocławska
19.04.2024
pt.
19:00
Filharmonia Szczecińska
Wiosna
Christian Zacharias / NFM Filharmonia Wrocławska
12.04.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Reunification
Yaroslav Shemet / Krzysztof Jakowicz
05.04.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Jubileusz Maestra Antoniego Wita
NFM Filharmonia Wrocławska
22.03.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
W nowym świecie
Katharina Wincor / Aleksandra Świgut
08.03.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Nieugaszalni
Finnegan Downie Dear / Annelien Van Wauwe
01.03.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Śmierć i wyzwolenie
Iwona Sobotka / Fuad Ibrahimov
23.02.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Magnetar
Johannes Moser / Giancarlo Guerrero
16.02.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Spartakus
Jurek Dybał / Gábor Boldoczki / Sergei Nakariakov
09.02.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bruce Liu i NFM Filharmonia Wrocławska
Pascal Rophé
26.01.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Femme fatale
Bassem Akiki / NFM Filharmonia Wrocławska
19.01.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Szkocki poemat
Michał Nesterowicz / Nils Mönkemeyer
12.01.2024
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Koncert sylwestrowy
Michał Juraszek / NFM Filharmonia Wrocławska
31.12.2023
niedz.
18:00
NFM, Sala Główna
Koncert sylwestrowy
Michał Juraszek / NFM Filharmonia Wrocławska
30.12.2023
sob.
18:00
NFM, Sala Główna
Amerykańska podróż
Giancarlo Guerrero / NFM Filharmonia Wrocławska
15.12.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Pixar In Concert. 100-lecie Disneya
Radosław Labahua / NFM Filharmonia Wrocławska
10.12.2023
niedz.
11:00
NFM, Sala Główna
Pixar In Concert. 100-lecie Disneya
Radosław Labahua / NFM Filharmonia Wrocławska
09.12.2023
sob.
11:00
NFM, Sala Główna
Pixar In Concert. 100-lecie Disneya
Radosław Labahua / NFM Filharmonia Wrocławska
09.12.2023
sob.
17:00
NFM, Sala Główna
Pixar In Concert. 100-lecie Disneya
Radosław Labahua / NFM Filharmonia Wrocławska
08.12.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Koncert Laureata XI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Jong-Jie Yin / NFM Filharmonia Wrocławska
01.12.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Escaich plays Escaich
Christoph König / Thierry Escaich
24.11.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
W hołdzie dla Wayne’a Shortera – muzyka symfoniczna
Inauguracja 20. Jazztopad Festival
17.11.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Paleczny gra Chopina
Maciej Tomasiewicz / NFM Filharmonia Wrocławska
10.11.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Requiem
Andrzej Kosendiak / NFM Filharmonia Wrocławska
27.10.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Georgijs Osokins i NFM Filharmonia Wrocławska
Joel Sandelson
20.10.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Final Symphony – koncert muzyki z gier FINAL FANTASY®
 
14.10.2023
sob.
19:00
NFM, Sala Główna
Homo viator. Inauguracja sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej
Pinchas Steinberg / Bartłomiej Nizioł
06.10.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Kosmogonia
Christoph Eschenbach / NFM Filharmonia Wrocławska
07.09.2023
czw.
19:30
NFM, Sala Główna
Giancarlo Guerrero i NFM Filharmonia Wrocławska
Zakończenie sezonu
16.06.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Enigma
Jerzy Maksymiuk / Janusz Olejniczak
09.06.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Mikromusic & NFM Filharmonia Wrocławska
 
02.06.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Symfonia londyńska
Paul McCreesh / Ning Feng
26.05.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
AUDIODROME
Koncert symfoniczny
20.05.2023
sob.
19:00
NFM, Sala Główna
Studia nad klasyką
Thomas Dausgaard / Jakob Kullberg
12.05.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Marcin Masecki & NFM Filharmonia Wrocławska
 
28.04.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Gala International Classical Music Awards
Giancarlo Guerrero / NFM Filharmonia Wrocławska
21.04.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Martha Argerich i Theodosia Ntokou
NFM Filharmonia Wrocławska
19.04.2023
śr.
19:30
NFM, Sala Główna
Koncert w ramach festiwalu Sztuka Źle Obecna
Organizator: Instytut Pamięci Narodowej
14.04.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki
Radzimir Dębski / NFM Filharmonia Wrocławska
01.04.2023
sob.
19:00
Lusławice, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Symfonia pieśni żałosnych
Aleksandra Kurzak / NFM Filharmonia Wrocławska
31.03.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki
Radzimir Dębski / NFM Filharmonia Wrocławska
29.03.2023
śr.
19:30
Wrocław, Hala Stulecia
Oceanidy
Dima Slobodeniouk / Joanna Freszel
24.03.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bliskie spotkania z muzyką filmową
Mieczysław Unger / NFM Filharmonia Wrocławska
17.03.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Jednym tchem
Ken-David Masur & NFM Filharmonia Wrocławska
10.03.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Tańce rumuńskie
Lawrence Foster / Alexandra Conunova
03.03.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
W.A. Mozart – Requiem
Koncert pamięci ofiar agresji Rosji na Ukrainę
24.02.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki
Radzimir Dębski / NFM Filharmonia Wrocławska
20.02.2023
pon.
17:30
Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Moniuszki
Radzimir Dębski HOMMAGE Krzysztof Penderecki
Radzimir Dębski / NFM Filharmonia Wrocławska
20.02.2023
pon.
20:00
Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Moniuszki
Symfonia romantyczna
Giancarlo Guerrero / Lutosławski Quartet
17.02.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bolero
Karel Mark Chichon / José María Gallardo del Rey
10.02.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Livre pour orchestre. Witold Lutosławski World Days
Richard Tognetti / NFM Filharmonia Wrocławska
03.02.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Tylko muzyka. Witold Lutosławski World Days
Giancarlo Guerrero / Garrick Ohlsson
27.01.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Tristan i Izolda
Keri-Lynn Wilson / Nicolas Altstaedt
20.01.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Gala Noworoczna 2023
Gianluca Marcianò / NFM Filharmonia Wrocławska
06.01.2023
pt.
12:00
NFM, Sala Główna
Gala Noworoczna 2023
Gianluca Marcianò / NFM Filharmonia Wrocławska
06.01.2023
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Sylwester na Raz Dwa Trzy
RAZ DWA TRZY / NFM Filharmonia Wrocławska
31.12.2022
sob.
18:00
NFM, Sala Główna
Sylwester na Raz Dwa Trzy
RAZ DWA TRZY / NFM Filharmonia Wrocławska
30.12.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Ciała niebieskie
Gidon Kremer / Giancarlo Guerrero
16.12.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Czar lata
Marta Gardolińska / Agnieszka Rehlis
09.12.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Martha Argerich i Theodosia Ntokou – koncert przeniesiony
Jacek Kaspszyk / NFM Filharmonia Wrocławska
04.12.2022
niedz.
18:00
NFM, Sala Główna
Uczeń czarnoksiężnika
Mari Fukumoto / Pascal Rophé
02.12.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
NFM Filharmonia Wrocławska w Bielsku-Białej
Marek Wroniszewski / NFM Filharmonia Wrocławska
26.11.2022
sob.
18:00
Bielsko-Biała, Cavatina Hall
Koncert laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
Hina Maeda / Meruert Karmenova
25.11.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Wierna podróż
Aleksandra Kurzak / Jacek Kaspszyk
11.11.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Martha Argerich i Theodosia Ntokou – koncert przeniesiony na 4.12.2022
Jacek Kaspszyk / NFM Filharmonia Wrocławska
02.11.2022
śr.
19:00
NFM, Sala Główna
Karol Mossakowski i NFM Filharmonia Wrocławska
Giancarlo Guerrero
21.10.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
I Hear the Water Dreaming
Tan Dun / NFM Filharmonia Wrocławska
14.10.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Życie bohatera. Inauguracja sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej
Julian Rachlin / Giancarlo Guerrero
07.10.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Hymny Banganarti – czeska premiera
NFM Filharmonia Wrocławska w Ostrawie
21.09.2022
śr.
18:00
Czechy, Ostrawa, kościół Marii Panny Królowej
Hymny Banganarti
Norbert Twórczyński / NFM Filharmonia Wrocławska
13.09.2022
wt.
19:00
Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego
Pieśń o nocy. Zakończenie sezonu NFM Filharmonii Wrocławskiej
Maria João Pires / Iwona Sobotka
22.06.2022
śr.
19:00
NFM, Sala Główna
Tako rzecze Zaratustra
K.Urbański / NFM Filharmonia Wrocławska
10.06.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Cesarski koncert
Jonathan Biss / Martyn Brabbins
03.06.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Hebrydy
Soyoung Yoon / Michał Nesterowicz
27.05.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Apoteoza tańca
A. Kosendiak / NFM Filharmonia Wrocławska
20.05.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Historie wiolonczelowe
G. Tchitchinadze / T. Strahl
13.05.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Mikromusic & NFM Filharmonia Wrocławska
Koncert z okazji 20-lecia zespołu
06.05.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bomsori Kim i NFM Filharmonia Wrocławska
Giancarlo Guerrero
30.04.2022
sob.
20:00
Drezno, Frauenkirche
Bomsori Kim i NFM Filharmonia Wrocławska
Giancarlo Guerrero
22.04.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Requiem. Koncert pamięci Krzysztofa Pendereckiego
P. Rophé / NFM Filharmonia Wrocławska
08.04.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Pieśni księżniczki
I. Sobotka / NFM Filharmonia Wrocławska
25.03.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Symfonia organowa
W. Marshall / NFM Filharmonia Wrocławska
18.03.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Piękno Ziemi
NFM Filharmonia Wrocławska
11.03.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Apoteoza tańca
A. Kosendiak / NFM Filharmonia Wrocławska
04.03.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Nowe sacrum
Lawrence Power / NFM Filharmonia Wrocławska
25.02.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Bohemian Folk
I. Várdai / NFM Filharmonia Wrocławska
18.02.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Romantarctica
H. Kraggerud / NFM Filharmonia Wrocławska
11.02.2022
pt.
19:00
NFM, Sala Główna
Szymanowski
Iwona Sobotka / Giancarlo Guerrero / NFM Filharmonia Wrocławska
Francis Poulenc, Joseph Jongen
Karol Mossakowski / NFM Filharmonia Wrocławska
Witold Lutosławski. Opera Omnia 08.
Aleksandra Kurzak / Chór NFM / NFM Filharmonia Wrocławska
Paweł Mykietyn II
NFM Filharmonia Wrocławska
Johannes Brahms
Giancarlo Guerrero, NFM Filharmonia Wrocławska
Arvo Pärt: The Symphonies
Tõnu Kaljuste / NFM Filharmonia Wrocławska
Paweł Mykietyn
Benjamin Shwartz, NFM Filharmonia Wrocławska
Witold Lutosławski. Opera Omnia 06
Jacek Kaspszyk, NFM Filharmonia Wrocławska
Witold Lutosławski. Opera Omnia 05
Jacek Kaspszyk, NFM Filharmonia Wrocławska
Witold Lutosławski. Opera Omnia 04
Stanisław Skrowaczewski, NFM Filharmonia Wrocławska
Witold Lutosławski. Opera Omnia 03
Ernst Kovacic, NFM Orkiestra Leopoldinum
Witold Lutosławski. Opera Omnia 02
Jacek Kaspszyk, NFM Filharmonia Wrocławska
Kontakt
Dawid Jarząb
Menedżer NFM Filharmonii Wrocławskiej
NFM Orkiestra Leopoldinum
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Wrocław Baroque Ensemble
West Side Sinfonietta
Chór NFM
Chór Chłopięcy NFM
Chór Dziewczęcy NFM
Lutosławski Quartet
LutosAir Quintet
Polish Cello Quartet
Newsletter Melomana
Zapowiadamy nowe koncerty, przypominamy o starcie sprzedaży biletów, dajemy znać o ostatnich wolnych miejscach
Zapisz się